S N A G A Lj U B A V I

Stig, Branicevo, Homolje, Negotinska Krajina,... divna secanja nosim, dve decenije nas dele,...

Secam se,... kad sam dosao u Svajcarsku, mnogo setnih prica sam cuo,...

Neko se upravo vratio iz Srbije i doneo polupraznu paklicu ,,Morave,, i nasu zutu kutijicu sibica, a devojcica, jedna, mama je dovela, ustreptala srecna, zgrabila one sitnice, stegla ih rucicama i privila na grudi,... zanesena svojom mislju i ne zna da je svi u cudu gledamo dok se u svom magnovenju zanosno vrti, plese, a reci joj beze,... ,,Sutra se vracam, sutra se vracam,... ,,

Neki malisa, dok smo gradom setali, najednom se ukopa, panicno me za rukav vuce, prstom pokazuje, iz glasa vice,... ,,Gugutka, gugutka !!! Ista kao nasa.,,


Mi se nismo vratili. Nije to izdaja. Samo smo malo ljubavi u sebi nasi i za ove ljude i krajeve. Danas, obliznje jezero svojim licnim vlasnistvom smatram, toliko ga volim, ali sa svakog brda svetla zavicaja vidim. Zato i ne kazem da cu se vratiti, i ne kazem da cu ovde ostati, tek pricam da treba cesce tamo da odlazim i cesce ovde da se vracam, da ljubav nije vestina vec dar Bozji, neiscrpna vrlina i osnova svakog dobrog dela i uspesnog zivota.

>>>-------neni--(CH)->
 

Back
Top