o chit-chatu

chit-chat, ***, nisam ni primetio da je ova kapitalna [ uticaj velje ] tema pala u chit-chat kategoriju...
imam osecaj da ce ca blues napisati po neku u tom pravcu......nego ,i pored toga sto ne zalazim u kafane svratih u onu "kafana je moja sudbina" ......ferlajt me bas nasmejao, takve epizode su moguce samo kod nas i verovatno bi tesko bile razumljive ostalom delu sveta.....tako je cini mi se i bolje, niti oni razumeju nas niti mi razumemo njih pozicije su kristalno jasne.leto je na ovom ostrvcetu isto ko' i prethodno, i ono pre njega......nesto sunca se uhvati krajem jula, sv.ilija je jos pouzdan ali to ne moze da potraje duze od polovine avgusta [bio bih optimista kad bi rekao do preobrazenja ] olimpijada uskoro pocinje, nacija je gladna uspeha ,euforija je uzela maha i pomalo mi sve ide na y**a .......te kinezi ce nam prisluskivati mobilne telefone, te toliki je smog u pekingu da ce to uticati na performans nasih sportista, te sledeca olimpijada u londonu ce biti mnogo bolje organizovana, te svi ostali sportisti se dopinguju a nashi ne........itd,a kad pogledam listu sportova gde ucestvuje moja adopted country to izgleda ovako........hepthatlon [da mi neko objasni sta znaci ], jedrenje, kanu, biciklizam [bmx kategorija-ne mogu verovati ],badminton itd. f*****g impressive kao zavrsni udarac saznao sam da ono parce vode koje odvaja ostrvce od kontinenta ima naziv english chanel umesto kako sam ja naivno mislio canal lamanshe i tako ," prica" mi-mi-mi-mi i opet mi , mi je odnekud poznata.
solzenjicin je umro u 89 godini, gigant ruske i svetske literature najzad ce pripasti majcici rusiji i telom , posto se dusom nikada nije ni odvojio od nje.
ovih dana slavi se 75 g od pocetka emitovanja radio-luxembourga, radio stanice koja je[neki jos pamte] prva pocela emitovanje pop & rock muzike u evropi , cak i iza gvozdene zavese , tako da je na vrhuncu popularnosti pocetkom sezdesetih imala 78 miliona slusalaca nedeljno ideju da program vode d-j osmislilo je nekoliko mladih britanskih ljubitelja muzike koji su sve do pojavljivanja bbc -radio 1 i piratskih stanica poput radio- caroline gospodarili radio talasima evrope sa novom muzikom koja ce osvojiti svet .............
 

Back
Top