IMA LI OVOGA KOD NAS

Evo nekih pitanja iz opste kulture upucenih prosecnim gradjanima nekoliko drzava:

Prvo Amerikanci:


A sad Britanci...


I Nemci


Mora i mali komentar... bilo je smesno i zanimljivo... Ipak, mozda su tamo svi glupi, a
mozda su ceo dan trazili dok ne nadju bas ovakve mentole... mislim, ko ne zna koliko
strana ima trougao i takve gluposti... A mislim da nam ovako slicno funkcionisu recimo
ispitivanja javnog mnjenja pred izbore ili tako neke slicne vazne stvari... Mislite o tome...
 
...ljudi se verovatno i zbune kad im se upere kamera i mikrofon u lice..
onako iznenada,na ulici..
svako je zaokupljen svojim mislima...
ja se iskreno u tom momentu mozda ne bih setila ni kako se zovem:)...
ima tu svega pomalo....
 
Кене ми смо били повлаштени да можемо да знамо нама небитне ствари, јебешга тога ће бити све мање и мање мада ми волимо да знамо нема небитне ствари и податке ,битне заборавимо брзо.

Када сам имао неких 12 година, давне 1983 ,био сам са бабом и дедом у Хракањ бањи у Маџарској , около све мали Маџари и један Пољак моје годиште ,њега сам једино разумео а и он мене па се здружишмо,пала прича о државама нашим и он ми издекламује све репупблике покрајине главне градове и пола историје СФРЈ а и Србије. Потом ме упита шта знам о војводствима Пољским? Посрамио ме. Ја нисам знао ништа о њима осим да је Варшава глави град и још пар чињеница из другог светског рата.
Рекох му да о Пољској учимо догодине.
Био сам тада најбољи ђак школе
 
Poslednja izmena:
Nisam gledao snimke, ali znam sta se pokusava reci...
Mi smo u grupi drzava gde zive ljudi koji su najpametniji i najbolji na svetu celom pa nam svi izgledaju glupi ali stvarnu sliku vidite kada upoznate i druge ljude tj. iz tog sveta.
Ziveci toliko godina zatvoreni i slusajuci pricu kako su nasi strucnjaci, doktori, naucnici i sl. najbolji... skontamo da smo narod br.1 ali zapitajte se koliko ljudi na planeti ima i ko kolo vodi pa onda pogledajte koliko nas ima i kako znamo da igramo.
 
Nikada necu zaboraviti dve devojke od po 18-20 godina koje ulaze u kes taksi u sred Beograda.
Prvo pitanje je na kom polu zivi Deda mraz. One nesto razmisljaju i dobijaju pomoc podpitanje "Koliko pola ima Zemlja" Njihov odgovor je 4 (CETIRI):dash::dash::dash::dash:
 

Back
Top