BRZO-POMOC OKO DC++

Poruka
16.125
Sve sam lepo instalirala i namestila sve kako treba i sad nece da mi se konektuje...stavila sam 4 GB share i sve uradila kako ovde pise,..ali nece da mi se konektuje,...nece da mi se pojavi ni jedan HUB,..i pise mi disconected !!!! Sta nisam dobro uradila...!!!!

1 . kada instalirate dc++ idite na ¨settings¨. Na ¨general ¨stavite svoj nick , zatim stavite tip vase konekcije. Takodje u “settings” u “connection settings” podesi na PASIV (ako posle celog podesavanja ne bude radio promeni na ACTIV(sve zavisi od tipa konekcije)

2 . Idite ponovo na ¨settings ¨. Sada otvorite ¨downloads¨ . U gornjem prozorcicu ¨defolt download dorectory¨ stavite gde hocete da vam se skladaju fajlovi koje skidate . U ¨limits ¨ na ¨maximum simultanious downloads ¨stavite 3 .Taj broj mozete kasnije menjati u zavisnosti od vasih potreba (on znaci koliko istovremenih skidanja mozete imati , tacnije obroj usera od kojih istovremeno mozete skidati fajlove ). U donjem prozorcicu stavite brzinu , recimo 50 kb/sec . Da napomenem da od ovog broja nece zavisiti brzina skidanja filova , vec od vase konekcije i konekcije usera od koga skidate , kao i od broja trenutnih usera koji skidaju zajedno sa vama u istom trenutku od istog usera . ¨Public hubs list URL ¨ce biti vec napisna . Nakon svega kliknite na OK .

3 . Sada idite na ¨sharing ¨. Idite na ADD i stavite fajlove koje vi zelite ponuditi ostalim userima . Ne smete stavljati vec instalirane programe ! Svaki hub ima svoj limit sharinga koga morate imate da bi bili konektovani na pomenuti hub . Kod nekih je to 1 GB minimum , ali kod nekih je daleko vise , na primer 30 GB...i tako dalje. Najbolje je staviti oko 3-4GB i to filmova ili muzike. Doleu ¨uploads slots ¨stavite ¨ najmanje 4 . Taj broj oznacava broj usera koji ce moci istovremeno da skidaju od vas . Takodje i za taj broj Hubovi imaju svoj minimum , tako da vam preporucujem broj 4 da nebi imali problema . Iznad , brzinu mozete staviti po vasoj zelji, recimo 30-50 kb/sec .( naravno brzine podesavajte u skladu sa vasom konekcijom). Nakon toga kliknite na OK .

4 . Ovim vi ste zavrsili podesavanje DC++ a . Molim vas da se striktno pridrzavate mog uputsva i da ne unosite podatke koje nisam pomenuo . Znaci idite redom kako je napisano .

Nakon svih ovih podesavcanja vas dc++ bi trebao da radi . Odite na ¨ hub list ¨( plavi ekrancic sa gornje leve strane ) i probajte se konektovati na neki od hubova . Ukoliko vam na ekranu napise UNKOWN Adres probajte na neki drugi .
Ukoliko na ekranu dobijete informaciju ¨conect time out ¨znaci da vas dc++ radi ali da se trenutno ne moze konektovati na taj Hub .
Ukoliko se konktujete i odmah nakon toga diskonektovani , znaci da nemate dovoljno za SHARE (naravno ukoliko ste se striktno pridrzavali mog uputsva jedino Share moze biti problem) . Nadjite neki drugi hub koji ce vas primiti sa vasim ¨share ¨.

Kada se konektujete na neki od hubova (najbolje je konektovati se na nekoliko njih istovremeno) najlakse trazite ono sto je potrebno na SEARCH ( dugme koje se nalazi gore-u obliku lupe-prvo) VAZNO je i da stiklirate kvadratic “ONLY USERS WITH FREE SLOTS” koji se nalazi u okviru SERACH OPTIONS. Posle ukucajte sta vas zanima - ime filma , igrice , pesme , pevaca...ma sta pozelis...i posle samo ENTER (ili search) ..i na listi ce vam se pojaviti svi oni koji imaju to sto trazite. Sada je na vama da odlucite od koga cete skidati. Naravno kod nekih necete moci da se konektujete ako su im svi slotovi zauzeti , onda probajte kod nekog drugog. Takodje kod nekih ce brzina biti veca a kod nekih manja sto zavisi od njihve konekcije , broja slotova koji su im zauzeti...itd.
 
Samantha Jouns:
OK sve je to uradjeno ali ence i dalje da se konektuje!!! Ne znam sta da radim...do sada nisam imala nikakvih problema sa DC++,..jedino da probam da ga ponovo isntaliram....:roll:

Koliko se ja secam kad ides na Public Hubs, imas ubacene dve adrese, ili sta su vec.
Pa znam da meni nikad nije hteo da se konektuje na onu prvu nego sam morao na drugu.Mislim da te druga ima krace ime.Probaj to.
 
Samantha Jouns:
Pa izgleda da nisam bas 100% uspela.....Nasla sam samo 3 HUB-a i ok to su oni nasi,..ali nece da mi nadje PUBLIC HUB!!!! NISTA!!! Pise mi connection clouse,....HEEEEEEELP!!!

Ne razumem?!
Samo idi na onu ikonicu monitora ili neceg slicnog gore, izaberi kracu adresu i idi na Refresh.
Tako je meni uspelo.
 

Back
Top