Ishrana tokom vezbanja

Neznam kako mozes da ne jedes meso mico :)
Mislim, riba je #1 kvalitet. More je najbolje po gustini minerala.
Peci rostilj, volis rostilj zar ne ?

Mozes jesti voce ali nije to to. Za najbolji efekat moras izbaciti voce (sadrzi secer) Kad sam koristio dijetu (znaci bez zitarice, secera, voca, povrca, mleka itd) jeo sam samo ribe & mesa (takodje malo sira i jaja)
Ovo znaci nije zivotni-stil ovo je privremena dijeta koja traje 2 nedelje.
 
Znam, ali ne sada u ispitnom roku.
Mislim da mi moje angazovanje oko aktivnosti i nacin normalne ishrane (a ne samo proteini, bez slatkisa..i sl. gluposti)...moze pomoci? Pa nisam ja bas toliki beznadezan slucaj!
Jako sam nervozna..i ne mogu se izboriti 2 nedelje s tim! Znam da nije mnogo..ali meni je i fax jako bitan.. Moram te 2 stvari uskladiti..ne mogu se odreci jedne nikako! Drzeci tu dijetu...kontam da bi poludela..i nista ne bi spremila za rok. :(
 
Prava. Veruj mi, knjige su poprilicno debele. Ja ne znam da li mene neko ovde shvata o cemu ja pricam??? Nije da necu da se zrtvujem nego nemam snage za to... Strogo mi je preporuceno da pijem borovnicu..i sl. zbog malokrvnosti.. A sta cu da uradim ako se svega toga odreknem sad kad mi za 10 dana pocinje ispitni rok???
 
Smislicemo nesto, polako. Najvaznije je da se ne sekiras.
Ako si u zurbi, zao mi je moraces da otkazes to sto si naumila i da krenes polako sa gubitnok kg. Zdravijim nacinom, ne proteinskom dijetom. Ja licno sam se razboleo nakon 2 nedelje ali dobio sam rezultate koje sam zeleo. Takva dijete ne izgraduje zdravlje.
Kreni polako plan A. Sa vocem ali bez zitarica i secera (kao sto je opisano). Jeste da ce kg ici sporije ali prepostavljam da je zdravlje na prvom mestu.
 
Nisam preporucio strogu proteinsku dijetu, cak sta vise da bi jedna dijeta bila uspesna
potrebno je igrati se sa unosom ugljenih hidrata. Naime telo se vrlo brzo adaptira ako se stalno ponavlja jedno te isto. Ovako grubo receno, par dana bi se islo sa veoma niskim unosom UH, pa dan dva nesto veca kolicina UH, .....

Proteinski sejkovi su idealan izbor za dopunu dnevnih potreba za proteinima, a od hrane ne smemo zaboraviti belanca jaja, posni sir (Ella), riba, .....

Ako ti vec treba energija idealan dorucak bi bile ovsene pahuljice koje su kompleksni UH i kao takve daju dugotrajnu energiju a uz to ovsene pahuljice su "dorucak sampiona". Ali nikako ona kombinacija sa susenim vocem.

Pozdrav

MR.BIG



P.S. jedno offtopic pitanje za moderatora: koliko se ceka na email za aktivaciju naloga?
Dva dana je malko puno , zar ne ?!
 
Pa ok, to je vec druga stvar, to mogu da podnesem. Ali problem jesti samo meso..je za mene ogroman!!!
Probacu s tim pahuljicama... ALi isto tako moram jesti voce... ne preterano...za neko osvezenje..jabuka npr.

P.S. mislim da moderator Mare, nema veze s aktivacijom tvog naloga. Bolje pitaj admina, on je zaduzen za to. I daj boze, da se sto pre resi :D Mada te ja pratim i na BB :D
 
Jabukica je super posebno pred neki obrok, jer ce vlakna stimulisati zeludac da luci vise zeludacnih sokova te ce samim tim i varenje tog obroka biti lakse i efikasnije.

I razmisli o proteinskim napitcima : )

MR.BIG
 
ivance37:
Jabukica je super posebno pred neki obrok, jer ce vlakna stimulisati zeludac da luci vise zeludacnih sokova te ce samim tim i varenje tog obroka biti lakse i efikasnije.

MR.BIG

Vlakna iz Jabuke ne stimulishu zeludac da luci vise zeludacnih sokova, vec sami sokovi iz jabuke pripomazu varenju, tacnije enzimi jabuke. I naravno kao shto kazes idealna je pred obrok.
 
Voce je esencijalno.
Komercijalne pahuljice sadrze secer (rafinisan - saharozu). Toga se treba kloniti.

Jedna od tajni jela voca jeste da ne jedete drugi tip hrane istovremeno ili za 20-30 minuta nakon sto zavrsite vocni obrok.

Razlog za ovo je, shto je voce lako varljivo za ljudsko telo i proce kroz stomak vrlo brzo i pocece da obezbedjuje energiju i nutricije koje se absorbuju odmah.
Ako jedete protein ili skrob sa vocem, ceo obrok nece proci kroz stomak za nekoliko sata i voce ce se kvariti i prouzrokovace probleme kao gasove (u nekim slucajevima). Takodje ce trebati vise vremena da uzmete energiju i nutricije koje su telu potrebne od voca.
Drugim recima ako pojedete meso posle jabuke, organizmu ce trebati vise vremena da absorbuje nutricije iz jabuke ;)
Po mom misljenju, najbolje sacekati malo posle vocnog obroka.
 
Upravo sam pojela jednu jabuku nakon trcanja, i mogu ti reci da mi je prijala. Tacnije, pola pre, i pola posle. BAs me osvezila. A posto je proslo 19h..ne jedem nista do sutra, samo pijem vodu.
I da .. ako nesto radim, sta mogu da grickam posle 19h...? Tipa soja...ne znam semenke , suncokret ... ili samo voce..? Neki predlog?
 
boris0230:
Voce je esencijalno.
Komercijalne pahuljice sadrze secer (rafinisan - saharozu). Toga se treba kloniti.

Jedna od tajni jela voca jeste da ne jedete drugi tip hrane istovremeno ili za 20-30 minuta nakon sto zavrsite vocni obrok.

Razlog za ovo je, shto je voce lako varljivo za ljudsko telo i proce kroz stomak vrlo brzo i pocece da obezbedjuje energiju i nutricije koje se absorbuju odmah.
Ako jedete protein ili skrob sa vocem, ceo obrok nece proci kroz stomak za nekoliko sata i voce ce se kvariti i prouzrokovace probleme kao gasove (u nekim slucajevima). Takodje ce trebati vise vremena da uzmete energiju i nutricije koje su telu potrebne od voca.
Drugim recima ako pojedete meso posle jabuke, organizmu ce trebati vise vremena da absorbuje nutricije iz jabuke ;)
Po mom misljenju, najbolje sacekati malo posle vocnog obroka.

Do sada sam mislio da su proteini esencijalni i da je voce kao energija los izbor :-)
Isto tako sam mislio da su proteini gradivni materijal misicnog tkiva , da mnogi organi zavise direktno od amino kiselina, glutamin - mozak, sistem za varenje,.....
I mislio sam da su kompleksni UH pravo gorivo tj. energija za nase telo ali ocigledno citam pogresne knjige.

I kako to da ovsene pahuljice sadrze secer?????



Micotakis:

Resila si da ne jedes posle 19 h? Razmisli malo , od 19 h pa sutra do dorucka koji ce biti , predpostavljam, negde oko 9 sati proci ce vise od 12 casova a to je ravno katastrofi!!!
Telo ce preci u stanje katabolizma i pocece da razgradjuje misicno tkivo, i tako dan za danom pa ti vidi :cry:


No, posto vidim da ste ocigledno resili da zivite od voca i vode- prijatno :)
Ne zelim da menjam necija ubedjenja, niti to mogu naravno, niste mala deca, ali bih voleo da vidim rezultate u mrsavljenju koje ste postigli i u kakvoj cete tada biti fizickoj snazi i kondiciji.

Slike naravno mozete postaviti na .bodibilder.com

Pozdrav
MR.BIG
 
Sve je tacno sto si rekao za proteine i amino.
Ali za voce se ne mogu sloziti (nemojte mi voce dirati).
Nisam rekao da ovsene pahuljice sadrze rafinisan secer (saharozu).
Vec sam rekao da komercijalno poznate pahuljice, koje se reklamiraju na TV sadrze los secer.
Cisto da ne bude zablude, nije isto.
Moje misljenje o zitaricama;

Ljudi ne mogu da uzvare zitarice, koje su nadjene u prirodi.

Jedina bica koja mogu su ptice.

Da bi zitarice postale varljive za nas varljivi sistem, moramo ih 'slomiti' i kuvati.
Zitarice sadrze skrob, znaci kompleksniji UH.

Kompleksni ugljeni-hidrati nisu potrebni.
Gledajmo malo na logican nacin ovo.

Prvo, ljudi su prezivljavali hiljade godina bez zitarica.

Drugo, sigurno si cuo da se polako lome u varljivu traku. To je zato sto imaju kompleksni molekul.
Tvoje telo ce raditi prekovremeno da bi lomio kompleksni molekul u lako uptrebljiv/koristan secer.
Za varenje je potrebno dosta energije.

Ajde da pogledamo zitarice na jos jedan dodatni nacin. Ali ovo je samo razum, instinkt. Ovo je nesto sto mi je palo na pamet.
Svako bice po prirodi voli svoju prirodnu hranu. Receno je da je voce savrseno dizajnirano za nas ljude (ima dosta razloga za ovo)

1. Imamo ruke za hvatanje i viziju boje savrsenu za prepoznavanje razlicitih voca
2. Nemamo kandze za ubijanje i cepanje mesa
3.Imamo srednju traku za varenje, savrsenu za uzvarivanje voca (voce je i lako varljivo).
Zivotinje koje jedu meso, kao pas, imaju veoma malu varljivu traku i zivotinje koje jedu travu, kao krave, imaju ekstremno dugu varljivu traku
4. Nasi zadnji zubi su spljosnati za mlevenje i hrskanje. Od psa ili mace su tanke i ostre, za secenje mesa.
5. Dolazi od Parilla: "fruit is a very nutritious food full of vitamins, minerals, fiber" Koliko sam ja citao, nutricije su nam veoma potrebne.
6. Imam jos razloga ali nebitno je.

Svako voli voce, zar ne? Mislim, ko ne voli banane, jabuke, lubenice itd? Vecina ljudi vole voce tu nema govora, jer je to nasa prirodna hrana.
Takodje i zivotinje kao sto su macke i psi, vole meso, mravojed voli mrave itd.

Ali, moje pitanje je; Kakav je ukus zitarice bez zasladjivaca?

Da li ste nekad jeli zitarice bez icega? Nema ukus jer tako? Jer vam to govori nesto?

Ja mislim (znaci po meni, ne ubedjujem nikog) da je voce i zivotinjska mast podnosljiviji izvor energije.

Nisam neki protivnih ovsenih pahuljica. Takodje sam ih spremao, evo ovako;

ovas + 1casa vode + 2 kasike jogurta + so.
 
Kompleksni UH nisu potrebni????
Isto tako mozemo videti i razlicite boje mesa :-D
Ovo od Parrilla, zasto nisi nastavio sa citatom. Nutricije su nam potrebne, ali i meso sadrzi nutricije, i pirinac, i voce, i povrce,.... Ne vidim razlog za tvoj zakljucak da su nam nutricije potrebne, naravno da jesu ali sve namirnice sadrze nutricije (mada ne znam odakle ovaj izraz)

Voce je uzasno kratkotrajan izvor energije i ne moze nam omoguciti dugotrajan rad, to je cinjenica!
Komercijalne pahuljice nisam spominjao, a ovsene sam naveo kao jedan od izvora UH
Zivotinjsku mast necu ni da spominjem, najezio sam se.


Boris0230, hajde sa nama podeli tvoj jelovnik ako ti nije tesko.

MR.BIG
 
boris0230:
Ljudi ne mogu da uzvare zitarice, koje su nadjene u prirodi.

Jedina bica koja mogu su ptice.

Da bi zitarice postale varljive za nas varljivi sistem, moramo ih 'slomiti' i kuvati.
Zitarice sadrze skrob, znaci kompleksniji UH.


Prvo, ljudi su prezivljavali hiljade godina bez zitarica.

1. Imamo ruke za hvatanje i viziju boje savrsenu za prepoznavanje razlicitih voca
2. Nemamo kandze za ubijanje i cepanje mesa
3.Imamo srednju traku za varenje, savrsenu za uzvarivanje voca (voce je i lako varljivo).
Zivotinje koje jedu meso, kao pas, imaju veoma malu varljivu traku i zivotinje koje jedu travu, kao krave, imaju ekstremno dugu varljivu traku
4. Nasi zadnji zubi su spljosnati za mlevenje i hrskanje. Od psa ili mace su tanke i ostre, za secenje mesa.
5. Dolazi od Parilla: "fruit is a very nutritious food full of vitamins, minerals, fiber" Koliko sam ja citao, nutricije su nam veoma potrebne.
6. Imam jos razloga ali nebitno je.

Svako voli voce, zar ne? Mislim, ko ne voli banane, jabuke, lubenice itd? Vecina ljudi vole voce tu nema govora, jer je to nasa prirodna hrana.
Takodje i zivotinje kao sto su macke i psi, vole meso, mravojed voli mrave itd.

Ali, moje pitanje je; Kakav je ukus zitarice bez zasladjivaca?

Da li ste nekad jeli zitarice bez icega? Nema ukus jer tako? Jer vam to govori nesto?

Ja mislim (znaci po meni, ne ubedjujem nikog) da je voce i zivotinjska mast podnosljiviji izvor energije.

Nisam neki protivnih ovsenih pahuljica. Takodje sam ih spremao, evo ovako;

ovas + 1casa vode + 2 kasike jogurta + so.
Bojim se da si ovoga puta malo generalizovao sto se zitarica tice...izvor su b vitamina i to jedan od najvecih i najdostupnijih(citaj jeftinijih)...
Drugo, lepo si opricao ovo za dizajn covecjeg tela,ali poce`ci civilizacije se nekako podudaraju upravo sa poce`cima gajenja gorepomenutih...
Svakako, neobradjene nam definitivno ne prijaju- ali obradjene cine dobrih 50% svakodnevne ishrane- narocito kod nas...
Da ne smaram dalje....vazne su,i po meni neophodne kao izvor vitamina,ugljenih hidrata i celuloze...tzv "zdrava hrana" :D
 

Back
Top