Dok srčem čaj u pet ...i pravim se Englez ...

Dok srčem čaj u pet...i pravim se Englez ...


Srk ...
Kod nas se socijalni dijalog pretvorio u socijalni monolog...sve više ljudi srećem na ulici koji pričaju sami sa sobom...

Srk ...
Nekada je samo Milena Dravić ( koja tad nije pila Grand kafu ) bila prekobrojna, ali je u medjuvremenu naše društvo napredovalo i razvijalo se...pa tako danas imamo čak 14 000 prekobrojnih u državnoj administraciji...( koji uskoro neće imati ni za kafu )...

Srk ...
Čitam kako opozicija tvrdi ( ako takvo što kod nas uopšte postoji ) da je narod osiromašio, i da su potrebni izbori (i verovatno misle...da bi na njima trebalo glasati za njih...zanimljivo jedno razmišljanje )...Ako su to oni isti koji tek što su sišli sa vlasti...kad pre potrošiše pare što su ih zaradili za vreme trajanja njihovog mandata...(ako su mislili na taj deo siromašnog naroda)....

Srk ...
Sručnjaci se slažu da jedemo sve lošiju hranu...Kako li je tek onima na vlasti...( sikiram se ja onako sam u sebi )...Jer prema nekim mojim zapažanjima...ni njima nije lako...I vlast...i opozicija...mnogo jedu....( baš to što ste pomislili )...

Srk ...
Napadi na strance se više neće tolerisati...tvrdi država...( a zna se kad država nešto tvrdi da tu nema zajebancije )...Ako ostavimo po strani ( to što i mi jedni drugima postajemo sve više strani )...nekako sam u nedoumici da li se to odnosi i na strankinje...jer znam jednog što tvrdi...Sve što je za ljude, nije mi strano...

Srk ...

Srk ...
Gradjani su sve manje zainteresovani za ulje na platnu...a sve više za ulje iz robnih rezervi ...

Srk ...
U nedelju je pod sloganom ‘’ Radi za srce ‘’ širom Srbije obeležen Svetski dan srca...Znam neke koji ovaj dan obeležavaju tokom cele godine...Žene im tepaju...’’ srce moje ‘’...a oni posle rade ( često i prekovremeno )za ‘’srce svoje ‘’...

Srk ...
Čitam ovo za Polanskog i razmišljam kako život piše Romane...Umesto da mu daju nagradu za životno delo...izgleda da će mu suditi za životno krivično delo...Razlika je mala...ali značajna...

Srk ...
Za razliku od njega ( koji je postao dostupan samo sudskim organima )...moji Romani...
‘’ Kako sam ostao neženja ‘’ i ‘’ Tesla se vraća u Ameriku – Prvi ministar ‘’ su dostupni svima...
Možete ih naručiti na e mail adresu...
Voja.Radovanovic@gmail.com
Cena...220 din. Plus PTT
Pa da...

Srk ...

U Beogradu
29.09.2009 god.
 

Back
Top