Zivot posle rodjenja

Trudna zena ocekuje blizance.Blizi se porodjaj a dva fetusa razgovaraju
>Da li ti stvarno verujes u zivot posle rodjenja?Mozda smo ovde bas zato da bismo se pripremili za ono sto nas ceka.
>Gluposti.Ne postoji zivot posle rodjenja.Kako bi uopste izgledao takav zivot?!
>Ne znam tacno,ali sigurno ce tamo biti bolje nego ovde.Mozda cemo videti veliki,siroki svet i moci da trcimo...
>Budalastina!!! Trcimo,nije nego!!! Sve i da postoji takav svet,a naravno da ne postoji posto ga niko nije video,ne bismo mogli da se pomerimo daleko,vidis kolike su nam pupcane vrpce a kroz njih se hranimo...
>Ma u spoljnom svetu cemo se hraniti na drugi nacin. Uopste nam nece trebati pupcana vrpca. Jescemo.
>Sta bi to bilo? A i odmah bismo se izgubili...
>Mozda cemo tamo moci da vidimo gde smo,da se lakse snalazimo..
>Sta znaci videti?Kako sada ne vidimo?
>Zato sto je mrak,napolju ce biti svetlo..
>Ne postoji svetlo.A ja ne bih ni zeleo da zivim u takvom svetu,nema sigurnosti,nista ne bismo znali,ne bismo se snasli....
>Imacemo mamu,ona ce se brinuti o nama!
>Mama?!Kakva glupost...i ti u to verujes?! Pa dobro gde je ta mama?
>Mama je svuda oko nas!U njoj smo i zahvaljujuci njoj zivimo.Ona nas je stvorila.Bez nje uopste ne bismo postojali.
>U to ne verujem!Nikada nisam video nikakvu mamu,zato je jasno da nista slicno ne postoji.Ne postoji zivot posle rodjenja i to je to.
>Istina,niko se odatle jos nije vratio da nam isprica,ali opet,ja verujem da tek posle rodjenja pocinje pravi zivot...
>Samo se ti nadaj............................




pravi izvor ovog teksta mi nije poznat,nazalost...........
 

Back
Top