"Neću žvaku hoću kusur"

1235489760monkeyprank.gif


Dobro jutro komšija, otpozdravljam Miru dok ulazimo u samouslugu. I vas žena šalje da pazarite. Sta da radimo, moramo, kaže Miro,glasnije su a i valja ih poslušati. Ništa lepše od mira u kući.

Uđosmo i svako ode svojim putem. Velike ove samousluge može čovek da se zagubi među gondolama. Zaneo se ja kupvinom sve dok ne čuh galamu sa kase. Pogledam a ono se narod okuplja. Znatiželja i mene natera da se približim.Što ja bliže,galama sve jača. Kasirka se razgalamila zove šefa i obezbeđenje. Približih se kad imam šta da vidim. Ispred kase moj komšija Miro. Stoji ukopao se u mesto, ne može niko da ga pomeri pa čak ni obezbedjenje koje je odmah stiglo. Traže da se odmah skloni inače će zvati policiju.
Pitam nekog u čemu je problem. Kaže hoće da plati žvakama. Kako žvakama, mislim se? Kad Miro progovori: "nikad mi ne vraćate kusur, uvek mi dajete žvake,nekad jednu,nekad dve i eto napunila se kesa. Pa ko velim kad možete vi meni onda mogu i ja vama". Neće moći, razgoropadila se kasirka, "ja mogu al' ti ne možeš,nije po zakonu da se plaća žvakama". Miro stoji i dalje miran,stisnuo onu kesu sa žvakama uporan da istera svoju. Kupci se odmah uskomešaše,svi se setiše svojih žvaka. More i psovke poleteše ka šefu koji je u međuvremenu stigao. Zbunio se i on, zvao bi on miliciju al' ljudi kojih je sve više ispred kase časćavaju ga ružnim rečima a da ne pričam o mrkim pogledima uperenim ka njemu....

Ne znam kraj ove priče jer sam odmah izašao praznog cegera i neobavljenog posla setivši se svih mojih žvaka. Bio je to moj protest i podrška komšiji jer drugo ništa nisam mogao.
Krenuh do Milutinovog kafančeta da vidim šta kažu moji drugari, možemo li sa žvakama umesto kususra u Evropu? ...tek tamo me sačeka iznenađenje. Pokazaše mi novine u kojima piše da se uvodi institucija zaštitnika potrošačkih prava građana. Mnogo sam se obradovao,sad će svi naši potrošački problemi da budu rešeni!? Baš mi je "laknulo"
 
Vala to sa žvakama i šibicama umesto kusura je uvek bilo.....a izgleda i da će uvek i biti. Maca je odneo pun džep žvaka komšiji da mu plati.......nikada više mu nije dao žvake jer je uvek imao za kusur da mu vrati. To možeš u malim prodavnicama, ali u velikim ne. Važno da smo sad zaštićeni .....bar teoretski.
 
eeeee je bas dobra i poucna prica bogo moj a tek kesica vanilin secer bre od budi kog proizvodjaca umesto kusura jojjj sta sve ne rade...paz sad ja iako nemam umem i da ostavim i 1din,2 din,5 din, pa cak i 10din kasirkama al samo ako mi lepo kaze joj izvinite nemam sito da vam vratim al kad pocne da nudi to ja kazem necu u inat i hocu moje pare...i onda imaju...da vidis stojim ladno ki tvoj komsija i cekam...to je tako kod mene...a kad naidjem na one koji traze 1 din. kazem nemam sitno imam 10din, ona uzme tek tu cekam u inat da mi hladnokrvno vrati mojih 9din...i ne dozvoljavam da mi kaze da nema jer ako ona moze da mi trazi i rasitni 10din , sto bih mene bilo sramota da trazim moje pare...no baksuz baksuzom isterati..najbolje je...a ima i za pohvalu evo ovde u ktk meni prodavacica kaze kad ostanem da platim 2din il 5 din neka komsinice vi nama uvek ostavite taj kusur...ma sve je stvar vaspitanja... cekala bih ja tu glupacicu sa kase i vaspitala i da je dosao i puk vojske sam da mi je tako uradila i bas bi me bilo briga i od obezbedjenja i od milicije i oni su ljudi samo bih ih tom prilikom hladno pitala sta biste vi sad ucinili da se to vama desava...i resila bih problem iz mesta..a nju naucila pameti za sva vremena...i treba zastita potrosaca zbog nekih eto takvih...to je moj komentar..bravo za pricu svakodnevnice u nasoj zemlji...TIGRE...:klap::super::klap:
 

Back
Top