Ishrana tokom vezbanja

Joj, nemam digitalni aparat... nazalost, a najskorije slike koje imam su od pre 5-6 meseci, tako da nista ne vrede....
U postu koji se citirao se da nalutiti, da sama kazem da preuvelicavam... to je posledica toga sto sam jos u tripu da izgledam kako sam ranije izgledala, a ovu kilazu nisam imala od osnovne skole, pa mi je tesko da poverujem u to da niams vise debela...
 
Joj apache, imam osecaj da si u gadnom tripu bre :) Nosis konfekcijski broj 34? 34?I to gore i dole? I mislis da si debela? Gore bi trebalo da imas minimum minimuma 36, da ne kazem 38...,isto vazi i za dole...Bre, ja imam 60 kg i 172 cm visine, pa gore nosim 40/42, a dole 38/40, ali nek je 40 i ne mogu da se odbranim od komentara koliko sam mrsava...Ne zaboravi da covek kada sam sebe gleda u ogledalu cesto nema ni blizu realnu sliku svog izgleda...
 
markoni:
borise ti sve naopacke radis , aj prvo od tvoje teorije da je zbog voca covek ovakav kakav je sada
prvo i osnovno covek se nikada ne bi bio ono sto je sada da nije jeo meso , znaci coveku se mozak razvijao od mesa a ne od voca , evo primer babuna koji imaju primitivan nivo drustvene organizacije , nagli razvoj tj. odvajanje coveka od primata je poceo upotrebom mesa odnosno bogatijom proteinskom ishranom sto mu je omogucilo razvoj mozga i sve funkcije koje sada moze da obavlja , drugo covek nije stvoren da jede samo voce , covek ima umnjake kao i svi mesozderi za razliku od biljojeda

covek moze da ne unosi voce uopste i nece mu nista biti ali covek nemoze da ne unosi proteine jer sve je u coveku od proteina kao i tvoji vise puta pominjani enzimi , skoro da nema procesa u organizmu za koji nisu potrebni proteini , dok voce nije esencijalno uopste kao sto ti pominjes a minerale i vlakna mozes unositi preko povrca , ma o vocu necu vise i ja i MR.BIG smo pokazali sta je tacno

iznutrice sadrze vise nutricija od mesa ako racunas masti a to nam toliko ne treba

sve pogresno radis , ja neznam odakle sve ovo izvlacis

pozdrav , Markoni

Markoni,
Nisam rekao da je covek zbog voca ovakav kakav je sada. Ne, rekao sam da je covek dizajniran da jede voce, voce nam pase, prija (takodje i meso).
Naravno da se covek razvijao od mesa, kad je poceo da jede meso. Pa cak i simpanze nisu 100 % vegeterijanci, takodje jedu meso. Sirove insekte i ostale manje majmune. Cak sta vise, majmun bi agresivno branio svoj deo mesa (mozak se smatrao kao nagrada) cenjujuci vrednost nutricije.
I nisam rekao da sam za 100 % voce. To mi je besmisleno.
Moja ishrana je 40 - 50 % meso. Najmanje jedem povrce.

Jedine masti koje su lose, su one koje su prosle velike temperature. Takodje i masti iz margarina tkz "plasticne masnoce"
Ali kvalitetna mast od zivotinje, ja uopste nisam imao nikakvih problema sa njima.

Ovako, slozili smo se za voce, samo izgleda niste skontali da sam hteo reci da je meso mnogo vaznije od voca, ali voce je takodje potrebno.
No, po meni je meso broj jedan, riba jos bolja (po gustini minerala, more je puno minerala)
Ali sad je rec o mastima, mozes li mi samo reci, zasto su masti smatrane losim? Jer imaju neki 'sporedan' efekat?

goshu:
"neka prica ko shta hoce najbolje je jesti voce" :)
hehe :D
 
Afrodity:
Joj apache, imam osecaj da si u gadnom tripu bre :) Nosis konfekcijski broj 34? 34?I to gore i dole? I mislis da si debela? Gore bi trebalo da imas minimum minimuma 36, da ne kazem 38...,isto vazi i za dole...Bre, ja imam 60 kg i 172 cm visine, pa gore nosim 40/42, a dole 38/40, ali nek je 40 i ne mogu da se odbranim od komentara koliko sam mrsava...Ne zaboravi da covek kada sam sebe gleda u ogledalu cesto nema ni blizu realnu sliku svog izgleda...
Joj, bre ljudi napraviste od mene kretena :lol: :lol: :lol:
Ne mislim da sam debela, nego se jos uvek nisam navikla na pomisao da nisam vise debela, to sam i napisala.. posto sam u poslednih 5 godina imala oko 55.
Da, nosim 34, i moja mama je nosila taj broj kad je bila mojih godina... genetski sam sitna... Nemam velike grudi, tako da mislim da ne bi trebalo da nosim veci konf broj gore nikako.
Pa ti si oko 10cm visa od mene i oko 10 kg teza... znaci skoro isto...
plus, sto se i 1kg viska na moju visinu vidi 5 puta vise nego na tvoju.
Veceras cu iscimati drugaricu da me slika,p a cu okaciti sliku.....
 
Ma odakle ti to za kretena bre :) Okaci sliku slobodno, napravi proporciju tvoje tezine i visine i moje tezine i visine i videces da nije isto, ja sam samo odreagovala na tvoju misao da ne treba da se ugojis, ali naravno ako ti smatras da ne treba, onda je tako, ja samo kazem da brojke kazu drugacije...a polazim od toga da smo slican tip gradje, jedino sam mozda samo jaca u ramenima u odnosu na svoju tezinu...
 
borise nisam lepo racunao 50% tvoje ishrane je meso , ali 40% je voce a to je mnogo mozda da tii49% bude povrce a ostalo voce

nisam rekao da su masti lose , ne sve masti ali one iz iznutrica su lose , kako mi se cini
 
Ipak sam juce pojela malo meda, tako da sam se jutros lepo probudila bez glavobolje.
Ali mogu ti reci Markoni da pocinjem da sumnjam da si neki menadzer za reklame ovih novih Ella (ili kako se vec zovu) proizvoda, jer su ti oni neizbezna preporuka ishrane :D
I da...ok...kupovacu to. Ali jer moram i sir? Ne jedem nesto sir, sem kad jedem kao dodatak hrani. A mleko , mislim redovno konzumiranje..sam prestala od svoje 6 godine, tj. kad su mi oduzeli flasicu :D Do tada nisam mogla zamisliti dan bez velike kolicine mleka.. Od tada...veoma retko.. Ali se secam toga da smo jos kao klinci pre spavanja pili casu mleka.. Tj. ja flasicu mleka :D Tako da cu te poslusati..i piti pred spavanje mleko.
 
yes, med vlada. Samo postoji jedan problem u vezi meda. U nekim prodavnicama sam video znaci kuvan med, med koji je presao visoku temperaturu :( taj med ima manjak nutricije, jer su unistene tokom toplote. Domaci je najbolji. Danas sam bas kupio lep gust med, jednu kilu, platio 250 dinara.

Kad smo kod mleka,
neki ljudi smatraju kozije mleko kao "bela krv" toliko ima korisne nutricije za nas ljude. Cak sta vise, nasao sam u 2 - 3 knjige da autori govore kako je kozije mleko veoma slicno ljudskom mleku (ne 100 % slicno ali blizu).

Markoni, ja mislim da pasterizovano mleko nema kalcijum... sta ti mislis?
 
Micotakis:
Ipak sam juce pojela malo meda, tako da sam se jutros lepo probudila bez glavobolje.
Ali mogu ti reci Markoni da pocinjem da sumnjam da si neki menadzer za reklame ovih novih Ella (ili kako se vec zovu) proizvoda, jer su ti oni neizbezna preporuka ishrane :D
I da...ok...kupovacu to. Ali jer moram i sir? Ne jedem nesto sir, sem kad jedem kao dodatak hrani. A mleko , mislim redovno konzumiranje..sam prestala od svoje 6 godine, tj. kad su mi oduzeli flasicu :D Do tada nisam mogla zamisliti dan bez velike kolicine mleka.. Od tada...veoma retko.. Ali se secam toga da smo jos kao klinci pre spavanja pili casu mleka.. Tj. ja flasicu mleka :D Tako da cu te poslusati..i piti pred spavanje mleko.


preko PM sam ti objasnio zasto sta koristis i zasto se sta jede , videces , a ella sir je skoro bez masti i sa vecom kolicinom caseina a sa njim sam ti preporucio mleko jer je suv , videces , znaci pred spavanje ella posni sir i obrano mleko sa bi lakse pojela sir , kolicinu ti odredi kako ti odgovara.


i da kupi u apoteci oligovit to ti je najjeftiniji multi mineral i multi vitamin a nije los kosta oko 130 din.
 
Ma ok, ali ne volim nesto sir..rekoh ti. Zar to mora? Ma ja sam jako problematicna oko ishrane..pola jela ne jedem :(

Znam za oligovite, to je pio moj brat jedno vreme, cini mi se. Naziva se secam itekako.

I pitah vas...jel med goji? Ako po vasoj logici ne sme mnoog voca..a med je presladak?
Inace, iskljucivo prirodan med, ja ga ne kupujem. Nego mi tetka poklanja..ona radi s tim.
 
Slobodno ti jedi meso..evo i za mene. Ja ne volim. Nije ni cudo sto sam malokrvna.
A za med..pa jeste presladak...zato sam pitala.. Ali zar nije to prirodno. Meni med daje bas energiju. Zdrav je. Zar moramo da jedemo samo ono sto ne goji? Nebitno da li je zdravo?
 
Micotakis:
Slobodno ti jedi meso..evo i za mene. Ja ne volim. Nije ni cudo sto sam malokrvna.
A za med..pa jeste presladak...zato sam pitala.. Ali zar nije to prirodno. Meni med daje bas energiju. Zdrav je. Zar moramo da jedemo samo ono sto ne goji? Nebitno da li je zdravo?


pa hoces da smrsas , to je cilj , a kada hoces da smrsas eliminises ono sto goji , i ono sto sam ti napisao da jedes je vise nego zdravo nema ni jedna koja je nezdrava , eo ovako cemo pazi 6 dana sta jedes ali striktno mozes da dodas hleba posto ga toliko volis ali u jednom obroku i najbolje ujutru , a 7 dan jedes sta zelis ali umereno uzmes malo meda neki kolac , voce ali UMERENO , da zadovoljis zelju i napunis baterije ,a li cucemo se preko MSN i dogovoricemo se sta bi mogla taj dan da jedes da ne bi ojadila palancirkarnicu preko puta tvoje zgrade :lol:
 
Eeej, mislim da mene ovde niko ne shvata. A ja 10x pisem jedno isto. Nije meni do hleba, niti do meda..niti do neke hrane posebno.. kazem , ne uzivam u hrani. Ali moram da ucim, a to zahteva nekakvo angazovanje, bolje receno tesko, i moram da crpem snagu od nekud. To je jedini problem. Inace, da sam na raspustu ili na pauzi, to bi druga prica bila... Mogla bi i od vode da zivim :D
 
Ej, Boris... nije ti to neka pametna replika.
Znas za mene je uspesan covek onaj koji ima vremena za sve, onaj koji ima bar malo uspeha na svim poljima, a ne samo na jednom. Ja se ponajmanje vodim parolom, lepa , a glupa. Meni izgradnja sebe obrazovanjem, potpuno isto znaci kao i izgled. Tako da... ne bih da zapostavim fax skroz..ali naravno, ni sebe, daleko bilo. To mora biti uravnotezeno.
 
Posto o ishrani necu mnogo pitati, jer ce opet nastati svadja, to cu ostaviti nutricionisti, ili mom organizmu da sam proceni sta smeta, a sta ne.
Ali bih htela da pitam, posto sam citala negde, da kafu ne treba piti pre aktivnosti...? A juce procitam da nam ona daje energiju?????
 
I ja sam citala da nije ok, i pridrzavam se toga odavno. I sama sam primetila da skodi, jer kad sam slucajno popila kafu..nekako mi je posle bilo mucnije u toku treninga. Imala sam utisak da osecam svako zrno (samleveno) :( Ali juce neko napisao o kafi ko da je energetsko pice, u fazonu, uzmite flasu i pite kafu pre trcanja :D Bilo mi je skroz cudno :D
 
Ma meni daje neku bolju koncentraciju dok ucim, mislim probudim se lepo. Mada je izbegavam koliko mogu. Ali sta znam... kafa je nesto sto je skroz neizbezno i nesto sto je sastavni deo. Pa ljudi cesto govore..idemo na kafu..iako mozda nece nju naruciti u kaficu:D
 
U pravu si za to shto kazu lju di da idu na kafu, pa naruce nesto drugo.
Ja sam cuo da ubrzava rad srca, pa samim tim te razbudi, ili poveca koncentraciju... I tako sam pre 10-ak dana malo experimentisao i uverio se da to nije tacno, naravno moguce je da drugacije reaguje na svakog.
 

Back
Top