Kako prestati sa pušenjem?

bYmail.gif



UPOZORENJE: nije za one sa slabim želucem

Prvu cigaretu sam popušio sa jedanaest. Istina bilo je pokušaja i ranije ali mi nije išlo. Međutim u društvu je sve lakše pa i prva cigareta. Uz nagovor nešto starijih ja popuših jednu,pa onda još jednu i polako uhvatih sebe kako guram ruku u očev dzep i krišom izvlačim po par komada da ne primeti. Onda na trafici počinjem da kupujem na komad sve dok mi cigarete ne postadoše navika. U početku sam pušio najjeftinije pa čak i krdžu zavijao,snalazio se na sve načine. Godine su prolazile i one su postale deo mog života. Nažalost pušio sam sa sve većom strašću dok nisam dogurao da ustajem noću i da pušim po dve i po kutije dnevno.Ukućani su me molili da prestanem ali na žalost nije vredelo ništa dok mi cigarete ne zapretiše zdravlju. Sedoh da razmislim šta da radim. I normalno kao i uvek odlučim da idem kod baba Dostane po savet.

Boga mi kaže Dostana ne valja ti poso. Koje crne dve kutije? A sta da činim Dostana, pitam je. Idi kući kaže, obuci jedne gaće i ne skidaj ih dvajes dana. A onda sastruži sa njih sve ono što se nakupilo za to vreme i to zavij u cigaret papir i ******.
More baba jel ti to mene zezaš, pitam je...a jesam li te kada prevarila?

Poslušah je kao i uvek. Obukoh gaće ali sa pušenjem ne prestajem. Prođe nekoliko dana pita žena jel vi osećate kako nešto neprijatno miriše. Deca kažu da a ja se pravim lud jer znam da su to moje gaće. Prođe još par dana a one gaće sve više kandišu,zabadava se ja kupam...poče onaj miris da me podseća na miris duvana.
Ma jel moguće da smrdljive gaće imaju miris duvana. Tada shvatih da je Dostana u pravu, kao i uvek. Pušio cigare il strugao sa gaća pa zavijao dobijem isto,smrad. More istog trenutka sam ustao i bacio cigare. Nikad više nisam zapalio a pušio sam punih dvadeset godina.

Što ta baba svašta zna. Danas mi se desi kad stanem pored nekoga da osetim neprijatan miris. Mnogo mi žao tog čoveka jer znam da se trudi da ostavi cigare
 
gagili - baba Dostana je cudo i nikada ne gresi. Volim i ja Selmu Hajek secas se iz mojih blogova i Dzesiku Albu al sam cvrsto resio da mi samo u san dolaze jer bi mi zdravlje bilo ugrozeno kad bi zena znala da su mi i u snu prisutne. Rekla mi baba i jos mi rekla da cutim. Cutim i trpim
 
:D "Prođe još par dana a one gaće sve više kandišu,zabadava se ja kupam..."
ps. prva sa cetiri godine pa pauza malo duza i onda sa deset pusila zamotan papir to ko pokusaj samoubistva dimom i naravno zalivala sa rakijicom
 
Poslednja izmena:

Back
Top