BRAT - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

VIDIŠ LI ME?

BRAT

Oceni ovaj blog
"BRAT MI JE, NE ZATO ŠTO SAM GA HTIO, jer da sam ga htio, ja bih ga pravio, i onda mi ne bi bio brat, a ne znam ni da li ga je moj otac htio...
...Bio željena utjeha ili uobičajena nevolja, Bog ga vezuje uz nas bez našeg pitanja, uskraćujući nam sva njegova zadovoljstva a opterećujući nas svim njegovim nevoljama i nesrećama, a kao što zna tvoja uzvišena pamet, nesreće su mnogo češće nego zadovoljstva, pa bismo mogli reći da je brat nesreća koju nam Bog šalje, i zato je primamo kao božiju volju i određenje, zahvaljujući mu na svemu. Tako, eto, zahvaljujem Bogu na nesreći..."

DERVIŠ I SMRT - dio iz razgovora Nururdinovog sa Muftijom

Pošalji "BRAT" na Facebook Pošalji "BRAT" na Google Pošalji "BRAT" na My Yahoo! Pošalji "BRAT" na Live Pošalji "BRAT" na MySpace Pošalji "BRAT" na Twitter Pošalji "BRAT" na Digg Pošalji "BRAT" na del.icio.us

Ažurirano 20.11.2009. u 00:28, autor: Jennifer Jennin

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. spiholog (avatar)
    ...ali Bog nam daje rodbinu ne samo da bismo je mi imali za sebe, kada nama treba, vec i da bi oni imali nas i da bi se mi ucili strpljenju, trpljenju i ljubavi...naravno, do neke mere...
  2. Jennifer Jennin (avatar)
    gdje je mjera?
  3. MoonHunters (avatar)
    Citat Original postavio spiholog
    ...ali Bog nam daje rodbinu ne samo da bismo je mi imali za sebe, kada nama treba, vec i da bi oni imali nas i da bi se mi ucili strpljenju, trpljenju i ljubavi...naravno, do neke mere...
    Zanimljivo mišljenje od knjige koju necenim nimalo, i koja je nametnuta decenijama u školama kao obavezna literatura pa nam uvežena u svest i nasledsvo putem generacija i putem vaspitanja.

-Vezano za ovo mišljenje nekako mi nelogično biće da je čovek previše religiozan, a ja ateista pa ću reći sleće:
    -Bog nam nedaje nit brata nit rodbinu, već roditelji i sudbina koju sami sebi pravimo.
    -Bog nije materijalno biće nit neka slika po meni (bar ga ja ne videh nigde), već se može osetiti putem energije kojom svo okruženi, osećanja i raspoloženja u kome se nalazimo u nekom momentu, vlažnost vazduha temperatura unutrašnja spoljašnja sve to mora se uklopi da bi osetili nekog boga koji je po meni recimo obična nirvana koju čovek doživi postane slep i vidi boga kao anđela, životinju oblak bilo šta svakom slika drugačija. da kuckam previše jer se neće složiti 99% ljudi samnom, jer je to naučna možda šala i definicija.

-O MOJ BOŽE KO MI DADE TASTATURU TI IL NEKO DRUGI

-Tema je prosta i veoma jasna i direktna po meni usmerena:
    -Brata nam daju roditelji, rodbinu sudbina i razvoj situacija.
    -Šta ćete raditi i sa rodbinom bratom itd...(učiti ,pomagati, podržavati ,razumeti nebitno) je stvar ličnog opredeljenja ništa više.

-Autor il autorka teme pita de je granica, granica je definisana i određena, i može se svesti u jednu reč, TOLERANCIJA, ako ćemo u više reči granica je nivo vašeg strpljenja prema bratu il rodbini, doklećete je ako je nevaljala trpeti a ako nije dalićete je uvažavati.

I na kraju izvinjavam se bogu ako naleti da me bije što ga nisam nigde vido il snimio, iza nekog ćoška, i izvinjavam se piscu ako naleti i oduzmem mi tastaturu sa oboje ću se boriti i neću se tako lako prepustiti,
  4. Jennifer Jennin (avatar)
    sramota...tek sad vidim ovaj post...
    imaš pravo da ne vjeruješ u boga, kao što mi MNOGI imamo pravo da vjerujemo...stvar lična i kojoj ne vrijedi raspravljati
    za toleranciju si u pravu...ja bih rekla još više...ljubav je granica i mogućnost---ako ima ljubavi a nema mogućnosti (npr.materijalne)- teško je to podnijeti