Ah ti muskarci...

Ne znam sta a tacno pokusavam da uradim sa ovim blogom, ali verovatno da pomalo opravdam i devojke i muskarce....
A o cemu se radi? Pa sedela sam danas u kaficu sa dva druga, prevrcuci raznorazne teme opa, dosli smo nekako na to da mi je drug onako optuzujucim tonom rekao kako mi devojke samo sto radimo jeste da pricamo o osecanjima a kako oni ustvari to ne rade i kako ih onda svaka devojka smori kad ih tera da pricaju o njima, o njihovoj vezi i o njegovim osecanjima... Hmmm... A sta sam mogla da kazem? Samo sam pogledala na TV i rekla jao vidi ovu sto ima dobre sise i tako sam ih uspesno odvratila od ataka na moju zensku sujetu. I dok su oni tako komentarisali kako vole kad devojka ima PHAT ASS (?!?) ja sam pocela ozbiljno da razmishljam o ovome.
Znaci muskarci ne vole da pricaju o svojim osecanjima, kakva novost, pa to znaju i ove devojcice sto su tek pocele da izlaze. Ali namece se pitanje zashto? Zasto je to toliko tesko... I samo mi dva odgovora padaju na pamet, a sad se kajem sto ga lepo nisam pitala kad me je tako napao.
Prvi odgovor je da muskarac koji pokazuje osecaja tako bez ikakavih problema nije 'pravi' muskarac. Ok, to su ta neka razmisljanja, ako budem hladan, nedostupan, ako ne budem budala i ne budem trcao za njom makar cu ispati muskarcina a ne pickica. A to sta ce biti sa tom devojkom i kako se ona oseca kad se ne setite da nazovete, da se javite, ili makar da prokomentarisete kako lepo izgleda veceras, izgleda nije bitno. Zar to ne izgleda pomalo sebicno? Meni izgleda ali sa druge, ove zenske strane gledano... Zar biste devojke stvarno htele nekog mekusca pored sebe,koji je tako patetican i koji vam tako sve udovoljava... Ja sam licno imala jednog takvog i sutnula sam ga sa izgovorom u mojoj glavi da meni treba muskarac koji ce nekad lupiti sakom o sto. Pa sto se mi zene onda bunimo? Pa recimo jer preterujete... Ok je ne trcati ni za kim, ok je malo igrati se igrice vruce hladno itd. Ali izigravati neku potpuno nedoticnu osobu koju tako boli q za sve nije ok. Nije ok kad obecate nesto a ne ispunite, to vec onda govori o tome kakav ste covek a ne muskarac. opet se vracam na mene, imala sam slucaj, po prvi put da je lik totalno 'nezainteresovan', znaci ako se ja javim javim, ako ne on se nece javiti, ako ja predlozim da se vidimo videcemo se ali on predloziti prvi sigurno nece. I onda sam ja rekla da hocu da raskinem jer mu se ne svidjam a on verovatno nema hrabrosti da mi kaze. A onda je ispalo da nisam u pravu. Ja sam htela da raskinem a on je rekao 'Nisi u pravu ali radi kako ti hoces'. Sta to sad treba da znaci? Svidjas mi se ali necu prstom mrdnuti da ti to pokazem. Skapiraj sama da ako sam sa tobom to je zato sto mi se svidjas. Pa ok to jeste logicno kad ovako sagledas ali nama je potreban i dokaz, i to ne jedan, mi bi milione... sitnice, mali detalji, paznju, ali posto to ne prolazi kod muskarcina bili bi i zadovoljni lepom reci sa vremena na vreme.
E sad ako se secate da sam imala dva odgovora na moje zasto, ovo je drugi. Plase se. Cega se plase te muskarcine? Pa da kazu svoja osecanja, nesigurni su, mozda cete ih povrediti. A da... mi smo vestice koje jedva cekamo da nam neko kaze volim te pa da ga ostavimo :) Znaci ovo dovodi to jednog zakljucka, muskaci su onda osecajni. Svako zivo bice je naravno osecajno ali onda su oni bas osecajni. Zar nije samo to saznanje sreca? Znaci ako vam se ne javlja on ipak misli na vas ali mozda nece da pomisli da trci za vama...
Eto sad onako nekako uspem kao da sagledam musku stranu ali sta je sa nama? Cekaj zar nas niko ne moze da razume? Nasu potrebu za izjavljivanjem emocija, i kako bi mi kad smo u nekog zaljubljeni to najradije napisali u novinama kao udarnu vest ili saopstili svima preko razglasa?
Tako da izvlacim jedan savet iz svega ovoga... Devojke razumite malo muskarce nije ni njima lako sa emocijama, a muskarci razumite devojke i shvatite da nam je potrebna paznja, makar mala... malecna Makar cimnuo u 3 sata ujutro, zakljucak misli na tebe u 3 sata ujutro :)
A sto se tice one dve kobne reci 'VOLIM TE' njima tako strasne a nama tako slatke... Kad bude spreman da kaze, recice... I svima dobro. A do tad ga obradjujte ali nikako suzama ... Kaze mi drug da to svi muskarci mrze, zenske suze... Pitam se zasto... Opet jos jedno zasto a na ovo nemam odgovor, ali naravno ocekujem da vi prokomentarisete. Sto muska strana, sto zenska pa mozda se i slozimo oko necega :)
Mozda da sam recimo bila u pravu ovaj put? :roll:
 
hmm.. uhvaticu se samo za sam kraj.. (mada
zasto mrzimo suze ?
zato sto su precesto upotrebljivane za ucenjivanje.
kako sam negde procitao "suze su poslednje sredstvo u razgovoru, ne prvo".
silom prilika sam dovoljan broj puta bio u prilici da devojka uperi suze u mene, zbog neke najvece gluposti, cisto da bi isterala neku svoju ludu ideju. sad sam uglavnom manje vise ravnodusan na iste, i kad vidim da zaiskri u oku, jednostavno dodam papirnu maramicu.
naravno, treba nauciti razliku izmedju "sad cu da placem da bi ti popustio" suza, i onih pravih...
ali to je vec another level...
:)
 
Mogu ti reci da si za sve skoro u pravu !
Osim jedne stvari vezane za muski deo populacije .

Pa ovako muskarac koji ne pokazuje nikakva osecanja prema lepsem polu i nema naviku da je cima i poklanja njoj paznju nekim sitnim pokloncicima VERUJTE MI DA TAJ NIJE ZALJUBLJEN U NJU I DA NEMA NIKAKVE PLANOVE SA NJOM tu je cisto samo da bi se lepo proveo dan, dva, nedelju dana... bez ikakvih osecanja i nezainteresovanost, ledenog ponasanja dovesce do zakljucka devojke da ne pokazuje osecanja prema njoj to moze dovesti do PUCANJA veze i raskida na kome ce se videti dali mu je i makar malo stalo do vas ako i tada ostane hladan batali te ga heheh > nije vredan ima mnogo drugih koji ce vam pruziti mnogo vise .
bezbroj primera imam pocevsi od sebe i svojih drugara ....
navescu bar neke sitnice sta sam ja sve radio za pravu ljubav pocevsi od: UBRANOG CVETICA NA ULICI , SKRIVENIH PORUKA NAPISANIH I OSTAVLJENIH NEGDE U NJENOJ BLIZINI, UBRANE RUZE IZ MOG VRTA OSTAVLJENE NA NJENOJ TERASI U PONOC , HILJADU LATICA RUZA PROSIPANE NA NJENOJ TERASI U OBLIKU SRCA , STISKA NJENE RUKE , CVRSTOG ZAGRLJAJA , LANCICA ,PRSTENJA , ODEVNIH PREDMETA hehe ,DESET DANA SVAKE NOCI oko ponoci ostavljena RUZA NA NJENOM , od 24.h ja i ona smo provodili lepe i tuzne trenutke provodivsi 12.h dnevno svakog dana ....
posvetivsi jedan - drugom svaki svoj slobodan trenutak ...

TAKO DA MUSKARCI NISU SVI ISTI I NISU UVEK ISKRENI PREMA LEPSEM POLU ponekad je vazno prepoznati pravu osobu i uzivati dokle je to moguce i truditi se da joj posvetite svaki slobodan trenutak i potpunu paznju i ako joj ne mozete pomoci ali sigurno mozete je saslusati a i to je jednako vazno ...

I MNOGO TOGA DRUGOG moram da palim danas slavim SLAVU dosao na kratko da vidim sta ima hehe pozz svim i VOLITE JEDNO DRUGO
 
ch1zra u pravu si sto se tice toga kako zene upotrebljavaju suze ali ja kontam da sve sto se dobije suzama stoji na staklenim nogama. Tako da ako decko hoce da raskine i devojka brizne u plac milenijuma i on odustane od svoje namere da raskine sta se time dobija? On ce verovatno biti nezadovoljan i jos gori i naravno da ce kroz par dana, mesec dana opet pokrenuti temu raskida. To je samo jbn mucenje. Tako da suzama se ne dobija nista korisno po mom misljenju.
 
Chekaj chekaj , ne primaj se odma ko dedina boolja na tronozhac
( OI PATENT ! )
Kao prvo minaquo , NE SMESH GENERALIZOVATI ( nisu svi muskarci isti bash kao ni ribe ) ALI ajd podjimo od te pretpostavke
Zar nije istina da i ti ista volish frajera a ne boska jakovljevica il neku feminizranu babu ? Zar ti ne volish tvrdu patku il mozhda volish neshu klika il darka kostitja ? SLAZHEM SE , KONACHNO , sa tobom u jednom , OBECATI A NE ISPUNITI ima veze SAMO SA KARAKTEROM ( AKO NEMA VANREDNIH OKOLNOSTI , MISLIM ) ETO .. i da , greshish u jednom , ako te zove u 03h ne znachi da te voli , VLASTITI PRIMER TI PREDOCHAVAM , DAKLE ,
ramka jednu fiiiiinu i telefonira joj dechko , kazhem joj "javi se opushteno " kazhe mu da ga mnogo voli i da joj nedostaje .. sedeci mi na pobratimu .. ;) pa ti sad vidi , eh minaquo .. " Tjud je zhenska smijeshna rabota .. "
 
Kao prvo ja sam rekla ako cimne, znaci misli na tebe, a ti si gospodine u srednjim godinama malo izvrnuo moje reci. Hvatas se za ono STO JA NISAM REKLA! To rade samo oni koji nemaju za sta da se uhvate pa izmishljaju.
 
pa, uvek imas opciju da obrises komentar...
ali onda se cela prica seli sa aktuelne teme na slobodu govora, a o tome bi moglo da se lelemuda danima :)
uostalom, jednom kad resis da izlozis svoje misli svetu, budi spremna na svakave reakcije :]

btw odlican clanak : Internet Troll
 
Poslednja izmena:
Troll , naravno da si u pravu , a pazi i kad je ova plava spodoba ( sa pumom na dudama i zmijom u njedrima ;) izvalila za koje novine pishem ;)))))
pa plavka , shta retji , sem , shto je fakat da bi mi rado pridrzhala pobratima dok rasho npr ( ne bih te udostojio penetracije , ne ne , ne zadovoljavas kriterijum ) ni njuh ti nije losh , samo napred , tragom nas "nerealizovanih " ;) mozhda nagazish na pravi put , i da ... pozdravi "drugare" ;)
 
da ih posecujemo a to nam preporucujes ribo :)

pa ja znam i one koji pricaju o tome a i ja ne volim nekad da pricam o tome. a drugo je da mislim da oni ni ne znaju sta osecaju mozhda, nisu bash sebi jasni a nece to da priznaju ili tako nesto
 

Back
Top