Marfijev dan za zaborav

9 časova
Na nogama sam. Umivanje, kafa, doručak... Puštam Betovena preko radija. rekordna slušanost- 2 slušaoca, od kojih sam jedan ja...

10 časova
Čačkam nešto po Fejsu

11 časova
Vreme je za polazak, i već prokleto kasnim. Jedva shvatam da nemam keša. Keli daje za internet, ali meni treba za baterije za sat... Jedva se skrpim

12 časova
Dogovorio razgovor, uplatio net, kupio baterije- mnogo jeftinije nego što sam mislio, pa plaćam Keli kredit...

13 časova
Šaljem poruku drugarici, predlažem joj da idemo u bioskop umesto na Adu i da zove drugu drugaricu, koju danima ne mogu da dobijem

14 časova
Neuspešno pokušavam da ubacim bateriju u sat. Keva takođe. Odlučujem da krenem put časovničara, ali nemam para. Menjam 20 evra.

15 časova
Časovničar mi zatvara radnju pred nosem... Možda Keli ume da to uradi... Zovem je, ne javlja se

16 časova
Posle 100 pokušaja, Keli se javlja, bleji kod druga na Voždovcu.

17 časova
Treća drugarica javlja da ima neke planove za sutra, pa da joj brzo javim koji je plan. Prve i druge drugarice nigde nema...

18 časova
Keli još nema, ne javlja se... Frka, panika, javlja se tek posle oko sat, kao, nije čula mobilni... Jedva je krenula... (GRRRR!)

19 časova
Najava tekme na TV-u... Keli se napokon dovukla, ali smo svi besni na nju, ne pada mi na pamet da je pitam za bateriju

20 časova
Tekma samo što nije, Matija pušta radio, ja treba da se pojavim posle njega. Tu je i JeXY, na msn-u...

21 čas
Naši vode 1:0, slušam povremeno i radio, JeXY ne radi radio, prvu i drugu drugaricu nikako da dobijem, pa u poluvremenu zovem treću... Oboje smo zbunjeni...

22 časa
Naši pobeđuju sa 5:0, svi slave. Prva drugarica se napokon javlja... Kaže da je isključila zvono, ali pristaje na dogovor... Nemamo ideju o filmu, pa sve odlažemo za sutra...

23 časa
Treća drugarica i ja dogovaramo da gledamo "Prokletnike", ali o svemu treba da se dogovorimo pre podne... Šaljem i njoj, i prvim dvema drugaricama poruke da se jave...

00 časova
Druga drugarica se javlja porukom: "U, ***, ja tek sada vidim poruke!Dogovorila sam za sutra, hajde da pomerimo za sledeću nedelju!"

Mislim nešto tek tako o mesarskom escajgu, razmišljam, ne znam koga bih od junaka današnjeg dana pre zaklao (žestoka konkurencija zaista), a pritom odjavljujem radio program zbog (ne)slušanosti. Četujem sa JexY i savetujem joj da se drži isključivo pouzdanih ljudi... Nju boli dupe...

SUBOTO, MARŠ U ***** MATERINU, **** TE MARFI !!!!!!!!!!!!!!!
 

Back
Top