ZAŠTO se plašimo Ljubavi ?!

Veći deo svoga života provedemo nadajući se i čekajući onu Pravu Ljubav...
Konačno, život nam namesti da tako kažem, okolnosti...i konačno doživimo Tu Ljubav...
Ljubav uz čiju pomoć shvatimo, da ono što smo do tada mislili da imamo, nije ljubav uopšte...
Ta Ljubav nam unese svetlost u život, otvori nam oči...
Pored nje se opet osećamo puni života...
Ta Ljubav nam pomogne da shvatimo i vidimo objektivno kako smo živeli do tada...
Pomogne nam da shvatimo da je neophodno promeniti Nešto...

Zacrtamo sebi cilj, koji želimo da ostvarimo, da bi upravo te, ne odgovarajuće okolnosti promenili...
Da bi mogli zaista da uživamo, čuvamo, gajimo, negujemo ono što smo dobili, Pravu Ljubav...
Jedino što unapred trebamo da budemo svesni toga, da je za svaku promenu potrebno i vreme, strpljenje...
Ako zaista Volimo, onda ćemo čekati...
Nemamo ništa od toga, što ćemo sedeti sami na nekoj klupi perona života...
Što ćemo puštati da jedan, po jedan voz polako odlaze...
I onako zamišljeni u iščekivanju, propustimo Ono Pravo...

Nije istina da ´´nečastivi´´ spaja ljude u Ljubav...To čini Bog Ljubav...
Mišljenja sam da se ništa ne događa bez razloga, ne spaja Bog Ljubav dvoje ljudi tek tako...
Ima za njih neki cilj, to njihovo spajanje ima nekoga smisla...
Možda taj razlog ne znamo i ne vidimo sada, ali ne znači da treba da odustanemo, da se ne borimo...
Treba samo pratiti znakove, shvatiti njihovo značenje, tumačiti ih...

Primera radi, imamo neku ne odložnu obavezu, jednostavno nešto što nam pada kao teret a moramo da odradimo...
Odjednom, okolnosti se nameste tako, da se ta obaveza odgodi na neko određeno vreme...
Ili, već poduže vreme radite na tome, da odete na put, da promenite mesto prebivališta, zauvek...
Opet, okolnosti da tako kažem udese, da do tog puta ne dođe...
Kažem lepo, ne radi to ´´nečastivi´´, već Bog Ljubav daje šansu da Ta Naša Ljubav traje...
Daje nam vremena, da okolnosti koje trebamo da promenimo, zaista promenimo...

Pitam se da li zaista trebamo da protraćimo uzalud tu svoju šansu,
da ispustimo iz svojih ruku, iz svog zagrljaja tu, baš TU Ljubav...
Da li je to samo u pitanju strah ? Strah od toga šta će okolina misliti o Nama...
Ne živimo Mi za okolinu, mi živimo za Nas i zarad Nas samih i Ljubavi postojimo...
Nađeš nekoga sa kim imaš toliko dodirnih tačaka, da te to uplaši...
Neko ko ti je toliko sličan, a u isti mah i toliko različit...
Da te baš te nečije ´´različitosti´´ vezuju za njega/nju...
Dakle uzmi ono što ti Bog Ljubav pruža, nemamo mi sto života...




Na kraju, nešto što sam negde pročitala, više se i ne sećam gde :

´´Imamo samo po jedan život, a ovo nije generalna proba...´´















 
Hexsiiiic...pa ti si se to opet zaljubilaaa,joj blago nama a tebi jos i vise !

Da ti nesto kaze cika Zoki...Za neku ljubav sa sigurnoscu mozes da kazes,kako je bas ona "ona prava" tek kada u njoj provedes podosta godina,sve ostalo je samo iluzija koju stvara zaljubljenost :)

Pa i za prvu,drugu,trecu...uglavnom smo svi mislili da je bas to,ona prava...neko je bio i u pravu,a neko se i zaebao...kako ko :D
 
MuskoSamBre;bt57560:
Hexsiiiic...pa ti si se to opet zaljubilaaa,joj blago nama a tebi jos i vise !

Da ti nesto kaze cika Zoki...Za neku ljubav sa sigurnoscu mozes da kazes,kako je bas ona "ona prava" tek kada u njoj provedes podosta godina,sve ostalo je samo iluzija koju stvara zaljubljenost :)

Pa i za prvu,drugu,trecu...uglavnom smo svi mislili da je bas to,ona prava...neko je bio i u pravu,a neko se i zaebao...kako ko :D

Hm, a opet možeš decenije provesti u iluziji misleći da voliš, a shvatiš da čak ni te zaljubljenosti nema...
A ona je pokretač, podloga za Ljubav...

Želim samo reći da Znam i Umem da Volim i Ne plašim se Ljubavi...

Čika Zoki, hvala na komentaru...:hvala:

 
Konačno, život nam namesti da tako kažem, okolnosti...i konačno doživimo Tu Ljubav...
Ljubav uz čiju pomoć shvatimo, da ono što smo do tada mislili da imamo, nije ljubav uopšte...
:heart:

I meni se to desilo. I u pravi si Hexy, ne zivimo za okolinu vec za nas, jer ta ista okolina ti ni malo nece olaksati tvoju bol, niti zameniti ljubav. Meni je trebalo vremena da to shvatim, ali sam shvatila...
I zato se ne predaj, vec se bori za svoju ljubav, a okolina...;)
 
Pitam se da li zaista trebamo da protraćimo uzalud tu svoju šansu,
da ispustimo iz svojih ruku, iz svog zagrljaja tu, baš TU Ljubav...
Da li je to samo u pitanju strah ? Strah od toga šta će okolina misliti o Nama...
Ne živimo Mi za okolinu, mi živimo za Nas i zarad Nas samih i Ljubavi postojimo...
Nađeš nekoga sa kim imaš toliko dodirnih tačaka, da te to uplaši...
Neko ko ti je toliko sličan, a u isti mah i toliko različit...



Razumem te potpuno,razmisljamo slicno....
 

Back
Top