Jednoj ženi....

Ova žena...nazovi devojka,može li biti moja žena?Dobra majka mojoj deci,stub moje kuće,podrška u dobru i zlu,u bogastvu i siromaštvu,kada godine i mladost prođu,a proćerdali smo mladost prilično,oboje.35 njoj je godina....čoveče,35!Želi li ona decu?Može li da zatrudni ili ćemo se vući po bolnicama u jalovim pokušajima?Kada možemo najranije dobiti prvo?Hm,godinu dana "upoznavanja",devet meseci trudnoće...u 37-oj prvo...a drugo,treće?...
Koliko je pilula progutala u životu,baš da ne bi zatrudnela?Zašto niko pre mene nije bio dovoljno dobar...ili ona nije nikome bila dovoljno dobra?....
Da je sreće(koje i čije?)ova žena bi odavno bila udata,deca bi joj krenula u školu,nekom drugom,a možda i boljem čoveku bila bi radost....Da je sreće nju bih sreo onog kišnog popodneva u holu samoposluge,nju,ne Dijanu.Davno bi preležali one "dečije bolesti " u ljubavi,nju bih oženio,onda,posle rata,kada sam shvatio prolaznost života i krhkost postojanja,kad je ćale umro,kada sam postao svestan potrebe stvaranja novog života.
Da je sreće,ali neee....
Stub kuće?Klimav je to stub,pun pukotina,sva je prilika...Zna li ova žena svoje limite,ume li da nosi teret odgovornosti,ili još uvek živi u iluzijama?Vredi li ona truda?Zašto je sama?
Dobro je da ona ovako puno priča...neka teče ovaj monolog dok još malo razmislim...Kaže da me proseda kosa i bore čine muževnijim,da tome doprinose i ožiljci...da ne voli "Bejbi fejs"...
laska mi ,ili diskretno ukazuje da ni ja nisam premija?
Naravno da nisam,premije su davno uzvukli neki drugi srećnici i srećnice!A možda i ona ima sedih,brižljivo pokrivenih farbom,eno joj sitnih bora oko usana,na čelu i vratu...koliko će još vremena proći do onih pega po rukama?
Njene oči...širom otvorene,bistre,vide daleko ,inteligentne,ali...nema u njima topline,ne .Koliko troši na šminku?Pola plate?A roditelji ,penzosi ,dotiraju za hranu i stan?

Da li ja o njoj sudim prestogo i pogrešno?
Da li pravilno čitam sve signale?
Da li bi bila iskrena u odgovorima?
Kaže da kod mene ceni iskrenost,(kao da kaže-budi iskren,neka su sve karte na stolu,da bih ja bila sigurna da neću biti izmanipulisana i povređena)ali ja znam da mnoge žene nisu iskrene,da svoju slabost nadomešćuju lažima i lukavošću.
Koliko ih je promenila do sada?Ha,ha,ha...bolje da ne pitam,al' petoricu sigurno.Saleću je od njene 16-e,bar dvojica na godišnjem nivou su imali ozbiljne namere...zašto je sama?
Od onih je "emancipovanih"koje sve mogu same,a mrzi ih da po kući hodaju kolko su lenje?
Možda samo ima potrebu za čistim fizičkim seksom?
Dobro je da su mi trojanci u džepu.
Nosi li kakvu boleštinu u sebi?Da li je kondom ZAISTA pouzdana zaštita?....
Ma ,sve bih oprostio,zaboravio,slagao i sebe i druge...samo kada bi u njenim očima bilo topline...ali ,ne...
Bljutavo mi je ovo crno vino,treba mi neko žešće piće...
Da li sam uplato doprinose i porez?U sredu je bio zadnji dan za onaj račun...i trebam zameniti ule u motoru.Šta sam poslednji put sipao?Sintetiku 100%?...
Još malo pa ćemo krenuti....
Bože,može li ,treba li ,hoće li ova žena biti moja sreća?__________________
 
Bluz, oci koje placu, dusa koja peva, njive koje se obradjuju, znoj
neba, oblaci, kise, snegovi... i rake
teske i lake subine, teski i laki dani, crni i sami beli i razdragani
bili mi razmazeni gotovani il ozbiljni i pouzdani...
ili cemo stojicki da propadamo ili necemo da se damo
ili cemo da slomimo vrat ili cemo izdrzati, negde se sakriti, nikom necemo odati i sami ostati, iza vrata od zlata
 
хммм...
много питања...
али боље пре почетка преиспитати себе и своје срце, него касније...
чим се питаш - није то то ;)
да јесте - не би се питао ;)
 
petrana;bt54406:
Bluz, oci koje placu, dusa koja peva, njive koje se obradjuju, znoj
neba, oblaci, kise, snegovi... i rake
teske i lake subine, teski i laki dani, crni i sami beli i razdragani
bili mi razmazeni gotovani il ozbiljni i pouzdani...
ili cemo stojicki da propadamo ili necemo da se damo
ili cemo da slomimo vrat ili cemo izdrzati, negde se sakriti, nikom necemo odati i sami ostati, iza vrata od zlata
Petrana.....,bez teksta sam.
 
gagili48;bt54465:
Tesko...da hoce...:think:
Bez topline u ocima, hmmmm:neutral:
Kada smo zaljubljeni i volimo, ne postavljamo sebi takva pitanja...a mozda bi i tada trebalo? :ok:
Ali, promeni ulje u kolima...da ne zaboravis..:D
Bilo je ,nedavno,pitanje u nekoj temi "Koliko jako možete da volite?"
Ja sam odgovorio:"Lako je jako voleti,ali je teško naći osobu koja to zaslužuje(zavređuje,vredna je toga)"
 
Mozda je dobro staviti sebe u njen polozaj,pa onda postaviti jedno vazno pitanje:
da li je i ona bila u poziciji(i koliko puta,obzirom na vecu cifru u u godinama)
da o drugim muskarcima razmislja na tvoj nacin?
Koliko su je puta razocarali,pa je "ogrubela",postala mozda izvestacena,
naucivsi da krije sopstvene emocije?
Mislim da ce godina dana "zabavljanja" biti sasvim dovoljno vreme da vidis
da li je ona ta koja sa kojom mislis da provedes zivot..

I jos nesto:"Idealno",ne postoji 1976..!
Stvar je uvek u tome sto dobijamo nesto relativno dobro,a samo ga mi mozemo pretvoriti u idealno..
Daj devojci sansu,iako je mozda "ne zasluzuje" na prvi pogled..

Profesionalni i licni moj savet,1976..
 
Poslednja izmena:
Agnes;bt87975:
Ima u tebi duse..puno, al' tako je dajes sa rezervom :)..Probaj da das sansu, ovako nikada neces saznati da li je ONA, bas, ta..
"Voleo sam-
ko je znao da mi vrati?
Davao sam-
imalo se šta dati..."
Što se tiče osobe kojoj je ovaj tekst posvećen...ne, ne, prevarilo me srce, nije ona TA. Ima drugog.
 
Poslednja izmena:

Back
Top