Srbija, pitanje plemena ili drzave?

Da li je Srbija tezi plemeskoj ili drzavnoj organizaciji?

  • plemenskoj

  • drzavnoj


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

st.maurice

Primećen član
Poruka
577
Kako ocenjujete politicku zrelost ljudi u Srbiji, svih ovih godina ali i danas?
Da li Srbija moze da postane drzava, ili ce njome vladati ljudi iz senke sa idejom plemenske Srbije kojom hrane gladne mase, a politicari ce praviti kompromise sa interesima bas tih sivih eminencija ili biti obicni sarlatani kakve niko nigde u Evropi, sem ovde ne smatra ozbiljno.

Za sada smo na samom zacelju Evrope, iza smo i Albanije po vecini statistickih podataka i ocena. Rekao bi da cinjenice govore same za sebe.
 
st.maurice:
Kako ocenjujete politicku zrelost ljudi u Srbiji, svih ovih godina ali i danas?
Da li Srbija moze da postane drzava, ili ce njome vladati ljudi iz senke sa idejom plemenske Srbije kojom hrane gladne mase, a politicari ce praviti kompromise sa interesima bas tih sivih eminencija ili biti obicni sarlatani kakve niko nigde u Evropi, sem ovde ne smatra ozbiljno.

Za sada smo na samom zacelju Evrope, iza smo i Albanije po vecini statistickih podataka i ocena. Rekao bi da cinjenice govore same za sebe.
Say no more!
 
EU nema koncept za Jugoistočnu Evropu

Koordinator Pakta stabilnosti za Jugoistočnu Evropu Erhard Busek rekao je da Evropska unija nema politički koncept za rešavanje problema u Jugoistočnoj Evropi...

Odluku EU da obustavi pregovore o sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju sa Beogradom Busek je nazvao "nužnom, jer bi u protivnom Unija izgubila svaku verodostojnost" i dodao da da „strahuje i od loših posledica po čitav region. On bi, kada je reč o narednim rundama širenja EU, mogao da bude zaboravljen kao region siromašnih grešnika" i da postoji "potpuno realna opasnost da Srbija, kao zemlja koja je ostala izvan članstva u EU, bude crna rupa u Evropi".

http://www.b92.net/srbija2020/tema.php?id=55&nav_id=197116

Mislim da je gotovo i sa zavaravanjima da mi nesto zapravo radimo pametno (kao drzava).
 
Sve sam vise ubedjen, svakim novim , glupavim potezom vlade, i raspolozenjem masa, koje histericno prizivaju Radikalsko -SPSovsku proslost................

Neznanjem i autizmom narodnih masa..........

Sve vecim zaostajanjem za okruzenjem i Evropom...........

Provejavanjima u Evropskoj uniji , da nas treba pustiti niz vodu, da se batrgamo kako sami mozemo..
I zelimo.................

Ne gajim vise lazne nade da ce biti bolje, ali , kako rece jednom ona , polu glumica, polu rusofilski aktivista.......Ivana Zigon...............Srpski je patiti.....!!!!!!!!!!!!!!!!

Pa, mozda je i u pravu.........mozda Srbin i voli , malo da pati , malo da kuka na nepravdu, i malo da sazaljeva sam sebe
 

Back
Top