Ishrana tokom vezbanja

Cao ljudi,ja pijem ovu novu kafu sto je reklamira Ivana Zaric! Imam kilograme koje nisam skinula nakon porodjaja,pa sam uzela ovu kafu,prijateljica je skinula 4kg za deset dana,pa sam i ja odlucila da probam...danas mi je drugi dan kako je pijem,tako da cu videti rezultate! Ukus je odlican,a videcemo kako deluje!:-)
 
Ishrana ishrana..... :)
Nisam citala sve pa mozda cu nesto ponavljati ali! :)
Prvo ona stvar oko voca hihhihih pa ako pojedes 15 kila voca danas mozda se i pretvori u mast.... :)
Ljudi famozni ugljeni hidrati su nepohodni za funkcionisanje organizma,svakodnevno , s tim sto postoje razliciti ugljeni hidrati sto vec svi znamo.
Tako da su polisaharidi -skrob odnosno zitarice od kojih se prave hleb i peciva
Monosaharidi -voce
Disaharidi - seceri i med
Energija koju unesemo u organizam MORA BITI POTROSENA,o tome se radi tako da nije bitno da li ces pojesti 30 banana ili parce gibanice ono sto ne trosis to ce biti mast.
A cela polemika je oko ENERGETSKE VREDNOSTI proizvoda:
Pa evo nekih namirnica svima ce pomoci ja se nadam iz knjige DR.Marina Djordjevic Nikic ``ISHRANA SPORTISTA``

POMORANDZA- 40KCAL
KAJSIJA- 48KCAL
ANANAS 50KCAL
LIMUN 30KCAL
JABUKA 50KCAL
BRESKVA 60KCAL
KRUSKA 60KCAL
LUBENICA 30KCAL
Treba li dalje ? sad mene interesuje koja je to kolicina potrebana da se unese da bi se deponovala mast?

Evo sam malo polisaharida:

HLEB- 260KCAL
KROASAN 300KCAL
PIRINAC 150KCAL
GIBANICA 230KCAL
KROMPIR-PRZEN 220KCAL
I tako u beskraj koga jos nesto zanima nek se javi u vezi energetike i nutritivnih vrednosti namirnica, kalorijski iznos vazi za 100gr....

Zdravom logikom do dobre ishrane
Trebaa da se dobro izbalansira ishrana da bude raznovrsna i nutritivno vredna. Sve ostalo ne vazi.
Jedina dijete koja se cak i kod sportista primenjuje je da: za zene :36*kg ,za muskarce 38*kg
dobijeni iznos je dnevni energetski unos ,od tog unosa se oduzme najvise 700kcal i prema tome se planira ishrana i vezbanje,jedino tako se dolazi do dugotrajnih rezultata....
 
I ljudi Istok je mnooooooogo godina pre Zapada poceo da izucava problematiku treninga, ne znam zasto se svi okrecu zapadnoj literaturi i novim istrazivanjima (gde ruku na srce ima mnogo dobrih i tacnih stvari) ali opet temelji su zapoceti na drugoj strani i dokazani su mnogo pre suplementacije i brzog a neefikasnog dobijanja mase odnosno skidanja toplo preporucujem svima :
Verhchoshanskij,J.V-``Razvoj snage u sportu``
Zatsiorsky,V.M-``Anatomija treninga snage``
Medved,R -``Sportska medicina``
Stanimir Stojiljkovic -``FITNESS``
itd itd
 

Back
Top