Najlaksa lekcija - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

wirdz

Najlaksa lekcija

Oceni ovaj blog
“ Pucajte…

ja I dalje drzim cas. “

Koliko snage u toj recenici, koliko snage…

Kazu da je nesto u tom smislu izgovorio I Sokrat pre nego sto je iskapio svoj otrov.

Kazu da je nesto u tom smislu izgovorio I Isus pre nego sto je raspece zavrseno.

Nehajno, kao “ samo da otplesem, da otplesem ples, a vi, samo vi radite, radite svoja posla…”

Osecate li ?

Zivot…

Pošalji "Najlaksa lekcija" na Facebook Pošalji "Najlaksa lekcija" na Google Pošalji "Najlaksa lekcija" na My Yahoo! Pošalji "Najlaksa lekcija" na Live Pošalji "Najlaksa lekcija" na MySpace Pošalji "Najlaksa lekcija" na Twitter Pošalji "Najlaksa lekcija" na Digg Pošalji "Najlaksa lekcija" na del.icio.us

Ažurirano 09.05.2013. u 19:08, autor: wirdz

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
  1. DJM (avatar)
    Hmm...
    WW2... Bolje da ne komentarisem na ovaj blog...
  2. wirdz (avatar)
    vec si to uradio tako da je malo kasno za tu misao
  3.  (avatar)
    pa sad...svako od nas biva upucan po nekoliko puta dnevno, samo što to ne primećuje...samo jednog dana ukapira da mu nije dobro i preseli se na onaj svet. dakle, držanje časa traje ceo život. pitanje je samo koliko si svestan toga i da li to mora uvek javno da se iznosi.
  4. wirdz (avatar)
    Svako od nas biva upucan ali ne reaguje svako isto na upucavanje…neko posle upucavanja padne mrtav a neko izadje jak I ziv…Sve javno, nista nece ostati tajno hehe…” nista nije skriveno sto se nece otkriti ni tajno sto se nece doznati “…
  5.  (avatar)
    opa, bato!
  6. DJM (avatar)
    Citat Original postavio alles_gut
    vec si to uradio tako da je malo kasno za tu misao
    Nisam izneo svoj stav. Al' dobro ajd'... nek' ide zivot...
    Kao prvo, Srbi su ispali totalni kreteni u WW2. Muka mi je tog izokretanja istorije. Umesto, da smo ostali sa svabama, i da ovi govnari od engleza i rusa nisu pokretali one smrdljive proteste, ne bi ovoliko ljudi izginulo...
    EEeee bre... svi su bili u paktu... svi oko nas... i mi tupimo...
    Na'ebo bi im se materi kada bi mogao... "Bolje rat nego pakt, bolje grob nego rob"... Kakav je ovo idiotizam?!

I tako to... punooo jos stvari smrde a vezane su za taj rat.....
  7. wirdz (avatar)
    promasio si temu al nek ide zivot
  8.  (avatar)
    smrde do danas. i smrdeće još dugo. pa, sad ti drži čas...'ajde....nije to lako, bre. imam samo dve ruke i jednu glavu, a sve moram da postignem, a nikog da ne uvredim. to ybeno držanje časa i toliko podvlačenje da se drži čas nam je i došlo glave.
    dobar čas je održao onaj dečko što je srušio stelt. to je bio baš dobar čas.
  9. Sashoni (avatar)
    da , djm je promasio temu , a kako i ne bi kad je deTJko glup , a i ruzhan chim je turio ;) foto od idola , i naravno da sem shto je promasio temu promasi i termine , on kuca da je to idiotizam , NE , TO je MAZOHIZAM , pojasni mu ti ..gut
    NEGO , bio u Cg nekad neki Ljubo Chupic , mrski neprijatelji nanishanili da ga ubiju , vod streljachki , a chovek stoji i smeje se , al vidish da im **** kevu prkosi chovek ..djm od tebe se ne ochekuje da ovo skapirash ( ti ionako kontash kao i minaqua ali ima slika koja je obisla svet , mozes da se informises gde da vidis , mozhda skapirash , samo polako , dug je put od idiota do misaonog bitja
  10. Sashoni (avatar)
    Nego , matora 63 , je l treba devica 69 ? ;) Oko termina i sl mozhemo da se dogovrimo , eto sevnu predlog ovdeNA ;)
  11.  (avatar)
    ti bi da držiš čas? ha ha ha!!!! nisi normalan, a nisi ni vaspitan. device mi naročito idu na živce, kao i vage.
  12. wirdz (avatar)
    ako ako...nego...

stelt...ww2...nebitno...svi smo mi svaki dan u ratu, u kretanju, svako zasto ima zato dok ne ostane ni jedno zasto...detalj sto je ta recenica iz ww2 nije toliko bitan kao nesto drugo - ne obaziranje na cevi zbog nesebicne vere u istinitost lekcije...

“ Zivot je u kretanju “ Aristotel…

ovo sam isto napisao, mozda je malo kineski, ali eto :

samo je pokret ili ne…energija toka...veci pokret vodi u veci mir, veliki mir se nadovezuje na veliki pokret ako je pokret nesebican ; ako pokret nije nesebican prati ga nemir kao otplata duga…

veci mir – veci bliss…Tok I mir…

Znak Oca : Kretanje I mir.

“ Kada vas pitaju: Koji je znak Oca vašega u vama? - kažite im: Kretanje i mir."

evandjelje po Tomi
  13. DJM (avatar)
    Citat Original postavio alles_gut
    promasio si temu al nek ide zivot
    Nisam ja uopste promasio temu...
    Te jbne kvazi ideologije... To je ono sto je doslo ovom narodu glave... a kolk'o vidim i dalje se drzi slicne...
    P.S. odgovor na tvoj blog:
    Osecam smrt.
  14. wirdz (avatar)
    smrt je milosrdna, ona daje draz zivotu.

" Dok si ziv, umri, onda radi sta god pozelis, sve je dobro. " Zen recenica
  15.  (avatar)
    jevanđelje po tomi nije priznato jevanđelje, pa ne vredi da ga citiraš. tako onda možeš da citiraš i ''da vinčijev kod'' kao relevantni izvor.
    kao fizičar imam malo pojma o kretanju i mirovanju koje u stvari ne postoji, jer je sve u apsolutnom kretanju i to je to držanje časa o kome ti pričam....nema mirovanja.
  16.  (avatar)
    a kad umreš - živi, jel ?
  17. DJM (avatar)
    @alles_gut

"Evo još drveća, ja poznajem njihovu hrapavost; evo još vode, ja poznajem njen ukus. One mirise trave i zvezda, noć neke večeri kada se srce opušta - kako da poričem ovaj svet čiju moć i snagu osećam? Međutim, svo znanje ove zemlje neće mi ništa dati što bi moglo da me ubedi u to da ovaj svet meni pripada. ..." Alber Kami

I sada ti meni kazi, treba li covek da radi protiv sebe?!
    Jer onaj mali bezazleni citat iz WW2 upucuje na to.
  18.  (avatar)
    da, pripada dok si na ovom svetu...nije ni a.kami znao sve.
  19. wirdz (avatar)
    matora 63 - ne, kad se rodis - zivi ali da bi se Ti rodio ono sto nisi ti treba da umre iluzije i tako to..

ne treba protiv sebe, treba da prati ( m ) sebe...
  20.  (avatar)
    na čemu si momentalno?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja