Forum Krstarice - Komentari - Blogovi

komentari bloga

1. JelenaPopovic (avatar)
    Citat Original postavio MisterMarko
    Ja sam lično prošao pakao uzduž i popreko zahvaljujući crnoj magiji.Deset godina sam se mučio i tražio pomoć, propadajući usput psihički i fizički.Samo mi je bilo u glavi da se spasavam, a usput sam izgubio sve što je vredno,prijatelje, porodicu,poslove, mrzio sam celi svet a svet je mrzio mene.Život mi je izgubio smisao, planirao sam i da se ubijem.Slučajno sam na forumu jednom našao slično iskustvi i kontakt jedne gospođe, koja je sposobna i može sigurno da pomogne.
    To mi je bio sigurno 50-i pokušaj da negde odem da potražim pomoć.Došao sam kod nje pun mržnje i nepoverenja prema takvima.Ona je to primetila, skuvala mi kafu i blagim glasom počela da priča.To me je smirilo i ona mi je objasnila da ne brinem, da će mi sve pomoći da se izvučem iz ovog zla.
    Sve sam brzo dogovorio sa njom, platio joj uslugu i otišao kući malo smireniji.Sledeći dan su počele glavobolje, povraćanje neke crne tečnosti, nesvestice i to je trajalo narednih sedam dana, pa se sve smirilo.Ostatak perioda dok mi je skidala magiju sam bio ni na nebu ni na zemlji.Pozvala me nakon perioda skidanja i pitala kako se osćam?Osećao sam se kao da sam izgubio sav teret koji me je pritiskao godinama.Uradila mi je zaštitu i više nikada nisam od tada imao problema.Sve mi se vratilo u normalu i opet dobro funkcionišem u društvu i na novom poslu.
    Dragi Marko, puno ti hvala za kontakt.Bio si u pravu da pomaze.Ponovo sam sa svojim bivsim momkom i nadam se da ce tako i ostati mada mi je zena rekla da je to trajna veza.
  2. sofija06 (avatar)
    Pozdrav Zoki D.N.M. i hvala sto si me se setio.
  3. Danjuška (avatar)
    Ptičice!
  4. Zoki D.N.M. (avatar)
    Pozdrav ,
    Draga Sofija.

5. Soradze (avatar)
    Moj obožavani Ljuba tadić... umetnička gromada...njegov Sokrat i kralj Lir su vrhunske kreacije naše pozorišne umetnosti...
    Hvala na uživanju!
  6. moj drugi nalog (avatar)
  7. Mrkalj (avatar)
    1. lingvističke teze
    Citat Original postavio Mrkalj Pogledaj poruku
    ...
    1) Srpski jezik na Slovenskom Jugu nema tragova predsrpskih jezičkih supstrata. To znači da mi nismo srbizovani već smo - Srbi.

2) Srpski jezik u svojoj punoj gramatičkoj i akcentuacijskoj formi praktično je nenaučljiv. I zato, takav kakav, nikad nije mogao nastati nametanjem od srpske manjine nesrpskoj većini (što bi proisticalo iz današnjeg mejnstrim gledišta o 3% doseljenih Slovena), već uvek obrnuto - samo je srpska većina srpski jezik mogla nametati manjinama. Na periferijama srpskog jezika imamo pojednostavljivanje gramatike i akcentuacije. To su područja značajnijih mešanja sa nesrpskim etničkim masama.

3) Srpski jezik nema niti jednu šiptarsku reč u svom rečniku dok šiptarski jezik vrvi od srpskih reči. To znači da su Šiptari došli među Srbe i počeli da ih potiskuju (ovi potisnuti beže i nemaju šiptarske reči) i asimiluju (ovi su odgovorni su za obilje srbizama u šiptarskom jeziku)
    Ažurirano 18.01.2019. u 02:19, autor: Mrkalj
  8. moj drugi nalog (avatar)
    Da, rupe na farmerkama su manje zlo.
  9. flaj (avatar)
    Dronjave farmerke sa rupama samo su imbecilni modni trend,
    sa novom sezonom pašće u zaborav.
    Ali šta sa rupama u pamćenju, onim najcrnjim, istorijskim ?
    Glupost, povodljivost, nekritičnost, pa ponovo iz greške u grešku.

Ako ne činim zlo, neću morati da se pravdam, izvinjavam, ni da tražim oproštaj.
    Neću morati da se kajem, ni da zaboravljam.
    A ni ti.
    I neće više biti ni prvog šamara, ni drugog obraza.
  10. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio faraonn
    ...Flay...
    Narod rece,
    da nema budala
    kako bi pametni zivjeli...
    Bravo Prijatelju" Baš lepa narodna mudrost!
  11. Soradze (avatar)
    Bela Hamvaš je već kazao da ovakva dama pripada onim koje "prodaju svoj polni organ"... kada je pisao da neke žene mirišu na vanilu, čokoladu, mleko... pisao je i o rupicama na nogama ženskim iza kolena i o mirisu iza ženskih ušiju...
    Perfekcionista, sladokusac, hedonista, kome nakazna kostimografija označava vullgarnost i odbojnost, svakako ne tajanstvenu mističnost ženske lepote koja budi lepotu i u muškarcu....
  12. faraonn (avatar)
    ...Flay...
    Narod rece,
    da nema budala
    kako bi pametni zivjeli...
    Ažurirano 17.01.2019. u 16:20, autor: faraonn
  13. flaj (avatar)
    Lepo?
    Šta bi na ovo rekao Bela Hamvaš?

Čudno je kako se glupost tako lako prima i razmnožava i bez velike propagande.
    Od tuđe gluposti oduvek se dobro živelo.
  14. flaj (avatar)
    Citat Original postavio moj drugi nalog
    Ako te neko naljuti, potrebno je zgrčiti 42 mišića da ti se lice namršti, a samo 4 da ispružiš ruku i raspališ šamar.
    Budi praktičan, razumno koristi resurse...
    Ne moraš pomeriti nijedan mišić, samo ga netremice posmatraj
    pogledom koji ubija.
    A onda mirno produži svojim putem.
  15. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio moj drugi nalog

Kao ukljesten kamen,
    zaustavljen u padu.
    ispred njega je samo jedan put,
    iza je zaborav.
    vreme je za njega stalo,
    i kamen gubi svrhu.
    da li je ikada postojala svrha?
    mozda zaborav zna.
    ..."možda zaborav zna."
    Divno rečeno...
  16. moj drugi nalog (avatar)

Kao ukljesten kamen,
    zaustavljen u padu.
    ispred njega je samo jedan put,
    iza je zaborav.
    vreme je za njega stalo,
    i kamen gubi svrhu.
    da li je ikada postojala svrha?
    mozda zaborav zna.
  17. Soradze (avatar)
    Prijatelju, uvek me obraduješ divnim tekstovima... Tvoje napisano čitati je prava uživanjcija!
  18. moj drugi nalog (avatar)
    Ako te neko naljuti, potrebno je zgrčiti 42 mišića da ti se lice namršti, a samo 4 da ispružiš ruku i raspališ šamar.
    Budi praktičan, razumno koristi resurse...
  19. ristob (avatar)
    Šta kojica?
    Ko kojica?

Koliko sam se ja bio pogubio!
  20. faraonn (avatar)
    ...drugom Nalogu mi je lakse,
    ako se voda sipa u vino
    vino se pokvari
    ali,
    ako se vino sipa u vodu
    voda se oplemenjuje...
    ...