Intelektualci Beograda o Srbiji i Mladicu.

filatelista:
Sad je problem u mentalitetu. Većina na forumu će zameriti što sam ja spomenuo ta 3 srpska zločina proteklih ratova, a neće primetiti da si i ti priznao zločine koji su počinili pripadnici tvog naroda. .
Heheh, stara priča obično praćena pitanje- A je l' ti tvrdiš da oni nisu vršili zločine?

Da, braniti svoju državu ali je braniti i od onih koji pod njenom zastovom brukaju njeno ime pa ma koliko zvezdica bilo na njihovim epoletama!
 
yoyo999:
Samo neznam kako moze opstanku sopstvenog naroda doprinjeti pucanje iz snajpera po civilima Sarajeva(preko hiljadu stradale djece) te pokolji u Bjeljeni,Brckom,Foci,Srebrenici,Prijedoru itd.

Pa jasno da ne znas kad polazis od premise koja nema logicko uporiste u realnosti.

Ne cudi me da ljudi sebi dopuste glupost, ali me uznemirava kad se usude obrusiti se istom na druge...
 
Iz nekog mog gledišta, ja nisam siguran i ne mogu ti objasniti taj proces veličanja lica osumnjičenih i osuđenih za ratne zločine. Da li je to prkos, jer je ovaj prostor poznat po tome? Ima tu i frustracija, jer da mi imamo plate od 1000$ imali bi drugih stvari na pameti, a ne ko je koga ubijao i da li ga je dosta ubio. Mislim da sve dok nam ne postanu osnovne teme ekonomija i novac, da ćemo imati takve slučajeve. U to ne želim i ne mogu da ubrajam ljude koji su izgubili najrođenije, jer tu imam mnogo veći stepen tolerancije i razumevanja.
 
Mae:
Heheh, stara priča obično praćena pitanje- A je l' ti tvrdiš da oni nisu vršili zločine?

Da, braniti svoju državu ali je braniti i od onih koji pod njenom zastovom brukaju njeno ime pa ma koliko zvezdica bilo na njihovim epoletama!

Mislim da sam to nedvosmisleno i eksplicite rekao. Ne postoji niko koga bih branio ako je kriv. Nema toga imena, čina ili bilo čega drugog, ali država Srbija je nešto drugo i napad na nju ću uvek osporavati.
 
yoyo999:
Znaci ovo sto sam ja naveo nije istina?
Ako imas neku drugu rado cu te saslusati.

Je l' u tu decu ubrajas i onu koja izgubise zivot zarad publiciteta rata u BiH? Ako ne znas o cemu pricam, informisi se pa navrni za par dana, nedelja, godina... koji ti vec vremenski obrazac odgovara da se ne kompromitujes nepostojecim. A te poklane u navedenim gradovima... Daj imena. U toku nedelje cu da te demantujem, jer mi je masa rodbine bila na tim frontovima. Dosta njih kao staresine. Srebrenicu po strani, tamo je bilo nepostivanja konvencija, ali, opet, nije bilo klanja. Je l' to opet nesto uz tepsiju krompiruse?
 
Mislim kada bi svi ratni zlocinci bili kaznjeni i cjela istina bila iznesena na vidjelo ( neka to bude neko treci ,nemoramo mi ) puno toga bi bilo bolje na Balkanu.Mnogo spokojnije bi se zivjelo.
Iza ovoga stojim 100%.

I s obzirom da je ovako kasno ili rano, idem u vertikalu.
Do tipkanja....................
 
I jos nesto... Nijedna vojska se nikad nije ponasala casno u ratu. Razlika izmedju vojske u miru i ratu je ta da se u vojne jedinice u ratu regrutuje stanovnistvo bez obzira na intelektualne kapacitete, klasu, kriminalni dosije... Na taj nacin se popunjavaju kapaciteti vojnih jedinica. I sa takvim formacijama se ratuje pa cesto, u odnosu na ratna dejstva, izostanu sankcije zbog nedolicnog ponasanja pojedinaca ( ako se, npr. radi o kradji ), dok se silovanje, ubistvo zarobljenih uvek kaznjava ako se radi o regularnim voj. jedinicama. ( Sto, opet, nije uvek tako, a dokaze imas u istoriji. ) A ako je tebi casnost primena medjunarodnih ratnih konvencija onda si se sam demantovao pozivanjem na iste, jer se o iste oglusuju sve njihove potpisnice. Eb ga, verifikuju ljudi rat.
 
migud:
I jos nesto... Nijedna vojska se nikad nije ponasala casno u ratu. Razlika izmedju vojske u miru i ratu je ta da se u vojne jedinice u ratu regrutuje stanovnistvo bez obzira na intelektualne kapacitete, klasu, kriminalni dosije... .

Daaa, sada se zgražamo nad pedofilima i čedomorcima po zemlji a niko ne postavlja pitanju- da su se ti ljudi dobrovoljno prijavili svojevremeno u vojsku da li bismo i za njih danas tvrdili d asu bezgrešni i nespremni da siluju!!!!
 
Mae:
Daaa, sada se zgražamo nad pedofilima i čedomorcima po zemlji a niko ne postavlja pitanju- da su se ti ljudi dobrovoljno prijavili svojevremeno u vojsku da li bismo i za njih danas tvrdili d asu bezgrešni i nespremni da siluju!!!!

Nekima se oci sklapaju, ali oni i dalje tipkaju... Jos kad bi znali sta... Ozbiljno, sta si napisala? Ako ti verujes u to, jer, eto, pitanje se pojavi u tvojoj produkciji, i nalazis da se isto moze primeniti na sve nas, zasto nas onda pitas?
 
filatelista:
Evo, Drvar! Nije bilo proterivanja. Zadovoljan?
Које неистине.
ДРВАР , ГРАХОВО, ГЛАМОЧ
Општине са 90% Србском већином из којих су СРБИ ПРОТЕРАНИ 100%.
За време сукоба територије су биле под Србском контролом, после дејтона припале педерацији и онда су нове мухамеданско-латинске власти протерале Србско већинско стнаовништво.

БИО ВИДЕО
 
Михајло:
Које неистине.
ДРВАР , ГРАХОВО, ГЛАМОЧ
Општине са 90% Србском већином из којих су СРБИ ПРОТЕРАНИ 100%.
За време сукоба територије су биле под Србском контролом, после дејтона припале педерацији и онда су нове мухамеданско-латинске власти протерале Србско већинско стнаовништво.

БИО ВИДЕО
Milosevic potpisao,predao Grahovo,Glamoc,Petrovac(njega si Srbine,brate zaboravio,kako to tebi da se desi)Drvar,Srpsko Sarajevo,Brcko.
 

Back
Top