POLITIKA #1

POLITIKA #1

Pozdrav i postovanje.

- Nisam do sada pisao o politici, prvenstveno sto sam nekako postao nepolitican, ili mozda je bolje reci politicki razocaran. Pre je bilo drugacije ali vec nekoliko godina unazad nesto nemam ni volje ni raspolozenja da se ozbiljnije upustam u neke dublje rasprave. Verovatno glavni razlog za to je taj da oni u koje sam verovao su me tesko razocarali i sve su mi mrskiji. Sa druge strane, oni koji su mi nekad bili neprihvatljivi nisu se nesto posebno popravili. Ili, drugim recima, nekako su svi postali isti. Naravno da se ne treba previse oslanjati na ono sto pricaju, tu svakako ima razlicitosti i šarenila, ali sve to pada u vodu kad zagusti pa odjednom svak može sa svakim u koaliciju. A situacija u drzavi je sve gora. Da ne trosimo vreme i reci na to, valjda samo budali nije jasno gde smo stigli i sta je u najavi. - Ali, evo sad jedan novi momenat i nešto što me je malo nagnalo da se zamislim. Dešava se, sad već više nego jednom, jedna za nas nova i svakako neverovatna pojava. Naime - čovek, pojedinac, nazovite ga kako želite ali svaki ima ime, prezime, roditelje i/ili ženu i decu, znači jedan sasvim običan čovek, nečiji drugar ili komšija, dodje do tog nivoa da sam sebi u znak revolta, protesta ili čiste nemoći odseče prst !?! Dakle, nikad nije loše da ne može gore. I šta je još zanimljivo kad se to desi, nekako - nikom ništa. Ispadne, ludak i budala. Pa, možda i jeste ali sigurno se nije takav rodio... Neko ga je doveo do tog nivoa. Dakle, odseče sebi prst, a postane “zvezda” jednog jedinog dana. Za dan dva naći će se već neka nova fascinacija, idemo dalje. Da li nam to nešto govori i o nama samima? Ko smo i kakvi smo mi kad nas to ne dotiče?
- Pa smo imali primer čoveka koji stoji na mostu, skuplja hrabrost da skoči a iza njega gomila revoltirana. Zaboga, skoči više, žuri nam se... Pa gde? Jel na dobrotvornu akciju? Sumnjam. A brižna majka namestila decu pa slika, zajedno sa očajnikom u pozadini. Pa razumem, prilika je retka i izuzetna. Pa ljudi, ako i jesmo ljudi? Ova dva primera nam mogu donekle pokazati gde je kod nas stigao pojedinac a gde društvo u celini. Ne naravno svaki pojedinac i ne svaki pripadnik društva ali pojava postoji. I sad, gde je u svemu ovome politika? Pa, rekao bih u svemu. Valjda su nas vodje dovele ovde gde smo. Sigurno ne sve nas ali mnoge da. Pa, jesmo li zadovoljni? Ne mislim da jesmo. I šta ćemo sada? Imao bih par ideja ali zaustavicu se ovde.
- Pre nego što nastavim želeo bih da vidim ima li bilo kakvih reakcija na sve ovo što sam napisao. Ovo mi je drugi tekst u blogu, a za prvi sam dobio keca. Nemam ništa protiv, ali voleo bih više komentara, pozitivnih ili negativnih svejedno je. Voleo bih i sad a i prošli put da se ljudi jave i napišu - grešiš, nije tako i naravno, to i obrazlože. Onda ćemo u sledećem tekstu videti šta bi možda moglo biti rešenje…
 
Pa ljudi, ako i jesmo ljudi? Ova dva primera nam mogu donekle pokazati gde je kod nas stigao pojedinac a gde društvo u celini. Ne naravno svaki pojedinac i ne svaki pripadnik društva ali pojava postoji. I sad, gde je u svemu ovome politika? Pa, rekao bih u svemu. Valjda su nas vodje dovele ovde gde smo.

Mnogo je ljudi - čovek je redak....kaže kineska poslovica.
Kako vreme ide dalje bojim se da će biti sve redji.
Ključna reč kojom bi se opisala politika je - ŽIVOT,jer ona bi trebala biti mehanizam kojim se život iz dana u dan čini boljim....ALI!?...koliko onih koji udju u politiku i bave se njome ,pre nego donese bilo kakvu odluku,postavi sebi jedno obično,ali tako životno važno pitanje : *Kakve će uspomene na svoje detinjstvo imati ono dete koje se u trenutku kada ja donosim ovu odluku,radja?!*....bojim se da je odgovor NIKO !!
Ako se jednog dana ipak desi da se neko zapita i takvo šta,postoji nekakva šansa da nešto i bude bolje.Sve do tada ,ne želim kriviti vodje,jer ih mi stvaramo i mi ih biramo i mi ih održavamo vodjama !!
Nismo naučili ništa ili malo šta raditi sami za sebe,naučili smo (ili smo naučeni) ,da država radi nešto za nas.Naviknuto odviknuti uvek je bolno,a ponekad i tragično čak.Koliko smo spremni da se brzo prestrojavamo ,toliko će i menjanje *navika* biti manje bolno i još manje tragično.
Društvo se već duže vreme nalazi u depresiji,i malo šta radi da iz nje izadje,a svaka depresija ,ako se ne leči,vodi u samoubistvo......volja je ono što nam nedostaje,volja da uzmemo život u svoje ruke.
 
Dole politika,zivela romantika!!!!

Za pisanje 5+,a za ovo drugo,ne zamaraj se,tu ionako ne mozes nista,jaci su nego sto mozemo i da zamislimo....i svi su isti...
Pa sta mislis,sto sam ja na romantici...opustis se i mislis samo o lepim stvarima....Pozzz:zag::bye:
 

Back
Top