Ishrana tokom vezbanja

Pa alo ljudi..vi mene savetujte.. kazem , ja prihvatam vase savete... jer nadam se da bolje znate od mene. Medjutim cujem 8485 misljenja. I vise mi je zaista haos u glavi.
To sto sam rekla da necu jesti posle 19h..pa nije zakon! Ako nije dobro...sto primecujem, jer sam gladna. Menjacu. Opet podrazumevam ipak neku tezu hranu...a ne da nista ne uzimam usta. Naime, organizam odmara..i teze vari..zato sam mislila da se ne treba jesti kasno.

Na kraju cu zapaliti kod nutricioniste, jer ocito da se ovde niko ni sa kim ne slaze. Jedina prepreka mi je sto padne u nesvest kad treba da dajem krv :(
 
Apache, po tvojoj visini i tezini definitivno treba da se ugojis, druga stvar je ako se neravnomerno gojis tj imas izrazene masne naslage na pojedinim delovima....tada treba delovati lokano....A treca stvar je ako su ti koscice tanane i lagane pa veci deo otpada na meso i misice...
 
Veruj mi da ne treba da se ugojim ;)
Pa, tek sto sam smrsala... dobro nije bas, tek sto sam smrsala, ali do pre par meseci sam imala problem sa tezinom. Neravnomerno se goijm... a za kosti.. ne znam mozda su lagane, ali ja sam sve samo ne mrsava... nisam od onih koji se tripuju da budu anoreksicni, i slicno, da slucajno ne pomislis to...
 
goshu:
Ja znam jednog lika koji ne podnosi ni jednu vrstu voca niti povrca, mislim da od povrca samo krompir peceni moze da jede.
Da ali, nisam bas mislio 100 %, uvek se nadje neki pametan ;)

goshu:
Imam jednu dobru knjigu, da cu ti je jednom prilikom.
Zainteresovan sam :)

Kaa:
Bojim se da si ovoga puta malo generalizovao sto se zitarica tice...izvor su b vitamina i to jedan od najvecih i najdostupnijih(citaj jeftinijih)...
Drugo, lepo si opricao ovo za dizajn covecjeg tela,ali poce`ci civilizacije se nekako podudaraju upravo sa poce`cima gajenja gorepomenutih...
Svakako, neobradjene nam definitivno ne prijaju- ali obradjene cine dobrih 50% svakodnevne ishrane- narocito kod nas...
Da ne smaram dalje....vazne su,i po meni neophodne kao izvor vitamina,ugljenih hidrata i celuloze...tzv "zdrava hrana" :D
Naravno ne obradjene nam ne prijaju. Voce, povrce i zivotinjska hrana imaju bolji izbor nutricija i minerala ;)
Samo kazem, da bi se uzvarilo potrebno je dosta energije. Ta energija bi mogla da se iskoristi za trening.
I ne kazem da su lose, vec da su ne potrebne.

I najveceg gospodina ostavljam za kraj ;)

Mr.Big:
Kompleksni UH nisu potrebni????
Isto tako mozemo videti i razlicite boje mesa :D
Ovo od Parrilla, zasto nisi nastavio sa citatom. Nutricije su nam potrebne, ali i meso sadrzi nutricije, i pirinac, i voce, i povrce,.... Ne vidim razlog za tvoj zakljucak da su nam nutricije potrebne, naravno da jesu ali sve namirnice sadrze nutricije (mada ne znam odakle ovaj izraz)

Voce je uzasno kratkotrajan izvor energije i ne moze nam omoguciti dugotrajan rad, to je cinjenica!
Komercijalne pahuljice nisam spominjao, a ovsene sam naveo kao jedan od izvora UH
Zivotinjsku mast necu ni da spominjem, najezio sam se.

Boris0230, hajde sa nama podeli tvoj jelovnik ako ti nije tesko.

MR.BIG

Mozemo videti razlicite boje mesa, sta god to znacilo?
Zasto da nastavim sa Parillom, ne vidim svrhu u tome, potpuno se slazem sta je rekao u vezi voca, svaka mu cast.
Stvarno, svidja mi se kako je to napisao.
Po meni, broj jedan u mineralima jeste morska hrana. More ima bogatu gustinu minerala.
Ne samo to, svaki plemenski narod koji je ziveo pored mora (recimo maori,eskimi) i koristio morsku hranu kao deo njihove dijete, imao je jake kosti i snazno telo (da ne govorim zdravlje).

Nije mi tesko naravno, ishrana mi se sadrzi 40 % voca, 10 - 20 % povrca a ostalo je meso (govedje i ribe)
Takodje se trudim da jedem iznutrice (jetra,dzigerica itd) naravno od zdrave zivotinje.
Posto sadrze vise nutricija od mesa, inace neznam da li ste informisani ali iznutrice se smatraju "svetom" (sacred) hranom u nekim zemljama.

Ne kazem da su zitarice lose, vec da postoji bolja hrana od toga i da su ne potrebne.

Zaboravio sam da dodam, da pored toga konzumiram i mleko (sirovo kozije).
 
Afrodity:
Reci mi kakva si u ramenima i uopste gornjem delu, cini mi se da si tip sa jacim nogama, a mrsavijim gornjim delom i uzim ramenima...Gresim?
Da, imam malo sire kukove, ne mnogo, na moju visinu ni ne mogu biti ogromni, i malo deblje butinme, nego sto bih ja zelela.(do duse mare je rekao da je obim ok ;))
u principu sam skladno gradjena, nije mi nijedan deo ogroman, mislim da znam na koji tip gradje ti mislis, nisam jlo tip, ali imam malo vecu guzu... i pripadam tom "kruskastom" tipu gradje
 
borise ti sve naopacke radis , aj prvo od tvoje teorije da je zbog voca covek ovakav kakav je sada
prvo i osnovno covek se nikada ne bi bio ono sto je sada da nije jeo meso , znaci coveku se mozak razvijao od mesa a ne od voca , evo primer babuna koji imaju primitivan nivo drustvene organizacije , nagli razvoj tj. odvajanje coveka od primata je poceo upotrebom mesa odnosno bogatijom proteinskom ishranom sto mu je omogucilo razvoj mozga i sve funkcije koje sada moze da obavlja , drugo covek nije stvoren da jede samo voce , covek ima umnjake kao i svi mesozderi za razliku od biljojeda

covek moze da ne unosi voce uopste i nece mu nista biti ali covek nemoze da ne unosi proteine jer sve je u coveku od proteina kao i tvoji vise puta pominjani enzimi , skoro da nema procesa u organizmu za koji nisu potrebni proteini , dok voce nije esencijalno uopste kao sto ti pominjes a minerale i vlakna mozes unositi preko povrca , ma o vocu necu vise i ja i MR.BIG smo pokazali sta je tacno

iznutrice sadrze vise nutricija od mesa ako racunas masti a to nam toliko ne treba


sve pogresno radis , ja neznam odakle sve ovo izvlacis


pozdrav , Markoni
 
Apache, to nije tako losa kombinacija, kad sam rekla jace noge mislila sam na misice, ti ne treba da smanjujes misicnu masu na nogama, vec da je povecavas na ramenima i ledjima... :) i onda ces biti onakva kakva svaka devojka sanja da bude, zenstveno jake noge i prelepa ramena !!!
 
Pa dobro, razvijene su mi ruke i ramena... ne bih volela da su veca, radije bih se opredelila za manje butine.. ;)
Valjda mi je toi u glavi ostalo kao smetnja, zato sto dok sam bila deblja, nisam nosila isti konf broj za gornji i donji deo, i najvise na svetu sam mrzela svoje butine i dupe(gore 36, dole 38 ).... sad se to sredilo, ali meni se jos uvek ponekad ucine velikim, iako to realno verovatno nije tako (sada nosim konf broj 34 i gore i dole)
 
ivance37:
Micotakis obavezno jedi posle 19h ako trcis posle 19h a posle ne jedes ti ces do jutra biti u dubokom katabolizmu , moja prva preporuka je da ranije trcis a da posle jedes i to mozda i dva puta

Okic onda. Ne mogu ranije da trcim, jer mi klinci zauzmu teren. Trcim oko 18h..nekad i 17h... Danas malo kasnije posle 19h.
Znam osetila sam jutros jaku glavobolju ... u pravu si!
Ali zasto onda svi pisu da se ne treba jesti posle 20h?
 
Micotakis:
Okic onda. Ne mogu ranije da trcim, jer mi klinci zauzmu teren. Trcim oko 18h..nekad i 17h... Danas malo kasnije posle 19h.
Znam osetila sam jutros jaku glavobolju ... u pravu si!
Ali zasto onda svi pisu da se ne treba jesti posle 20h?

pa bas kao sto je apache rekao ili rekla , zato sto lezu u 22h , ako ti lezes onda jedes oko 22h ili 22:30 i to pre svega ella posni sir i mleko , zbog toga sto ima u sebi dosta caseina tj. sporo otpustajuceg proteina koji ce sacuvati misic od razgradnje i omoguciti ti da topis masti tokom sna
 
apache:
Pa dobro, razvijene su mi ruke i ramena... ne bih volela da su veca, radije bih se opredelila za manje butine.. ;)
Valjda mi je toi u glavi ostalo kao smetnja, zato sto dok sam bila deblja, nisam nosila isti konf broj za gornji i donji deo, i najvise na svetu sam mrzela svoje butine i dupe(gore 36, dole 38 ).... sad se to sredilo, ali meni se jos uvek ponekad ucine velikim, iako to realno verovatno nije tako (sada nosim konf broj 34 i gore i dole)
Ovako mozemo da nagadjamo kako izgledas...Stavi neku sliku, sakrij glavu ako neces da otkrijes identitet i gotovo... Koliko se secam obim butina ti je sasvim ok za tu visinu... MIslim da malo preuvelicavas stvari kao i sve devojke doduse ;)
 

Back
Top