Nešto se pitam???!!!!

Da li smo dovoljno svesni anestetičkog dejstva divnih predela zavejanih snegom u kasno predvečerje prazničnog dana? Iz prozora se izliva žuta svetlost na okolni sneg neutaban i dubok. Jedna od opcija novogodišnjih čestitki. Tržišna euforija i ekstatična hipnotisanost pogleda zadržanog na oštrom sjaju ukrasa na jelkama. Ukoliko smo svesni svih tih impresija i dejstava da li nas to podstiče da više uživamo u prazničnim danima ili nas ometa u prepuštanju novogodišnjem hiru? Da li nas nostalgija pri tom za mladošću opterećuje iznenadnom tugom ili smo spremni sebe da častimo jednim novogodišnjim raspevanim paketićem, a da nas ne slomi težina odrastanja? :?: :?: :?:
Ni ja nisam očekivala da če ovako da ispadne, a zapravo samo se pitam čemu novogodišnja euforija? :???:
 
Mene je uvek svest o nečemu, povišena svesnost i naporedo sa tim prepuštanje jednostavno i životinjsko dubokoj navali osećanja i asocijacija uvek odvodilo u neopisiva i divna usplamtela stanja duha. Imati kamen i vatru u srcu znači biti razigrani bog u ovom jedinom veku životu koji nam je dat. Tema ove lepe slatke jagodice je vrlo inspirativna i način na koji je postavila pitanje je prijatno motivišući.Nadam se da će se i drugi ljudi uključiti u danje razvijanje ove teme na blogu. :-P :-P :-P
Pozdrav za suncevu svetlost!!!! :oops:
 
Bavim se vocarstvom,pa mi se svidja ova jagodica. A sto se tice snega,to je uzas prirode po meni. Doduse mozda i nije,ali u Beogradu... Nekako mi je leto mnogo blize! Kad si vec tu,ako jesi,reci mi molim te kako mogu da "umetnem" sliku?
 
Draga Ines nisam znala da te interesuje od danas ''emotivna i misaona geneologija'' kao i genetika. To da li smo mi klon ili ne mislim da te se ne tiče. Ako ti se ne dopadaju tekstovi na blogu koje ja postavljam, ti nemoj ni da čitaš. Šta si ti nekakav ''provokator''?
 
Ines se bavi pomalo detektivskim poslom. Utvrđuje srodnosti na internetu. Možda joj smeta udruživanje u mišljenju nekih ljudi. Izgleda da se ovde oformljuju različiti frontovi. To mi se nikada nije sviđalo sa ovakvim vidom komunikacije: čak i kada želiš da kanališeš razgovor u određenom smeru ljudi se dohvate onih banalnijih stvari ne bi li traćili vreme na mlaćenje prazne slame. To je silazna putanja kojom obožava da se kreće vaše mišljenje. Probajte malo da doprinesete osnovnoj ideji. Ne terajte mog avatara na konstantno zevanje!
 

Back
Top