I OVO JE BIO NAS PATRIJARH...

Kada su ga lekari na VMA pitali kako se oseca,u dahu je izustio:
-To me pitajte kad ostarim,jos sam ja mlad!

Kada se sa ortopedskom hodalicom pojavio u Patrijarsiji,prvo se nasalio na svoj racun:
-Eto,ja sam samo malo pao,pa sad moram sa guram ovo cudo.

Jedan beogradski boem istracao je iz kafane"?" kada je video Patrijarha da ulazi u Sabornu crkvu.
Preplicuci jezikom,rekao mu je.
-Nas dvojica smo najbolji na svetu.
Patrijarh mu je na to uzvratio:
-Jesmo,al`kad popijemo nista ne valjamo.

Upozoravajuci na stetnost duvana,cesto je umeo da kaze:
-Da je Bog hteo da covek pusi,ugradio bi mu odzak.

U vreme gradjanskog rata u bivsoj SFRJ,jedan karikaturista ga je nacrtao kao ratnika opasanog bombama i sa "skorpionom"o pojasu.
On je to prokomentarisao:
-Vi ste mislili da cete lako sa mnom.Mislite da sam ja slabacak,a evo kako me drugi vide!

Posto je bio poznat da ide kroz Patrijarsiju i gasi sijalice kako se"uzalud ne bi trosila struja",jednom je uhvatio mladog cinovnika da posle radnog vremena,na kompjuteru,gleda zabavne sajtove.
Kada je cuo Patrijarhov glas iza ledja,sledio se,a Pavle mu je rekao.
-A ti na to trosis struju?!

Patrijarh je rado koristio gradski prevoz ili isao pesice gradom,ignorisuci sluzbeno vozilo.Iduci u crkvu na Banovom brdu,usred leta,bio je uporan da se koristi autobus.Kad je njegov pratilac potegao argument da je vrucina,da su autobusi"prepuni razgolicenog zenskog sveta koji ide na plazu na Adu Ciganliju"i da nije zgodno,Patrijarh nije popustio,odvrativsi mu mudro:
-Znate,svako vidi ono sto zeli.

Izlazeci iz Patrijarsije,upitao je svog pratioca:
-Cija su ova luksuzna kola ovde parkirana?
-Nasih vladika.Dosli su sa njima na Sabor-uzvratio je pratilac.
-O,Bog ih video!Sta li bi tek vozili da nisu dali zavet skromnosti?!-duhovito je prokomentarisao Pavle.

Kad je na jednom prijemu bivsi ambasador SAD Voren Zimerman pitao Patrijarha Pavla sta moze da ucini za SPC,on mu je odgovorio:
-Samo nemojte da nam odmazete,na taj nacin cete nam pomoci.

-"Kad je moja mama bila u bolnici,pomislili smo da odemo ranije,pre dozvoljenih poseta i kazemo da je sa nama patrijarh..
ali nas on zaustavi rekavsi: Ne,ne.Kako cemo postovati velike stvari,ako ne postujemo male..
I strpljivo je cekao dva sata da odemo u posetu.."
/secanje Snezane Milkovic,unuke Dusana Stojcevica,rodjenog brata Patrijatha Pavla/

-"Kad je ponekad dolazio kod nas u goste,uzimao bi tek jedan grisin,ili ma sta tako sitno od grickalica,eventualno jedan komadic..samo da nas odbijanjem ne uvredi.
Dolazio je peske i isto tako odlazio.
Kada bi ga moj suprug ponudio da ga odveze,rekao bi:"Ja imam glistu",misleci na na tadasnju autobusku kartu za vise voznji...negde su je zvali i "pantljicara"..
/secanje Slavice Nikolic,na svog ujaka,patrijarha Pavla/

/sa sajta "Blic Online"/
 
Svaka čast na izboru,Lejla..od tog Čoveka svako ima mnogo štošta da nauči...
5f7fdde8.jpg
 

Back
Top