Radikalski program (sa SC)

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Čitam veceras svesku viceva od pre nekoliko godina, još za Djindjica stampanu.
Da ne mislite da je sadasnja situacija najgora, istovetna je bila i pre.

Vic se zove „Radikalski program”

Isao Pasic 1915 preko Albanije i u koloni Beogradskih izbeglica spazi poznate ljude. Sidje sa kola i pridje im i pita kako su gde idu. Jedan Liberal, njegov protivnik mu odgovori:
„Eto gospodine Pasic, ispunjavamo Radikalski program, izbijamo na jug, na more!”

Poznato?

A jednom radikalu se podigli spomenik. I drugom ćete.
 
Alekasandar2:
Čitam veceras svesku viceva od pre nekoliko godina, još za Djindjica stampanu.
Da ne mislite da je sadasnja situacija najgora, istovetna je bila i pre.

Vic se zove „Radikalski program”

Isao Pasic 1915 preko Albanije i u koloni Beogradskih izbeglica spazi poznate ljude. Sidje sa kola i pridje im i pita kako su gde idu. Jedan Liberal, njegov protivnik mu odgovori:
„Eto gospodine Pasic, ispunjavamo Radikalski program, izbijamo na jug, na more!”

Poznato?

A jednom radikalu se podigli spomenik. I drugom ćete.
Bice spomenik uskoro na batajnickom groblju.
 
PredatorBG11:
Bice spomenik uskoro na batajnickom groblju.
Па, и тамо се људи сахрањују! А за пренос у алеју великана увек има времена, И Дучићеве кости, као и Владике Николаја су дуго лежале ван домовине, па су их вратили тамо где им је место! И ћивот Цара Душана је пресељаван. Хир тренутних властодржаца неће издржати критику времена и нових генерација. Неправде ће се исправити кад-тад, а ове садашње ставити у историјски ћошак, где и припадају, ма какво високо мишљење они имали о себи и својој владавини!
 
Petar_FPN:
seselj moze samo da bude zadovoljan sto srs nije zabranjena,izmedju ostalog,jer nas je,u periodu kad se on nesto pitao,syebavala...
a za titule....pa svaki klovn mora da ima neku koreografiju;)
Шешељеви, заправо Ђинђићеви закони, су бајке према овох медијском и правосудном хаосу. Ови су све превазишли у анархији! Шешељ вас је мало "себавао", ови показују како се слуђује и сјебава народ. А своје титуле (академске!), проф.др. В. Шешељ је добио за свој неспорни ум, а не као неки доктори наука (др. Стеван Лилић!) преписујући туђе докторате! Па, после када га је Шешељ раскринкао, брже боље су прогласили Шешеља за кривца, а не Лилића! Скупови академика, професора Универзитета, доктора наука, публициста јавних научних радника... који у Сава центру протествују против Хашког трибунала и одуговлачења почетка суђења Шешељу, најбоље говори у каквом је друштву проф. др. В. Шешељ и ту мишљење медиокритета није меродавно. Таква мишљења говоре о онима који их износе!
 
Alekasandar2:
Čitam veceras svesku viceva od pre nekoliko godina, još za Djindjica stampanu.
Da ne mislite da je sadasnja situacija najgora, istovetna je bila i pre.

Vic se zove „Radikalski program”

Isao Pasic 1915 preko Albanije i u koloni Beogradskih izbeglica spazi poznate ljude. Sidje sa kola i pridje im i pita kako su gde idu. Jedan Liberal, njegov protivnik mu odgovori:
„Eto gospodine Pasic, ispunjavamo Radikalski program, izbijamo na jug, na more!”

Poznato?

A jednom radikalu se podigli spomenik. I drugom ćete.


???
Verovatno sam glup, ali nije mi jasno kakve veze oni radikali imaju sa ovim danas, osim sto se zovu isto?
 
Alekasandar2:
da ti odgovorim pa da me banuju, nisam naivan...
Што си ти један плашљивко! Паола је банована много пута за постове који нису на истим таласним дужинама са Сорошевим и Западним миљеницима, па ЕВО МЕ ОПЕТ! Ту сам, ма како се то њима не допадало. Ово је, канда, ДЕМОКРАТСКА земља, ма шта то значило, иако ја тврдим да је Слоба био шампион демократије, што ће и време показати, јер су за време његовог "диктаторског режима" настале скоро све садашње партије, или бар све најјаче. И од тог режима и плаћане и неке инструисане. За време његовог режима ни једна партија није угашена, него су се само множиле и делиле, чак и неки "летачи" и секте прогласише себе за партије. А ВИДИ САДА! И опет им Слобин "крвави диктаторски режим" крив! Он је крив само зато што је СИШАО СА ВЛАСТИ, ПА САДА ОНИ ТРЕБА ДА ВРШЕ ВЛАСТ, а они ТО НЕ УМЕЈУ! Али, су гурнути у тај посао, примили велике паре у виду донација и дотација народу, које се лише у њихове џепове, па сада. "куку леле"! Пустили би они власт и радо би гурнули врућ кромпир радикалима, али Запад то не дозвољава! "Врати коко што си позобала"!
 
paola:
Што си ти један плашљивко! Паола је банована много пута за постове који нису на истим таласним дужинама са Сорошевим и Западним миљеницима, па ЕВО МЕ ОПЕТ! Ту сам, ма како се то њима не допадало. Ово је, канда, ДЕМОКРАТСКА земља, ма шта то значило, иако ја тврдим да је Слоба био шампион демократије, што ће и време показати, јер су за време његовог "диктаторског режима" настале скоро све садашње партије, или бар све најјаче. И од тог режима и плаћане и неке инструисане. За време његовог режима ни једна партија није угашена, него су се само множиле и делиле, чак и неки "летачи" и секте прогласише себе за партије. А ВИДИ САДА! И опет им Слобин "крвави диктаторски режим" крив! Он је крив само зато што је СИШАО СА ВЛАСТИ, ПА САДА ОНИ ТРЕБА ДА ВРШЕ ВЛАСТ, а они ТО НЕ УМЕЈУ! Али, су гурнути у тај посао, примили велике паре у виду донација и дотација народу, које се лише у њихове џепове, па сада. "куку леле"! Пустили би они власт и радо би гурнули врућ кромпир радикалима, али Запад то не дозвољава! "Врати коко што си позобала"!

Jeste bas si u pravu. Ko ne ume da vlada, kritikuje. Kakva im je sada uzrecica za SRS i SPS:
"Sile mraka i proslosti" Pa to su prepisali iz udzbenika marksizma.
Moj pradeda je bio pripadnik "Sila mraka i proslosti" jer je bio plemic i monarhista (dobro bio je Madjar, pa mu nisu nista smeli iako je drzao sliku kralja Petra) ali su ga non stop spominjali na sastancima demok.. mislim KPJ.
kao 1945, kada je narod gladan a ti nesposoban, okrivljuj "Sile mraka i proslosti".
komunjarski fazoni.
 
paola:
Шешељеви, заправо Ђинђићеви закони, су бајке према овох медијском и правосудном хаосу. Ови су све превазишли у анархији! Шешељ вас је мало "себавао", ови показују како се слуђује и сјебава народ. А своје титуле (академске!), проф.др. В. Шешељ је добио за свој неспорни ум, а не као неки доктори наука (др. Стеван Лилић!) преписујући туђе докторате! Па, после када га је Шешељ раскринкао, брже боље су прогласили Шешеља за кривца, а не Лилића! Скупови академика, професора Универзитета, доктора наука, публициста јавних научних радника... који у Сава центру протествују против Хашког трибунала и одуговлачења почетка суђења Шешељу, најбоље говори у каквом је друштву проф. др. В. Шешељ и ту мишљење медиокритета није меродавно. Таква мишљења говоре о онима који их износе!
Znas,ne znam odakle si i koje si godiste ali raspitaj se kod ljudi koji su studirali pravni kod Koste Cavoskog i Olivera Antica.Svi tvrde jedno-ti ljudi nisu bas cisti.
 
@ Aleksandar 2

Nije mi jasna ova kombinacija.............

(dobro bio je Madjar, pa mu nisu nista smeli iako je drzao sliku kralja Petra

Sto mu nisu smeli nista ???
Sto je bio Madjar???....................Ne razumem........

U ono vreme, je nahebavao svako ko je drzao kraljevu sliku ........e , sad , bas da su Madjarima dozvoljavali isto.........samo zato sto su Madjari, nesto mi neverovatno.............
 
Pa , dobro..........Srbi su kako kazes, rado hapsili Srbe.......to je tvoje misljenje...

Ali, ne odgovori mi.....zasto nisu smeli nista tvom pradedi?????

Postoje samo dva razloga, da neko bude zasticen za vreme posleratnog haosa, i bezakonja..

1) Da je funkcioner KPJ..na nekom vaznijem nivou.........
2) Da je zasluzan borac protiv Nemackih, Italijanskih, pa i Madjarskih fasista................

I onda ne verujem da bi smeo da drzi javno kraljevu sliku.........

ali, znas sta.............zaboravi.....nebitno...:)
 
nije bio u ratu, ali deda je bio partizan. A dedu su `64 hteli u zatvor da oteraju kada je otisao u komitet i vratio clansku kartu rekavsi "Necu da imam nista sa lopovima"/
Cimali ga i sve dok baba (Carapanka) nije napisala pismo u marsalat. Jeste bila SKOJ-evka, ali ih je oplevila. Za dve nedelje zovu dedu u komitat, ovaj pretrnuo. kad tamo "Zasto druze tako, pa nije trebalo da se zalite, nismo mi mislili nego drugarska kritika..."

Nisu bili zasticeni od bezakonja, mnogo nam je nacionalizovano i oteto, ali iako je to bilo Lalinsko gundjanje, nesecam se da se cak ni deda bunio znog nacionalizacije. Imali smo vinograde i tri kuce, pa sta...


tada si ba mogao da se negde zalis...
 
PredatorBG11:
Znas,ne znam odakle si i koje si godiste ali raspitaj se kod ljudi koji su studirali pravni kod Koste Cavoskog i Olivera Antica.Svi tvrde jedno-ti ljudi nisu bas cisti.

Dobro da sam te skinuo sa liste nepozeljih.

ja sam polagao ispit kod Koste Cavoskog, i imao cast da mi predaje Oliver Antic.
To su dva stuba Pravnog Fakulteta.
Da su na svoju ruku, ne poricem, ali su geniji.

Kod Cavoskog koji vezi za tezeg profesora dobio sam 9 na uvodu u pravo, a polagao sam Americki Ustav.
Kada sam izdeklamovao sve, kako pise, ono najdemokratskiji ustav osnova demokratskih prava... on me pita sa smeskom :Kolega zar stvarno mislite to sto ste rekli?"
(A on pisao knjigu)
"Ne slazem se sa knjigom, i mislim da je ustav pisan za pola nacije dok su drugi bili robovi" i krenem da pricam svoje.

On se smeska i klima glavom, trece pitanje nisam znao i kao promeni ga, ni to nisam, on onda
"Zao mi je kolega, ali nemoze vise od 9"
Heheheeee....

A polagao sam u petici, ima vise sedista nego skupstina, nas petoro u klupi ispred njega, sve odjekuje, niko nije hteo da polaze kod njega jer je izuzetno strog.


Oliver Antic je uvrnut, ali genije. Covek je u vreme Slobe, kao i Cavoski otvoreno napadao komunizam, Cavosli je cak pricao a bi Slobu trebalo ubiti jer je izdao Srpski narod, dlaka sa glave mu nije falila, jer je bio castan covek.
 

Back
Top