Ko nije za svašta - taj nije za ništa

Nedelja. Divan dan.

Kako naši ljudi kažu: Ko nije za svašta - taj nije za ništa!

Vođen tom glupom ideologijom, ja se okušao u ostvarenju prostih ciljeva. Kako mi je pre par godina procureo bojler, vođen pravim savetnicima, ja kupio samo novi prohromski kazan a ne ceo pocinkovani bojler, jer je cena ovog običnog bila upola manja, ali i vek trajanja takođe. Tako se ja odlučio na prohromski kazan i zamenio sam sam. Sa velikim uspehom. Kako je iz prodavnice došlo sve upakovano, tj. bojler sa grejačima i gumicama, samo sam staru oplatu postavio preko novog bojlera, ali nisam nikako uspeo da izađem na kraj sa staklenom vunom (izolacijom oko bojlera - kazana), pa sam je dosta oštetio prilikom skidanja oplate, tako da je nisam ni stavljao. To je funkcjonisalo - naravno. Međutim, bojler nije mogao dugo da zadrži toplu vodu.
Setim se ja toga prošle subote ( nakon 4-5 godina ), bilo je i krajnje vreme, zar ne. Otišao do prodavnice i kupio samo staklenu vunu. Isključio vodu, svakako na glavnom ventilu u šahti, jer mi je riknuo ventil kod bojlera, a kada sam hteo da ga zamenim, u prodavnicama su mi rekli da više neprave takve, i da se promeni standard. I ja batalio, jer da bih stavio novi ventil, morao bih da razbijam pločice u kupatilu ( a uvek postoji i onaj ventil u šahti - zar ne ). Dakle, isključio vodu, skinuo bojler. Tada mi nešto palo napamet. Kada je bojler već skinut, zašto ga nebih očistio od kamenca, nakupilo se to tokom ovih godina (ne činite ovo ako predhodno nemate alat, gumice i ispravne ventile), da li ste primetili grešku, ne uzimajući u obzir ovo u zagradi. Ne. Idemo dalje, videćete. Skinuo grejač od bojlera, izvukao sav kamenac (nemate poima koliko toga se nakupilo za par godina), i kada sam hteo da operem bojler, shvatio sam da sam isključio vodu u celoj kući. Otišao do šahte i pustio vodu. Dok sam stigao nazad do kupatila, voda je učinila svoje. Dovodna cev gde se priključuje bojler bila je otvorena, naravno jer je bojler bio skinut, a predivni mlazevi vode rušili su sve u kupatilu. Haos. Strčao sam do šahte i zatvorio vodu. Pogađate. Bojler sam odneo da operem kod komšije. Da ne govorim o tome da sam bio sav mokar i prljav od kamenca iz bojlera, i o tome da je telefon zvonio sto puta, i da je moja brižna majka, zvala na svakih 15 minuta da me pita dokle sam stigao, i da li bojler curi. Bojler ne curi, ali zato ja curim na sve strane.

Izdžogirao sam kupatilo i sredio koliko sam mogao. Namestio grejač na bojleru (pogađate, loše postavljeno - ne dihtuje), pritom nisam primetio da sam loše postavio gumicu (dihtung). Postavio staklenu vunu (nemate poima kako to izgleda kada se zavuče ispod kože), navukao oplatu i postavio bojler na svoje mesto. Povezao sa cevima i otišao u šaht da pustim vodu. Sav zadovoljan i pun sebe, smatrajući da je ceo posao gotov, vratio sam se u kupatilo. Pogađate! Bojler je cureo na gumici grejača. Vratio sam se i ponovo isključio vodu. Nije da nije. Pokušao sam da namestim grejač na licu mesta, neskidajući bojler, ali mi nije pošlo za rukom. Uvek je curelo, a ja sam bio sve više mokar. Rešio sam da ponovo skinem bojler i uradim to polako. Skinuo bojler namestio gumicu i grejač pažljivo, i uz velike molbe Bogu ponovo postavio bojler na svoje mesto. E sada, sve bi bilo dobro da ja, majstor za sve, nisam pretegao dovodno crevo bojlera, tako da je puklo. A i ja sam puko.

Nedelja, prodavnice ne rade !!!
Jaooooo!

Alarmirao pola komšiluka! Niko nema rezervno crevo! Ma samo da ovo završim, kupiću ih 10, razmišljao sam. Na moju sreću, jedan moj komšija, poznaje nekog lika sa buvljaka koji prodaje tu galanteriju. Komšija seo na motor i otišao kod tog lika kući. Vratio se sa crevom. Ja presrećan. Po izrazu njegovog lica, video sam da nešto nije u redu.

- Komšija.-pitao on mene.
- a, da li treba tebi muško-ženski priključak ili ženski-ženski. Ja kupio muško-ženski. - odgovara on

E to nisam znao. Pa valjda je sve jedno. Epa, da vidite nije! Pogađate meni je trebao žensko-ženski.
- komšija se ponudio da reši problem. Doneo je alat i skinuo nešto iz zida i povezao bojler. Pustili smo vodu. Bojler nije curio. Za sada.

Dobro je.
 

Back
Top