hackers

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Care, mozda su hakeri u Tanzaniji stvarno maheri za DOS i tako razbijaju jedni drugima sisteme....
U svetu se ipak malo drugacije radi...
Sakupljanje informacija ces morati sam da odradis, a zasto ti trebaju IP adrese, nisam siguran da te razumem.

Umesto da ulazes trud da bi posato "haker", iskoristi to da postanes dobar u bilo cemu vezano za IT. Ako bi i uspeo nekim cudom (sa znanjem koje imas) da postanes "haker" - sta onda? Da ti ideal bude da nekom naudis, provalis u neciji sistem, mozda nesto i ukrades ili nekog ostetis na neki drugi nacin? Sta?
A da bi taj za tebe toliko interesantan "haker" postao, moras mnooooogo da ucis i znas, pocev od nekog programskog jezika,pa do shvatanja arhitekture mreza i TCP/IP i jos mnoooogo toga. A ne mislim da se isplati sve to uciti i nauciti uz mnogo truda, samo da bi posato "haker"...

Slazem se da uzis i naucis sto vise, ali ti predlazem da to znanje iskoristis da zaradis.
I okani se slusanja "strucnjaka" koji su ti verovatno "objasnili" da je tu dovoljan DOS i nekoliko IP adresa.....
Dobronamerno ti savetujem, jer ako takve "znalce" budes slusao, neces stici dalje od pocetka....
 
hvala brate
ali u tanzaniji se koristi DOS.
a svi programi za hak se pokrecu preko istog
postoje ALATI za pretragu koji se mogu nazvati programski jezici
ali nekazem da to netreba znati
da si me razumeo nebi to napisao jer svi ti programi poticu iz
c:\windows\system32.
a ovu sam temu napisao samo da bih nasao ljude slicne meni
radi vise informacia
biti haker,lemer,ili krecker neznaci samo rusiti nekom sistem ili
krasti neke informacije-nekom veoma vazne.
A kakve pare kakav posao sta nudis ili predlazes!!!!!!!!!
 
CAREVI:
hvala brate
ali u tanzaniji se koristi DOS.
a svi programi za hak se pokrecu preko istog
postoje ALATI za pretragu koji se mogu nazvati programski jezici
ali nekazem da to netreba znati
da si me razumeo nebi to napisao jer svi ti programi poticu iz
c:\windows\system32.
a ovu sam temu napisao samo da bih nasao ljude slicne meni
radi vise informacia
biti haker,lemer,ili krecker neznaci samo rusiti nekom sistem ili
krasti neke informacije-nekom veoma vazne.
A kakve pare kakav posao sta nudis ili predlazes!!!!!!!!!
Eh ponovo price o hakerima i hakerisanju ?!
Nije dovoljno zeljeti biti haker i reci ja sam haker, znam sta je dos i to je dovoljno.
Prije svega potrebno je da se poznaje neki programski jezik, potrebno je da se svaka spona operativnog sistema odlicno poznaje, da se poznaje nacin funkcionisanja svih 7 OSI modela, TCP/IP komunikacija, HTTP, POP3 i slicni protokoli, da se znaju stvari o portovima i jos milion drugih stvari ...
Koliko problema oko svega toga ima NEMOZE da zna NEPROGRAMER !!
Mozda ce neko da bude skeptican na ovu moju izjavu, al' taj neko je upravo neprogramer, jer to je ogroman zadatak, samo uspostavljanje komunikacije sa serverom i preuzimanje osnovnih informacija o serveru, kao sto je tip servera, ip adresa itd zahtijeva odlicno poznavanje odabranog programskog jezika, TCP/IP protokola, WinSock programiranja i HTTP, a kamoli rad na probijanju zastitnih sistema i trazenja rupa u samom sistemu.
Skeptici pokusajte, nije to MD moj folder, ili COPY CON fajl.txt
 
CAREVI:
hvala brate
ali u tanzaniji se koristi DOS.
a svi programi za hak se pokrecu preko istog
postoje ALATI za pretragu koji se mogu nazvati programski jezici
ali nekazem da to netreba znati
da si me razumeo nebi to napisao jer svi ti programi poticu iz
c:\windows\system32.
a ovu sam temu napisao samo da bih nasao ljude slicne meni
radi vise informacia
biti haker,lemer,ili krecker neznaci samo rusiti nekom sistem ili
krasti neke informacije-nekom veoma vazne.
A kakve pare kakav posao sta nudis ili predlazes!!!!!!!!!
Samo te slusham kako lupash.
Ne znam uopshte otqd ti zhelja da postanesh haker...a ono shto ti u stvari otjesh da postanesh naziva se cracker a ne hacker...a ono shto si trenutno je l4m3r...
Mani se tjorava posla...kreni od c++ (sumnjam da ga znash) pa idi tek onda na komplikovanije...morash znati osnove da bi bilo shta postigao,a za tebe verujem da ih ne znash...
 
CAREVI:
hvala brate
ali u tanzaniji se koristi DOS.
a svi programi za hak se pokrecu preko istog
postoje ALATI za pretragu koji se mogu nazvati programski jezici
ali nekazem da to netreba znati
da si me razumeo nebi to napisao jer svi ti programi poticu iz
c:\windows\system32.

a ovu sam temu napisao samo da bih nasao ljude slicne meni
radi vise informacia
biti haker,lemer,ili krecker neznaci samo rusiti nekom sistem ili
krasti neke informacije-nekom veoma vazne.
A kakve pare kakav posao sta nudis ili predlazes!!!!!!!!!

1. Prema prvom boldovanom delu, vidi se da nemas bas mnogo znanja.
2. Sto se tice drugog bolda, moraces sam da se potrudis, sto se mene tice, ljude koji razmisljaju poput tebe nikada ne bih zaposlio
Uostalom, ako ti postanes haker, ja cu sigurno posatati tanzanijski kralj
A da mozes postati programer i ponesto time zaraditi - mozes, samo ako ti glavni cilj nije hacking, vec posten rad. Veruj mi.
 
Ma decko je verovatno procitao pravih par poglavlja knjige Anti Hakerski Alati ( ili neke slicne) i nalozio se. Samo sto ne zna kako da to zaista i odradi. :D
 
Care, mozda su hakeri u Tanzaniji stvarno maheri za DOS i tako razbijaju jedni drugima sisteme....
CodeMaker -> Ovo je bilo jako!!! :-)
Inace,sve sto ja znam u vezi ovoga jeste da se IP adresa uzima dosta lako i ne zahteva nikakvo poznavanje programiranja,protokola i ostalo.... Ali za ozbiljnije stvari nista nije na izvolte....
 
Pa to sve vreme i pricam...
ne ide to tako kako je onaj mali Perica zamislio...
Naci IP, OS, WEb browser i gomilu drugih podataka od posetioca, nije nikakav problem. Treba UMETI iskoristiti znanje pa "uzvratiti posetu posetiocu"... :)
 
Vala, ne znam ni sam...
Ali, uvek me zaprepasti kad neko jedino od ucenja u vezi IT, zeli da postane haker, ni manje ni vise...
Nista pametnije im ne pada na pamet...
 
Ljudi, samo vas gledam i cudim se. Vidite, i ja bih voleo da znam cuveni HACK ali nisam neki koji poznaje dosta jezika. Buduci da sam tek poceo da se bavim time, naucio sam samo mIRC Scripting i HTML. Voleo bih da znam i C++ ali ja ne znam ni cemu sluzi taj jezik :) Ima li neko ko moze da mi to detaljno objasni ili da mi da neki tuto na srpskom? Bio bih mu veoma zahalan :)
 
CAREVI:
hvala brate
ali u tanzaniji se koristi DOS.
a svi programi za hak se pokrecu preko istog
postoje ALATI za pretragu koji se mogu nazvati programski jezici
ali nekazem da to netreba znati
da si me razumeo nebi to napisao jer svi ti programi poticu iz
c:\windows\system32.
a ovu sam temu napisao samo da bih nasao ljude slicne meni
radi vise informacia
biti haker,lemer,ili krecker neznaci samo rusiti nekom sistem ili
krasti neke informacije-nekom veoma vazne.
A kakve pare kakav posao sta nudis ili predlazes!!!!!!!!!

Aha, "Neuromanser" se i dalje čita... lepo...

Ja mislim da sam dešifrovao !
Ono DOS kao što ste već izvalili je "iz komandne linije".
Alati za pretragu koji su programski jezici, to me zbunjuje...
system32, verovatno nije baš to, ali mislim da priča o hiperterminalu ili štogod slično...
IP adrese koje hoće da razmenjuje su proxy... Čuo je da obavezno moraš da ideš preko proxya.

Ovo je ona fora sa hackerima... Imaš par osnovnih programcica, predstaviš se SMTP sa lažnom email adresom na portu... jel' beše 25 ili neki drugi, sakriješ pravi identitet iza proxya i pošalješ lažni mail na željenu adresu...
 
Da li je neko provalio koji su to alati za pretragu koji se mogu nazvati programski jezici ?
Mene vrlo zanima šta bi to moglo da bude ?
A nije neophodno...
 
mada....
kad bolje razmislim cela ova prica nije bezveze...zasto?
zato sto gomila dokonih likova prate najnovije propuste u raznim servisima, a onda iste traze na sajtovima (oni inteligentniji), a onda oni drugi, manje sposobni, pronadju taj propust 2-3 meseca kasnije i isto to traze kojekuda...
elem, jednom sam procitao da IIS server, sa front page extensijama, u jednom od direktrorijuma dozvoljava upload fajlova anonimnim korisnicima...ja ne budem lenj nego posaljem na jedan server nekog trojanca i on lepo stigne....doduse, tada nisam znao kako da ga izvrsim, ali poenta je u tome da mi je za ceo proces trebalo jedno 10 min....
ugrozen server je bio jedan od nasih vecih provajdera, a s obzirom da je taj exploit u to vreme bio aktivan jako dugo, ipak ga ne bih spominjao :)
zakljucak: najopasniji su oni sto nista ne znaju, a redovno prate razne 'hakerske' forume i blogove...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top