DOBRO JUTRO VII

"Dan je trmuran,ja umoran,
nemoj sreco,nemoj danas.."
Ovim Borinim recima najbolje mogu da iskazem pravi osecaj budjenja odavno svanulom jutru.
Ovo mu dodje i kao molba vec zapocetom danu koga treba ispratiti..
"Ona se pita dal` da ustane,
il` da odustane.."
Kaze opet Bora.. ovim stihom je opisao cesto osecanje svoje zene(nazalost,kasniji dogadjaj ce mu dodati crnu potvrdu)..
Ovim recima kao da je opisao i mene,tako uverljivo,kao da me poznaje ..

Sanjala sam ga nocas,ponovo,nakon duzeg vremena i san mi bese kosmaran..
San koji uvek dozivljavam kao nedefinisano stanje izmedju zelja i mogucnosti..
Zaboravim,pod sivilom svakodnevice i pod gomilom obaveza,da sam nekada bila u "drugom" vremenu,da sam imala neki "drugi" zivot u kome je postojao Neko meni dodeljen Bozjom miloscu..i njegovom voljom bese mi oduzet..
San mi donosi nemir,san mi dusu sagoreva,san mi lomi srce..
San kao traumaticno pamcenje dozivljene tragedije spava u mojoj podsvesti,stanuje u mom umu koji odbija da se pomiri sa necim sto se zove neminovnost.
On je personifikacija "konacnosti" koja mi je nametnuta Onim "odozgore",i koju nikad necu moci da prihvatm..

Snovi,taj cudni perfomans ljudske duse,kao potisnuta bolna realnost,nastaju u uspavanoj svesti.
Realnost,koju ne zelimo,smestamo u predele nesvesnog..kad svest zaspi,potisnuto nema ko da cuva i ono pocinje da plovi cudnim putevima po prostranstvu bliske i daleke proslosti.
Na tom putu,kao kroz mracnu sumu,povezuje cesto realne i nerealne sekvence u nemoguce celine..
Stvarni dogadjaji u kombinaciji sa nasim potisnutim strahom i strepnjom stvaraju Dalijevske slike kosmara..
Borba u svakom novom danu sa duhovima proslosti jeste "Sizifov posao" i prolazak kroz "Tantalove muke" onog ko se ne miri sa postojanjem sudbinske predodredjenosti,pa beznadezno pokusava da se izbori sa njima.
Ta borba sa tesko istrazenim predelima podsvesti,sa svakim pocetkom jutra nas ostavlja opustosene..nesposobne za funkcionisanje u danu koji se radja.
A dalje se mora..valjda je tako po zamisli Onog ko nam je udelio ovaj privremeni boravak na sopstvenoj zemlji..

DOBRO VAM JUTRO!
 
"Ona se pita dal` da ustane,
il` da odustane.."

Naravno da ćeš ustati......već jesi da objaviš ovaj tekst.....zato što ima i drugih ljudi do kojih je tebi stalo, zato što ima drugih ljudi kojima je do tebe stalo. Zašto? Zato što ljudi žive u čoporu (ovo nema veze sa psima). On im je neophodan da bi funkcionisali, da bi se osećali potrebnim, da bi davali i primali i jedne druge lečili.....zato se svako jutro ustaje, zato ti ustaješ....da bi dala.......hvala prijateljice na divnom jutarnjem poklonu......

Evo i tebi od mene, malena pažnja....čisto da ti ispijanje kafe bude prijatnije.......a i lepo ide uz Mimi koja prede

 
gen-himmel02.jpg
 

Back
Top