Ishrana tokom vezbanja

Jeste, ispovracao sam sve iz par puta nakon par sati, shto sam i ocekivao, ali od ubrzanja pulsa ni traga ni glasa, tako da je moj zakljucak iz tog experimenta da je sve u glavi, da li ce tebi da se ubrza puls ili ne, i da li ces moci ili neces moci da kako kazu cudni ljudi "funkciocishes bez kafe ujutru"... kafa nije presudna vec podsvest....
 
e, za kafu sam bas danas na nekom hrvatskom sajtu procitala da je treba piti 1h pre treninga jer kofein omogucava vecu izdrzljivost i lakse topljenje masti...
i sta sad?
bre...
ovo zamara
na sve strane kontradiktorna misljenja :roll:
 
mada cinjenica je da kofein poboljsava respiraciju, a samim tim vise kiseonika stize do misica...
ja probala to s kafom, nije mi nesto znacajno bilo lakse
mada meni kofein iz kafe (ali ne i iz zelenog caja) ne prija, izaziva mi extra sistole, ili sto bi se narodski reklo - lupanje srca
i jos da dodam: ja ucila da zeleni caj ima veci % kofeina nego nes > turska...
mada sve to moze da varira u zavisnosti od vrste caja, kafa..(mislim na bilje i proces extrakcije kofeina itd.)
 
boris0230:
Hvala ti,
Pa imam jedan recept uz koji takodje mozes uzivati ;) (probaj ne kosta te)
Evo kako glasi;

Mleko (po mogucnosti kozije sirovo) + 2 banane + kasikica meda + 1,2 jaja (i zumance i belance) + izmiksaj ga do smrti (dok se ne vide mehurici)
To je osnova, pored toga mozes dodati i jagode (bilo sta od voca), puter od kikirikija...
Ja sam probao i sa jagodom i sa kokosom i sa bananom (uglavnom sa bananom jedem).
I uvek super ispadne.

Stanislave, sorry na mozda glupom pitanju, ali koristi li se ovaj sejk kao substitut obroka ili kao suplement?
 

Back
Top