Chudni dani

Ima vetj tema sinhronicitet na filozofiji...ali meni je to prosto neverovatno..zvuchi bezveze,ali ima stvarno dana kada se bizarni dogadjaji prosto redjaju jedan za drugim ko na traci...i ma koliko ne verovao u te stvari chovek se zapita...
Ne,danas nije jedan od tih dana za mene..ali pre nedelju-dve imao sam svoj chudan dan...meni chudan,ali kad ga ispricham ljudima se moze chiniti da to nije nishta znachajno..par sluchajnosti kojima pridajem previshe na znachaju jer im nalazim smisao koga nema.
7-8 sati ujutru,sedim u tramvaju neispavan.Razmishljam....mahinalno o milion stvari samo da mi prodje vreme i rasanim se.Trenom pomislim kako bi se osecao da vidim devojku slichnu jednoj koju znam...neshto kao bliznakinju.Prodje par sati...vratjam se kutji...opet u tramvaju...na onu misao sam skoro i zaboravio.Opet sedim poshto je pochetna stanica.I ako sam zamishljen primetim da se neko malo,malo pa osvrce.Neka devojka,bolje reci devojchica..obuchena i gradje kao dechak..tako da predpostavljam da je veoma mlada...mada ja ne znam da procenim starost zenskih osoba nikada:lol:Po konstituciji i oblachenju deluje nekako...shtrokavo...neuredjeno...frizura joj je do vrata sva nikakva...da nije lica reko bih da je dechak a ne devojka jer sve joj izgleda tako...i onda sam se zaprepastio.Ima lice identichno licu devojke o kojoj sam par sati ranije u tramvaju pomislio shta bi bilo kad bih video slichnu.Samo to lice me je podsetilo na misao koju sam vec maltene zaboravio jer je bila trivijalna.I ima slichnih lica znam,to moze da se desi,sluchajnost..ali i pogled..to chak ni u misli sa starta teme nisam predpostavio..da 2 osobe mogu da imaju isti pogled,izraz lica.Jezivo.Van tog lica i pogleda sushta su suprotnost.Prvo se premishljam da li da izadjem gde i devojchica ali odustajem...nekako mi creepy da je pratim a i ne vidim chemu..shta da je presretnem i kazem...?Ubrzo izlazi.Od tada je naravno vishe nisam video.Kako vreme prolazi sve vishe ubedjujem sebe da mi se samo uchinilo i da ne liche jer sam bio neispavan..deluje mi logichnije nego da nije tako.
Oko 14 chasova istog dana idem garazom kod novog Merkatora na NBG...stoje dve zene pored nekih kola,jedna gleda ka meni.Lepo obuchena,mislim normalno..izgleda sasvim kao normalna zena,ne neki prosjak ili shta li...gleda ona mene i ja predpostavim odma pitace me sigurno gde je ta i ta ulica/blok...mene stalno nepoznati i u gomili to pitaju..ne znam zashto mene..valjda im delujem zbog nechega kao da bi znao:lol:Kaze ona meni:"Izvini jel mogu neshto da te pitam?"Ja odgovorim"Recite"i ochekujem sad koji broj ulica..shta li...ona opet:"Ali molim te nemoj da se ljutish"...ja je samo gledam..i mislim se jaaooo sad ce pare da mi trazi i chudim se kako bre pa ne lichi na prosjaka...zena srednjih godina ili starija sigurno preko 40,uredno obuchena u belo,normalno,neke pantalone i majca valjda ono..ama bash deluje kao 100% normalna na prvi pogled...kaze ona meni"Je l mogu da ti gatam?"lolJa kazem onako instinktivno "ne hvala",i pobegnem ni ne osvrcuci se..brzim koracima se udaljim..ona je odpozadi josh neshto pokushala da mi kaze..valjda da me nagovori ali nisam chuo shta jer sam brzo zbrisao
Kad sam izashao iz Merkatora chekam preko puta 73. i odma dodje i to prazna da moze da se sedi!Missim ovo poslednje nije chudno jedino nekome ko nikada tamo nije chekao bus:lol:
E nje nishta izmishljeno,suvishe je banalno za izmishljotinu:lol: i znam da je bezveze ali meni se takve stvari ne dogadjaju chesto...pa je ostavilo utisak na mene.
Da li ste vi imali chudne dane?
 
Kakve su ti misli, takav ti je zivot. Ljudi, kad cete da shvatite da vase misli privlace osobe i dogadje u vas zivot? Meni je to skroz normalna stvar i kad sam onako u duzoj nadahnutoj fazi, desava mi se sve sto pozelim do najneverovatnijih stvari. :-P
 
Mene ovo podsetilo na par mojih snova, koji su pokrenuli tada neka deshavanja u stvarnosti.
Sanjala sam i to vishe puta, pre par godina, druga koji mi se pre toga uopshte nije svidjao. I naravno ni manje ni vishe nego sam sanjala sex sa njim. I naravno posle toga sam se primila na njega.
S obzirom da sam tada bila u dugoj vezi, ostalo je sve na konstantnom flertu, i uzasnoj strasti izmedju oboje...
Pa sam sanjala par godina pre nego shto se desila, maltene identichnu situaciju raskida sa bivshim...S tim shto je tada par meseci koje su se desili u stvarnosti bilo strpano u samo jedan san...
 
..Uf....dok sam chitala najvishe me je zapanjilo da je stvarno moglo da se sedne u 73.Meni se to za 6 godina NIKAD nije desilo (osim jednom kada sam se onesvestila od vrucine pa mi ustao neki dechko)
nego, shta je bilo kasnije?Kako se zavrshio taj dan...?
 
imam ja cudne dane,ali to je vise u fazonu u ****** gde ja zivim kad me zabezekne ensto sto nikada ne bih ocekivala da bilo ko ikada,igde uradi.
a posto sam materijal za spijuna stalno pamtim ljude koje srecem u prolazu i tacno zam koga sam gde i kada srela i tako neke gluposti tako da se tome ne cudim.
ludaci me stalno startuju,i sekte neke vecito me vrbuju,mada i dalje mi nije jasno zasto.
jednom me dok sam cekala u knezu startovao neki cica i kao jel ti verujes u boga,ja kao ma koji bog,i on tu krene da mi postavlja kvazi filozofska pitanja ne bi li me ubedio da bog ipak postoji.i ja ga tu napusim,postavim mu jos gora pitanja,tako reci ubijem boga u njemu,covek se onako sablaznjeno okrenuo,prekrstio i digo ruke od mene.
ne znam sto sam ovo ispricala al naravoucenije ove price je ako me stretnete na ulici nemojte da me startujete ko zna sta cu reci.

inace sve ti je to bio pms :)
 
Pa nije..ali gledala je neshto sve ka meni..ili mozda iza mene..otkud znam..ne bih ni primetio to da se nije stalno neshto okretala.Ma rekoh da mi deluje ko neka od 12-13..vshe devojchica nego devojka..ali isto lice...i izraz,pogled..ma tako neshto nikada nisam doziveo.
 
Ma samo ti startuj te devojke i žene,ako ti se sviđaju,čisto da ti kasnije ne bude žao...nemoj da se stidiš.A ako te stvarno nešto i pitaju,budi ljubazan,a ako možeš i duhovit,ništa ne košta a ko zna kako sebi možeš da ulepšaš(a možda i upropastiš dan).
A ako ovo što pišem izgleda trivijalno,idi kod neke baba vračare da ti pogleda u u kristalnu kuglu(za slučaj da ne znaš nijednu,imaš na forumu baba Višnju,ume i ona da čita iz dlana...piši joj na PP).
 
u meni se stalno neke chudne stvari deshavaju...deja vu i slichno. magnet sam za razne chudne face. mada ne pridajem tome nikakav znachaj. nemam pojma. uvek mislim da su to samo sluchajnosti.
 
da postoje takvi cudni dani... taj vid sinhroniciteta se inace zove zakon serije, termin koji je jos davno skovao austrijanac kammerer... inace, pokusavam da nabavim tu njegovu kultnu knjigu ali bez uspeha.... ako je neko nadje nek mi javi...

inace, na globalnijem nivou, imali smo primer zakona serije u vidu smrti dva politicara na visokim funkcijama, zbijeno u par dana...
 
Evo jedne pesme koja se slaze uz temu...


Strange days have found us
Strange days have tracked us down
They're going to destroy
Our casual joys
We shall go on playing
Or find a new town
Yeah!

Strange eyes fill strange rooms
Voices will signal their tired end
The hostess is grinning
Her guests sleep from sinning
Hear me talk of sin
And you know this is it

Yeah!

Strange days have found us
And through their strange hours
We linger alone
Bodies confused
Memories misused
As we run from the day
To a strange night of stone
 

Back
Top