autostoperski vodic kroz beograd

ne.
ne,ne mislim na stopiranje u beogradu,o necem drugom cu.

svi smo procitali autostoperski vodic kroz galaksiju,zar ne?
ima neko da nije?
ako ima preporucujem.to je jedna od onih knjiga koje bih uvela u obaveznu lektiru.

inace sebe sam uvek videla ko marvina.ne prestajem da filozofiram,zakeram i tugujem,i cinicna sam do bola.klasicni hejter.dozivljavam ga ko soul mate-a.elem,ni o tome nije.

nego da predjem na sustinu.

citajuci knjige i gledajuci filmove desavalo mi se da onako dozivim i prezivim neku scenu,ko zna koliko godina kasnije,potpuno neocekivano...ko filmski deja vu recimo.kada stanem ko hipnotisana i bukvalno sirom otvorenih ociju ko ovaj buljavi smajli :shock: gledam u neverici.i onda se nadjem totalno blazenom,srecnom i vreme na kratko nekako stane.

pred kraj pete knjige vodica "uglavnom bezopasni" arutr dent i ford prefekt na ledjima savrseno normalnih zveri prolaze kroz mali transdimenzionalni poremecaj.sto bi reko artur - ko arizona,meksiko ili juzna dakota :arrow:

"bar i gril "kraljeva zemlja" nalazio se nasred puta kojim bi jurisale savrseno normalne zveri da nisu prolazile kroz mali transdimenzionalni poremecaj.stajao je sam,nedirnut.najobicniji bar i gril.mesto gde kamiondzije rucavaju.bogu iza ledja.tiho.kraljeva zemlja."

ja sam tu scenu uvek zamisljala onako ko neke jeftine dajnere,negde u srednjoj americi,neka pustinja,kaktusi,kotrlja se ona biljka ko u vesternima kad dune vetar,prasina,zapeklo sunce itd...recimo ko u filmu "u-turn"...perverzija totalna....a ispred restorana oni jeftini svetleci znakovi,gde pola lampica ne radi tipa "jedite kod cika dzona".

razrada & sustina:

proslog proleca bila sam na keju zemunskom,cirkali smo vino,ja iskusno pila na prazan stomak i taman dovoljno da me malo uhvati i da mi proradi masta i inspiracija i da sve vidim na drugi nacin.staza vodi posle pored muzeja savremene umetnosti,koji se nalazi u sred nicega inace,i nekako je tesko dostupan sa bilo koje strane.bogu iza nogu.
a ispred muzeja stoji natpis.
istim onim jefrinim lampicama koje svetle u sumrak suncanog i vedrog dana,u sred nicega,nikome ne pokazujuci nista,i nikakvu funkciju ne vrseci.
i prosto i jednostavno kaze "there will be no miracles here" .
ja u soku vec,polako padam u trans.zaustavljam se a faca mi postaje ovakva :shock: dolazim u blazeno stanje i evo me vec se nalazim ko zna gde u galaksiji,vec ocekujem elvisa a.k.a kralja da iskoci ispred neke rupetine od restorana,u usima mi odzvanja love me tender i prelazi u ko zna sta a mojoj sreci nema kraja.vec vidim stracaru pored puta u sred nicega,masne i dlakave kamiondzije i onda tisina...autostoperski vodic,ovde kod mene u beogradu i ja u mojoj omiljenoj knjizi,live.

ok,shvatam da ljudi ne dele entuzijazam oko ovog natpisa sa mnom,sta vise uglavnom smatraju da sam caknuta sto me tako nesto banalno toliko odusevilo,ali kad god sam se vracala tamo,u koje god doba dana,uvek me je ostavljao mirnu,srecnu i bez teksta.

sad kad su krenuli da renoviraju muzej nemam pojma da li to jos uvek tamo stoji,da li je deo neke postavke ili oduvek tu visi itd...

dakleM,izvor mog visemesecnog zadovoljstva.ovekovecen,iz krajnje glupavog ugla,u krajnje glupavo doba dana ali za mene isto onako ko sto sam ga prvi put dozivela.
 
@miki: kit je :lol:
inace cuj pesmu u originalu,pa ces da vidis sta je patetika.
ustvari,evo sacu da je uploadujem i nakacim ovde.a ja kontam da je edi bas tako pevao :lol:
@parka:ma ima svega i svacega,serije,radio emisije,filmovi,ovo ono al ja se drizm dobre stare knjige :)
@svetolik: kakve navijacke pesme,el si naucio da pevas vidovdan? :D
 
evo :D

You'll Never Walk Alone

When you walk through a storm
hold your head up high
And don't be afraid of the dark.
At the end of a storm is a golden sky

And the sweet silver song of a lark.
Walk on through the wind,
Walk on through the rain,
Tho' your dreams be tossed and blown.

Walk on, walk on with hope in your heart
And you'll never walk alone,
You'll never, ever walk alone.
Walk on, walk on with hope in your heart

And you'll never walk alone,
You'll never, ever walk alone.
 
Uaa vid ove slihtare :twisted:ajde lepo recite da je blog bas njesra i ne znam kome bi to palo na pamet da cita a ovde dolazite samo zato sto vam je Banshee simpaticna:mrgreen::ako je to uopste i ona na slikama?mozda nas to neko navlaci da idemo na ovaj blog pa nas onda spijunira preko kompjutera ::mrgreen: a sad pisi jos bloga kad te je krenulo :D
PS sto mogu samo 4 smajlija ?
 
ja imam cak tri: kao slager valjda original ,imam sa Enfilda ta je zakon ,a imam i neku Irsku pobunjenicku nije losa, inace to i Seltikovi naviijaci isto pevaju jer je to kao neka irska nacionala pesma a i valjda onaj Morisi ili neko drugi je prosle godine na EXITu pevao ne znam tacno bio sam na plazi sa druge strane Dunava :)
 
knjiga je malo bolja nego katastrofalni film......ne volem... a msu...je stvarno sf...pojavljooje se stvarno kad joj se čovek uopšte ne nada...niotkooda se ne vidi...samo odjednom iznikne pred prolaznicima...onda ...ima beograd još jedan tako interesantan moozej...onaj 25. maj na dedinju....ta zgrada je savršen izložbeni prtostor....extra zanimljiva........
 
@svetolice sine ne znas pesmu da uploadujes pravi si balkanac :)
miki uzdam se u tebe :(

a muzej je stvarno skriven,vidi se verovatno sa kalemegdana sad napamet ne mogu da se setim...mozda i ne ustvari.a i da se vidi, dok se vratim sa kalemegdana u austrougarsku pa preko rastinja i parkica u muzej,ode pola dana :)
 
Ja znam vido sa ga odatle uvek kada smo ranije isli na neke zajebancije po Beogradu zavrsimo ujutro na toj klupi :mrgreen:a iz ostalih delova grada ne znam posto sam ja fin gospodin covek da ne kazem "nobles" ja kad dodjem u BG cirkulisem samo po krugu "dvojke" nista dalje eventualno kod tete na Senjak :lol:, a pogotovo ne po tim socrealisticnkim naseljima ,i sikarama i tzv. parkovima dosta je sto tuda moram da prodjem autoputem , sto su nam ionako zakinuli od Vojvodine pa kad ponovo lupimo granicu na savi i dunavu ima sve to da se rusi i da se vrate dobre stare njive :mrgreen::lol:
 
pricaj ti sta hoces.
austrougarski deo grada + njive su zakon.
ravno,novi beograd svakim danom sve lepsi,postajemo komcercijalni centar grada,siroke ulice i bulevari i svuda mesto za parkiranje.
da nije tako ne bih ja ovde zivela celog zivota :mrgreen:
znam ja sta valja :)
 
pa dobro ako ti zivis ondak cemo tvoju kucu da postedimo a posto ti je simpatican blog ima da dobijes jos dvaes ari njive kad raskopamo komsiluk ,da se rasiris ,mnoze i akva park da nabudzis ko Palma :mrgreen:
ozbiljno cuo sam ja da je NBG sada glavni hit pogotovo onaj deo oko Arene sto se uostalom i vidi koliko se izgradilo u poslednje vreme ,mada meni nije bas takvo okruzenje prijatno za zivot vise volim one stare nekad fency zgrade u centru iz dvadesetih i tridesetih (ne bas da se raspadaju ) sa onim velikim zalucenim hodnicima ,ovalnim stepenistima ,salonskim stanovima sa velikim sobama ,visokim plafonima i prozorima ,a zivela mi je sestra u onoj Profesorskoj koloniji iza Tasmajdana negde valjda i tamo su mi do jaja one stare kuce/vile u engleskom stilu podsecaju me nekako na romane Agate Kristi i Dikensa .:lol:
 
Poslednja izmena:
nemas pojma :lol:
inace te velike zgrade su cesto objekat zloupotrebe raznoraznih cika koji sire mantile,narkica koji kriziraju pa dzepare mahom sitne i preplasene zene,ondaK sveopsti mokranjci,mesta gde ne rade liftovi,doduse ako si u centru uvek mozes da se nakacis nekom kaficu na wireless sto je super kul :D

p.s. novi beograd drzava! (kad moze zemun mozemo i mi :mrgreen: )
 
pa to cini duh grada mislim hebes urbanu svetsku metropolu ako po centru nema koji manijak ili egzibiconista sa tim mantilom (mada to jos nisam vido na srecu) :-?,ili ako se ne sapletes na nekog dzankija koji se bode u nogu na bankini ili u haustoru:lol:mada kad pogledas i vecina tih malo sredjenijih zgrada u centru sada zakljucava vrata i ima uvedene interfone mislim mozes i u onim blokovima da naletis na raznorazne budale :-?
 
ja ne zivim u blokovima,koji fakat jesu puni cudaka.
sta vise ne volim da idem nocu u one blokove na savskom keju.
ali ja gledam sa visine na ceo grad i zivim ovde skoro celog zivota :)
sa sve kebom,brenom i naravno lidijom vukicevic.
jel sam kul ili sta? 8)
 

Back
Top