Italijani u Nemackoj 2006

_Milanche_

Poznat
Poruka
7.334
Sta mislite o sadasnjem italijanskom timu i o igri,igracima sansama na mundijalu?
Brazilski selektor je rekao da su Nemacka,Brasil i Italija najveci favoriti
a za Italiju je posebno istakao da nema mega zvezde kao nekad ali da Italijani najbolje i igraju kad nemaju previse zvezda u ekipi.
Sta vi mislite?
 
Ja sam pre neki dan pomenuo burazeru,gledajuci neki snimak utakmice Italija Argentina iz 1982, da vrlo lako moze da se desi da budjavi Italijani postanu prvaci sveta.
Imaju dobru selekciju koju Toti,Nesta,Gatuzo,Pirlo,Djialrdino,Luka Toni i osali mogu da doguraju da finala.
Sva prvenstva koja su odigrana u Evropi dobile su evropske selekcije,osim 1958 kada je igrano u Svedskoj i kada je Brazil za Peleom bio prvi.
Zivi bili pa videli!
 
2002 ispali od Koreje(koja nije isla na doping kontrolu) posle sudijske kradje sa ponistenim regularnim golom Tomasija i bez razloga iskljucenim Tottijem,posle toga sudija Bajron Moreno kaznjen godinu dana sudnjenja.
1998 ispali u 1/4 finala od Fransuske koja je kasnije postala SVETSKI PRVAK na PENALE
1994 Islali u FINALU od Brasila koji je postao SVETSKI PRAVAK na PENALE
1990 Ispali u 1/2 finalu od tadansjeg SVETSKOG PRVAKA Argentine koja je posle izgubila finale od Nemacke na nepostojeci penal nad Bremeom takodje na PENALE
1986 izgubli u 1/8 finala od Francuske
1982 SVETSKI PRVAK

Sto bi reko nas narod pogledajte te razlutete i videcete da italijani uglavnom mogu da ispadnu ili na penale ili na tesku kradju.
 
Jesi ti Talijan..? :)

Iskreno voleo bi da malo propate, tj. da ispadnu prilicno rano...

Njihova taktika je: vuci po odbrani, dodaj do srednjeg reda, vrati u odbranu, duga lopta, Djilardino- Inzagi simuliraju faul - penal.. I tako u serijama.. :)))
 
Po imenima solidni ali losiji nego na proslim prvenstvima....ne znam jel je Lipi vec odredio 23 igraca al po meni
Buffon,Nesta,Cannavaro,Pirlo,Gattuso,Cassano,Gilardino,DeRossi,Toni,Totti,DelPiero........-obecava,al ko sto rekoh nekad im je konkurencija u napadu i odbrani pa i golmanima,bila neeeeuporedivo veca.
 
Italijani igraju ruzno,na rezutat a u tome im je oduvek pomagalo sto su imali najbolje odbrambene igrace na svetu......svojevremeno-Nesta,Cannavaro,Ferrara,Vierchowod,Bergomi,Baresi,Costacurta,Maldini,Cabrini,Scirea,......
Al ko sto rekoh vise nemaju taj kvalitet u odbrani ko nekad..."mozak"-Totti i DelPiero su isto presli 3 banke......a i Nesta vec ima 30,Cannavaro 33,dolaze ovi mladji u odbrani,npr. Chiellini al dal su profil bivsih...videcemo.
 
Isto ima neka fora kao gledamo sam na RAI televiziji oko brojeva.Italijani su uvek do proslog prvenstva imali neku foru da male brojeve nose odbrambeni igraci pa onda ovi iz sredine a da napadaci nose od 18-21,a golmani normlane 1,12,22.
Sad kao hoce da te vrate tu foru a kao i ako ne vrate Paulo Rossi trazi da Toni nosi broj 20 kao sto je i on 1982. kad su bili prvaci i te fore...ne znam da li ce to pomoci...
 

Back
Top