Excel

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako si napisao mislim da te ni ja a i niko ne razume. Resavas enigmatiku
Kod stanja?
Sta uporedjujes sa cim?
Koja tri vremenska razdoblja sa kojim?
Koji su to elementi?
Kad malo objasnih verovatno ce neko i odgovoriti, zavisi od tebe kako objasnis.
Kako sada stvari stoje otisao bi pre u Suboticu nego u Nis kako objasnis tako ce te i razumeti ili vezbas da postanes politicar
 
jbg ti si dao samo tabelu bez vrednosti.
Najbolje ti uhvati nekog ekonomistu da ti objasni sta treba da radis a onda za excel cemo lako :lol:
 
Uf, blans stanja nije bas samo linearno cupanje podataka iz neke excell tabele!
To sam nekada u programu za finansijsko knjigovodstvo radio cupajuci podatke iz mnogih datoteka itd.... Ako ce skola da te nauci da radis bilans stanja ili bilans uspeha, koristeci excell tabele, napustaj skolu glavom bez obzira, ako zelis sebi dobro!
Nazalost ne mogu ti pomoci sa takvim podacima koji nista ne govore.
 
codemaker:
Uf, blans stanja nije bas samo linearno cupanje podataka iz neke excell tabele!
To sam nekada u programu za finansijsko knjigovodstvo radio cupajuci podatke iz mnogih datoteka itd.... Ako ce skola da te nauci da radis bilans stanja ili bilans uspeha, koristeci excell tabele, napustaj skolu glavom bez obzira, ako zelis sebi dobro!
Nazalost ne mogu ti pomoci sa takvim podacima koji nista ne govore.

Pa nije neizvodljivo odraditi bilans stanja u excel tabelama, jednostavnije je nego pisanje kompletnog programskog koda, u principu svodi se na prepisivanje 'papirnih' obrazaca u tabele a excel se samo koristi za računanje.
To je ko kad pokušavaš da pobegneš iz zatvora kopajući prolaz za bekstvo četkicom za zube ...

Koliko sam ja razumeo njegov zadatak nije kreiranje bilansa stanja nego uporedjivanje parametara iz tri postojeća (verovatno fiktivna školska primera).
 
Da, sto se tice problema koji drugar treba da resi, verovatno je neki jednostavni skolski primer, maltene teoretske prirode.
Ali sto se tice odradjivanje bilansa stanja (ili bilansa uspeha i jso kojecega) pomocu programa, nije to isto. Ako iz programa radis bilans stanja, ne moras da uneses jedan jedini podatak rucno. Program ce iz odgovarajucih baza podataka pokupiti sta treba, obracunati i napraviti definisani ispis, za par sekundi... A i ne pise se programski kod za svaki bilans stanja... jednom napisan, uvek aktivan :)
U Excell ipak treba da podatke ukucavas sa nekih obrazaca. Te obrasce si morao nekako dobiti, dal' opet rucno ili nekim programom...
A dok sam radio u velikoj drustvenoj firmi, bilans stanja se "kopao" iz podataka sa mnogo hiljada stavki za svaku poziciju, ukrstanje itd.. rucno bi trebalo (i jeste nekada) nekoliko dana sa mnogo radnika i mogucnosti gresaka..
Dakle, te vrste izvestaja i uopste finansijskih izvestaja, raditi pomocu Excella je besmisleno, osim ako se ne radi o preduzecu koje maltene i nema promet ili ima malo artikala i stvarnih knjigovofdstvenih promena.
Doduse, slazem se, u teoriji je i uz Excell moguce, a moze i rucno bez racunara :)
 
codemaker:
Da, sto se tice problema koji drugar treba da resi, verovatno je neki jednostavni skolski primer, maltene teoretske prirode.
Ali sto se tice odradjivanje bilansa stanja (ili bilansa uspeha i jso kojecega) pomocu programa, nije to isto. Ako iz programa radis bilans stanja, ne moras da uneses jedan jedini podatak rucno. Program ce iz odgovarajucih baza podataka pokupiti sta treba, obracunati i napraviti definisani ispis, za par sekundi... A i ne pise se programski kod za svaki bilans stanja... jednom napisan, uvek aktivan :)
U Excell ipak treba da podatke ukucavas sa nekih obrazaca. Te obrasce si morao nekako dobiti, dal' opet rucno ili nekim programom...
A dok sam radio u velikoj drustvenoj firmi, bilans stanja se "kopao" iz podataka sa mnogo hiljada stavki za svaku poziciju, ukrstanje itd.. rucno bi trebalo (i jeste nekada) nekoliko dana sa mnogo radnika i mogucnosti gresaka..
Dakle, te vrste izvestaja i uopste finansijskih izvestaja, raditi pomocu Excella je besmisleno, osim ako se ne radi o preduzecu koje maltene i nema promet ili ima malo artikala i stvarnih knjigovofdstvenih promena.
Doduse, slazem se, u teoriji je i uz Excell moguce, a moze i rucno bez racunara :)
Ajde ako znas neki besplatan program za knjigovodstvo napisi adresu odakle moze da se preuzme
 
Pa pravo da ti kazem nije napisao za koji mu to predmet ili shta vec treba. Da li je to racunovodstvo pa je naglasak na tome da to lici na neko stvarno stanje ili neki excel pa mu u stvari samo treba lepa tabelica sa nekim graficima.

Inace u pravu si ovo je za budzetske korisnike.
 
Ma ako je njemu samo problem kako izgleda bilans stanja ode u prvu Savremenu administraciju i kupi obrazac. I posle lepo sa obrascem do profesora i pita ga šta treba da radi : ))))
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top