Kišobran

2jfafbq.jpg



Ove godine leto nas nekako lagano napušta. Uđosmo u jesen nežno i tiho još uvek nespremni da se suočimo sa njegovom poneka ćudljivom i suznom lepotom. Uskoro će žene prekriti svoja nežna ramena, obući toplu odeću. Dolazi vreme kada će mnogi sklopiti brakove a neki pronaći svoju prvu ljubav.U jesen obavljamo i one domaćinske obaveze spremanja zimnice i pripreme za najhladniji deo godine. Ima mnogo toga što se dešava ovih dana o čemu bi se moglo pisati a ja želim da napišem par reči o jednom običnom predmetu koji je sastavni deo kišovitih dana i nas neizbežni pratilac. Da, to je kišobran. Onaj koji uvek stoji negde po strani,koga se setimo samo kad napolju zasuzi

Kada ga podignemo iznad naših glava najčešće žurimo da što pre stignemo do mesta gde smo krenuli i veoma retko pogledamo ko ga nosi i šta se dešava pod njim.
Malo je predmeta koji toliko blisko povežu dve osobe kao kišobran. Toliko blisko da vam se čini da vidite samo jedno. Brižni zagrljaj, glava na ramenu, poljubac u kosu, nežno izgovorene reči uz kapi kiše....ljubav....

Onda moram da postavim pitanje da li je kišobran običan predmet...nije, svaki kišobran je čaroban, samo nekima treba malo više vremena da bi to shvatili i obratite pažnju, jedna osoba ispod kišobrana uvek žuri, dve nikada.
Stigla jesen Dunjo moja, ljubim te u kišobran
 
Venetian.JPG


Kad god dodje kisan dan,
ja izgubim po jedan kisobran...

http://3.***************/_afaveheApcU/SP-eImxrfJI/AAAAAAAAAAM/dd1Z9dMxbHY/s1600/poljubac%2Bna%2Bki%C5%A1i.jpg

A otkad tebe zavoleh do neba
meni kisobran vise ni ne treba;)
 
''Kad god začujem dobovanje kapi po prozorima poželim isto:da se ušuškam u nečiji zagrljaj,da slušam njegovo ravnomerno disanje i ujednacene ritmove srca....Da ćutimo i slušamo kišu kako pada....Reči postaju suvišne jer se tako dobro razumemo, da u tom trenutku i nisu potrebne...Grmi,seva,kiša postaje sve jaca,a ja se osećam tako sigurnom i zasticenom....Noću,bilo bi lepo tako zaspati,jutrima - probuditi se,lenjo se protezati u krevetu....A kada padaju topli letnji pljuskovi,istrčati na kišu i ljubiti se''....

Ovo je odlomak iz mog bloga...Volim kisu,naravno ne bas da pada danima bez prestanka...Ali ona u meni stvara potrebu za blizinom druge osobe...Zato je kisobran magicni predmet koji nas spaja,jos jedan korak ka bliskosti sa dragim osobama,a tu spadaju i prijatelji...Tigre rado bih se s tobom prosetala pod kisobranom,pricajuci...Dodji pod moj kisobran...
I jos jednom bravo za temu i stil pisanja...

http://1.***************/_Tu3lhRKgoIg/SYwwaowwleI/AAAAAAAAAVk/8nmWXeDjexs/s320/Kišobran+za+dvoje+'72.jpg
Tigar i ja...
 
tigre...zanimljiva tema...ali ne cudi me, veoma si mastovit...:D:klap:

gledam kroz prozor
i imam sta da vidim
ne mogu izaci napolje
busne mi patike
;)

Naravno da se slazem da je kisobran najbolji kada je velik za dvoje...A kisa? Ne volim je, ali pod tim kisobranom, negde u setnji, ne bih je ni primetila...;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top