Forum Krstarice - Komentari - Blogovi

komentari bloga

1. Soradze (avatar)
    Ispevana, zamišljena i začuđena nad svakim pređenim korakom, Faraonnova poezija je svetkovina
    života, koja istovremeno slavi njegove lepe, ali i ružne strane, vraćajući veru u pesništvo.

Krećući se lavirintom svojih predaka i potomaka, prošlosti i budućnosti, putujući vremenom svojih
    želja i iluzija, Faraonn udara o zidove uspomena. Dok doziva sebe, ne može umaći tamnim tonovima
    kojim slika svoje "sada". Strah i neverica kao kakvo čudo oduvek i zauvek postoje u tom "sada".
    I, iako se kruni svakog trena, Faraonnovo "sada" ipak postoji.

Da bi bio i ostao pesnik, Faraonn živi kako mora, ali i kako može biti. Zaglavljen između želja i sećanja,
    ne samo kao svedok sopstvenog vremena koji reči ostavlja za budućnost, već i kao svedok koji govorom
    i ćutanjem upozorava.U svojoj lirici uspeva da bude Onaj koji tačku pretvari u upitnik, ili Onaj koji tačku pretvari u tri tačke...

"Umoran sam.
    Bio sam sve što se moglo biti.
    Nikad nisam bio ja."

Da bi bio i ostao pesnik, Faraon mora biti sve što se (moglo) može biti.
    Ali, da li je dostižno i moguće Faraonnu biti - Ja?
    U toj teškoj zaglavljenosti, zbir svih njegovih stihova je simbol njega samog...
    Ili slika njega samog...
    Ili put do njega samog...
    Da bi postao Ja, Faraonn popločava poezijom put do sebe.
    Ali - kome?
    S e b i...

Pomali i - meni...
    I svakom ko uživa u Njegovom prelepom Ja...

Ažurirano danas u 00:02, autor: Soradze
  2. moj drugi nalog (avatar)
    Svaki put nekuda vodi. Odustajanje nije opcija.
  3. faraonn (avatar)
    ...sad se Faraonn osjeca
    zaista faraonski...
  4. Vatrena_devojka (avatar)
    Od faraonna sam samo najbolje i navikla da citam,nema potrebe da kazem da je predivno napisano
  5. serpentiner (avatar)
    Šteta A baš su OK likovi. Znači, Zaviša je bio definitivni šampion. Mada, koliko se sećam, neko ga je izazvao
    na nekom turniru i pobedio ... Ili se varam?
  6. Poljakromantik1995 (avatar)
    Citat Original postavio serpentiner
    Pretpostavljam da mislis na Zavisu Crnog Sulimcika? Sta je sa knezom Jeremijom Visnjovjeckim?
    Volodijovskim, Skšetuskim i ostalim vitezovima? Da li je Zavisa bio najbolji vitez?
    Najpoznatniji vitez,koji je poginuo blize grada Golubac u 1428. Wołodyjowski i Skrzetuski nisu postojali u realnosti,nego samo u knjigama Sienkiewicza .
  7. serpentiner (avatar)
    Pretpostavljam da mislis na Zavisu Crnog Sulimcika? Sta je sa knezom Jeremijom Visnjovjeckim?
    Volodijovskim, Skšetuskim i ostalim vitezovima? Da li je Zavisa bio najbolji vitez?
  8. hirajgoagain (avatar)
    ma žene uglavnom mislim bitne
    nešto ću pisati
    ...
    ali šta... možda na nekoj drugoj glavi
    - da li mi je sudbina pobegla. ko je sudbina. sudbina nek bude rade. da li on ovo može da pročita
    - jedem hleb sa pekmezom od pomorandže bakina tajna : )))))) sad da sam vloger pa da mi plate reklamu i eto mi primanja
    dobar je pekmez možda uzmem još jedan : )))
    stukla sam rakiju danas, u čašici al onako dobro napunjenu i polako sam je pila
    ovo je random pisanje
    negde nam je atmosfera možda je nađem
    imam sliku na zidu kalendar, priroda u srbiji, pa je sad neka rečica i trula kućica pored, jel to znači da je nekad neko koristio za nešto
  9. Jennifer Jennin (avatar)
    I nije samo ovo: Nije do knjige, do nas je. Do rasporeda naših džombi i rupa.

i do trenutka je
    Čitati jednu knjigu sa 17 god i sa 45 npr ?
  10. Jennifer Jennin (avatar)
    Ja nisam ovo sve čitala, iskrena da ti budem
    a ko je čitao, pa neka je
    "Neki bitni" - a po čijim merilima, tvojim? ohohoho...
    Moja Hirka, svašta sam i ja pisala, ali se ne stidim, kad vidim neke druge, ja sam cvetić
    tako da, "šuti, ima gorih" drži vodu
  11. hirajgoagain (avatar)
    mislim da ipak ne volim gomile pa ću ovo sve da pobacam, ne vidim što ne bih, al što sam pretenciozna, kao ne smem al biću. a zašto ne smem?
    pola ili celo hihihih
    ...
    nisam rekla koleginici jednoj da pišem na forum, nisam ni jednoj, nijednoj, doduše možda jedna zna al se nije interesovala šta ima

kulira me došao otišao, da li me primetio i d ali je to tema, znači iskomplikovala se situacija malo.?? nije evo ovo sam napisala nesvesno
    palimo bojler
    da li da se setim opet one pesme da je pustim ili ne.
    pustiću je ali ne i vama
    nije ni bitno. moglo bi više da se uradi ali ne radim
    možda ponesem ćebe na posao
    ali gde da ga stavim
    može da se napravi drugačije a ne isto.
    Ažurirano јuče u 00:06, autor: hirajgoagain
  12. hirajgoagain (avatar)
    uf trebalo bi da pozatvaram možda ovo malo ... bacila sam pogled pa sam se postidela
    čemu ovo služi a uz to i ne radi npr
    al neka ga neodgovorna sam
    a neki bitni su zavirili i ko zna šta su pomislili... a hteli su da vidim možda da su bili jer im piše nick
    kad je život otišao u nekom pravcu hm i gde to da pišem, sad kad imam
    pa imam to i to i to... ne možeš ovo pisati
    ne verujem da su baš hteli al nisu hteli da se kriju
  13. HEFESTOS 1 (avatar)
    Књига, џомба, рупа;
    прича ти је-...
    ...добра...
  14. 4thman (avatar)
    Percepcija/ ili moj potpis, kako citas tako razumes.
  15. Mrkalj (avatar)
    Granica između Slovenije i Hrvatske stara je i traje gotovo u kontinuitetu više od hiljadu godina.

Sloveni su, kažu, došli na Balkan, recimo, u 6. veku. (Hrvatska - Krbavska i sl. )

Zvanična lingvistika kaže (od čega se ja kineskim zidom ograđujem) da su svi Sloveni tada govorili skoro pa istim jezikom.

Kako to da imamo kajkavski kompleks u dijalekt kontinuumu iako je njegovom sredinom prošla jedna takva granica s jedne strane, a s druge strane imamo čakavce pod Mlecima i štokavce pod Osmanlijama?
  16. Jennifer Jennin (avatar)
    Nisam ja fina nego volim ćaskati ponekad
    ok, malo češće
    ako ti nije, biće - tu nema da se omaši
    evo, meni je bilo nešto i više nije
    pao mi kamen sa srca
    ......
    al što kažeš, ne moramo detalje
  17. hirajgoagain (avatar)
    nisi, baš si fina što odgovaraš ... mada ništa mi nije nešto sad
    il će biti
    malo pričam u zagonetkama ne objašnjava mi se
  18. moj drugi nalog (avatar)
    E to je uvek pravo pitanje.
  19. tamna noc (avatar)
    Razmisljam, je li mi ovaj tekst pao na rupu ili dzombu?

20. Sandveil dance (avatar)
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja