...

"Savet bezbednosti najoštrije osuđuje teroristički samoubilački napad ekstremista"... to je zvanicno saopstenje ljudi koji su i doveli da dodje do toga... sad bas nesto citam i cudim se... brdo zadojenih likova, koji jedva da imaju veze o cemu se tu stvarno radi, sedi u nekim foteljama i 'osudjuje'.... a onda odu na neki bogat rucak, pokupe svoje dnevnice sa, najmanje, jednim zarezom i vrate se nazad u svoje vile... dok je glad svuda.... bas ljudi koji bi morali da rese taj problem... a oni, sto bi rek'o jedan moj veliki prijatelj, 'najedjeni da pucaju'... oni 'raspravljaju' o problemima...
a onda, u nekom malom mestu, bilo gde na svetu, imamo majku koja se plasi da li ce joj se sin vratiti iz "odlucujucih i prelomnih demostracija"... i, ta ista majka, razmislja sta ce da mu da da jede, ako se ikada vrati... otac i sin na istoj liniji fronta, brane neodbranjivo... deca koja umiru zato sto njihovi roditelji nemaju para da im kupe lekove... starci ostavljeni na milost i nemilost nekih losih ljudi... na 10 metra od nas... na 100 metra od nas... na 5 kilometra od nas... 50... 500... 5,000... svuda, gde god se okrenemo... a ljude zanima papucic vs. smeker... brckanje po mobilnim telefonima... sponsoruse... kako da popije pice u nekom lokalu, samo zato sto je to najskuplji lokal...
 
To je, nažalost, tako, a bojim se da će tako biti i ubuduće. Narodu treba ˝hleba i igara˝ i to je to. A čini mi se da je i ono malo svesnih izgubilo volju da se bori u bilo kom smislu te reči...
 
Prava tema. Nemam sta da dodam. Samo mi se dopada da se neko zakaci i za nesto sto nije poema, cista filozofija i sl., nego zivot koji zivimo.
Mozda bih i imala sta da dodam, ali da ne kvarim...
Svaka cast, rile!
 

Back
Top