Novogodisnji blog...

E stara godina je iza nova je pocela. Sta se popilo 31. popilo se sta se uradilo prosle godine uradilo se... Ili bolje receno sta se nije uradilo... Sad treba sabrati utiske od prosle i potruditi se da ova nova bude bolja... I ovog puta ispostovati ono sto se kaze a ne uvek sve odlagati za sledeci dan, sledecu sedmicu, sledeci mesec, sledecu godinu... Ni ove godine nisam zavrsio fax a trebao sam... nista ovde godine konacno moram da se uozbiljim i to da sredim... to je prvo pa sve ostalo... dosta je bilo zayebancije valja zagrejati stolicu i knjigu u sake.... Ni prosle godine nisam uspeo ostaviti cigare... pokusacu ope ove godine al se ne nadam uspehu... Ma sta sam se i ja raskuko... uradicu ovo uradicu ono ma necu nista da radim necu nigde da idem necu vise da cekam novu godinu kad ce ona mene docektai hteo ja to ili ne... Nije me pitala dal sam spreman za novu a dosla je... tako tiho nenajavljeno... I sad ja moram nesto da radim cele godine da bi kao ona bila ispunjena... A od svega toga me nerviraju cestitke za novu godinu gde su svi kao fini i svima zele sve najbolje u zivotu, pa cak da i komsiji krava ostane ziva... A koliko je uopste iskrenih zelja tu... Ma neceM ni na to paznju da obracam... i to cu da precutim i da se samo nasmejem na sve to.... Ma nceu ni na sta da kukam... Ev' od sad sam optimista... zatrenutak sam se zamislio oko reci optimista... kako mi je cudna rec Opt i Mis Ta :) moze da se protumaci na vise nacina a ja sam zapazio Mis ili ti prevod s engleskog promasiti... da li sam omasio temu... godinu... vek... zivot... treba sesti i svesti racun... ne samo za proslu godinu nego za sve prosle godine i izracunati stepen korisnog dejstva po godini pa da se vidi isplatili se ici iz godine u godinu ili ne... ako stepen korisnog dejstva bude manji od 50% ciklus se odbacuje zato sto nema dovoljno iskoriscenje... pa makar taj ciklus bio zivot a ne zamisljeni ciklus vodene pare ili bilo cega 10-tog... Nista prekidose me nastavicu ga nekad...
 

Back
Top