JEDAN OD ONIH ZIVOTA

Kada prodjes svim Ulicama koje si poznavala;

Kada se u svakom haustoru sakrije Slika od nekog proslog Zivota koji si vec davno pocela da zaboravljas,

Kada se Nada pretvori u Ocaj i prestane da salje Zablude na tvoja vrata;

Kada u Magli svakodnevnih ocekivanja zaboravis na Stepenik suvise uglacan tvojim Razocarenjima...

...mozda tek tada shvatis da nije postojalo Uzalud:


Da ne postoje dva jednaka Koraka koja ces napraviti.

Da ne postoje dva ista Dana koja ces proziveti.

Da ne postoji Prica koja ce se zavrsiti po tvome.


Kada u zadimljenom Predsoblju sopstvenih Zelja uocis tu Jednu,divno pozeljnu i nikada zaboravljenu;

Kada se desi da je izvuces na Svetlo novog zivota koji si samo za sebe stvorila;

Kada te gutljaj vina podseti na Aveti davno pokopane,i na sve ono sto nemas i nikada neces imati;

Kada pozelis da okrenes Svet i zaustavis Vreme igrajuci ispocetka,po sopstvenim pravilima,za novu Sansu koja ce nastati...

...znajuci da se ona Jedna ni tada ne bi ispunila...


Varljivo Brdo je zivot.

Veruci se Uz i silazeci Niz,patimo se po predelima,a Vrh je Senka,Tren,senka trena.

Vrh je najveca Prevara u citavoj Prici..

Cim ga dotaknemo,on potone tromo kao lubenica na Vodi i vec sledeceg trenutka izroni nam na ledjima,obeshrabrujuce uzvodno..plutajuci kao velika crna bova koja iz nekih Zvezdanih razloga obelezava to Razvodje vremena koje nam je dato,Vremena koje nam je udeljeno.

Dakle..jos uvek iscekujes,a vec Sutra ti ostaje da se secas,i tek na Kraju ukapiras da su sve prave stvari uvek s` one strane Brda..."



DJORDJE BALASEVIC
 
lejla.al.dbuni

Tekst:

"Kada prodjes svim Ulicama koje si poznavala;

Kada se u svakom haustoru sakrije Slika od nekog proslog Zivota koji si vec davno pocela da zaboravljas,

Kada se Nada pretvori u Ocaj i prestane da salje Zablude na tvoja vrata;

Kada u Magli svakodnevnih ocekivanja zaboravis na Stepenik suvise uglacan tvojim Razocarenjima...

...mozda tek tada shvatis da nije postojalo Uzalud:


Da ne postoje dva jednaka Koraka koja ces napraviti.

Da ne postoje dva ista Dana koja ces proziveti.

Da ne postoji Prica koja ce se zavrsiti po tvome.


Kada u zadimljenom Predsoblju sopstvenih Zelja uocis tu Jednu,divno pozeljnu i nikada zaboravljenu;

Kada se desi da je izvuces na Svetlo novog zivota koji si samo za sebe stvorila;

Kada te gutljaj vina podseti na Aveti davno pokopane,i na sve ono sto nemas i nikada neces imati;

Kada pozelis da okrenes Svet i zaustavis Vreme igrajuci ispocetka,po sopstvenim pravilima,za novu Sansu koja ce nastati...

...znajuci da se ona Jedna ni tada ne bi ispunila..."

verujem da nisi prepisala iz knjige Djordja Balasevica, vec si uzela sa mog bloga. Jedina slicnost je naziv "Jedan od onih zivota" koji sam upotrebila kao naslov mog clanka. Kao autor, moja je duznost da te zamolim da ispravis gresku. Verujem da bi ti ovo i sam Djordje Balasevic potvrdio da si ga pitala, ili da si procitala njegovu knjigu "Jedan od onih zivota". ;)

Hvala unapred.
 
Tekst sam stavila na blog onako kako sam ga dobila e-mailom,a nisam ga "prepisala"sa tvog bloga.
Ne znam ko si,prvi put se susrecem sa tvojim nickom.
Ne razumem u cemu je moja "greska"(da li je pomenuti tekst tvoj ili Balasevicev?!),ali ocigledno je da si raspolozena za polemiku.
U cemu je tvoj problem,ne znam..a i ne zanima me.
Ja nisam uzrok tvog trenutnog problema,pa ne mogu da budem ni resenje istog.
Pomoc je na drugoj adresi,obratila se se na pogresnu.
Za mene je ova besmislena prepiska zavrsena.
 
Zaista izvini ako sam te uvredila. Samo sam ti stavila do znanja da tekst nije tekst Djordja Balasevica, vec moj. U tome je tvoja "greska" i kao autor tog teksta sam te zamolila da gresku ispravis, tj. da ispod mog teksta ne potpisujes Djordja Balasevica.
 

Back
Top