Ishrana tokom vezbanja

U potpunosti se slazem sa tobom. Pa zdrava ishrana lezi u raznovrsnosti jela, bar sam tako citala. A i opet kazem ako se svega odreknemo, to moze otici i negativno na psihickoj bazi. Pa nismo mi bas tako imuni na ogromne razlike i promene. Ali isto tako...nas organizam radi...pa nece valjda da sacuva sve sto pojedemo??? Vezbanje je ipak prava stvar. Bar ja po sebi vidim. Ja nisam neki gurman, ne volim meso..ne jedem mnogo jela..ali sam gojazna po prirodi. I onda kad pogledam..nije mnogo do ishrane..vec mi uvek pomazu aktivnosti!
Naravno..nemoj pogresno da budem shvacena..i ja se uzasavam ljudi kojima je hrana sve u zivotu.. ali opet ne mozemo ziveti od vode :-( Kad bi mogli ja bi dostigla stotu jer je pijem u velikim kolicinaaaamaaaa :-)
 
ivance37:
prvo nisi procitao clanak da si procitao znao bi , kako onda dajes komentare da nema pojma on bolje zna od svih nas ovde zajedno a drugo tu su i drugi koji su potvrdili sta je napisano a jedan je i Sacev koji je o tome pisao na svome sajtu , nije napisano da ne treba jesti voce , ali da ono goji to je cinjenica , prvo procitaj sta je napisao , ja savete prihvatam za ono sta treba da jedem od onoga koji nema sala a ne od nekih tkzv. znalaca , nutricionista i doktora koji imaju sala koliko hoces

U pravu si do malopre nisam procitao clanak, ali sad kad jesam skonatao sam o cemu se radi, a ti si izvukao iz konteksta tu recenicu da voce goji, shto je mene zbunilo. Evo o cemu je on pisao: "Mozete li jos uvek tu i tamo pojesti malo voca a da i dalje zadrzite dobar izgled? Naravno da mozete. Ali vecina fitnes orijentisanih ljudi zeli da zadrzi izgled svog trbusnog zida bez maske. Profesionalni bodi bilderi, na primer, nezele samo dobro telo – oni zele savrseno telo bez imalo masti ispod koze. Naravno, voce je generalno zdrava hrana, bogata vlaknima, vitaminima i mineralima, i ima azuzetno mali procenat masti. Ali probajte da zamislite voce kao prirodnu cokoladu zato sto je voce upravo to. A ako je vas cilj da izgradite cisto, misicavo i definisano telo, ne smete da jedete cokoladu."


"E, sad ovako. Uklanjamo 300 kalorija ugljenih hidrata iz njegove ishrane u obliku pirinca i zamenjujemo ih sa 300 kalorija u obliku voca. Njegov ukupni unos kalorija ostaje isti, kao i procenat proteina, ugljenih hidrata i masti. Njegov program treninga takodje ostaje isti. Jedina promena je tip ugljenih hidrata, pirinac biva zamenjen bananama. Ocekujete da njegova telesna tezina i procenat telesnih masti ostanu isti, jel tako? Na svacije iznenadjenje, bodi bilder pocinje da dobije salo."

On prica o ishrani bodybuilder-a, koja je totalno drugacija od ishrane ostalih sportista i rekreativaca. Jer je njima bitan izgled za razliku od ostalih sportista. Tacno je to da voce, tacnije banana moze da te ugoji, ali to je u toliko mizarnim kolicinama da se primeti samo kod ultra izdefinisanih trbushnjaka koje poseduju pojedini bodybuilderi. A oni se odricu slatkisha i banana samo u predtakmicarskom periodu kada rade na definiciji, za razliku od perioda kada rade na masi i tada rado pojedu koju bananu ili koju energetsku cokoladicu.
 
Ja takodje koristim sejkove ;) (bacam belance i jedem zumance)

Sad sam procitao od goshua (ziv bio goshu ;) ) text, i sve je malo konfuzno ali skontao sam o cemu se radi. To je ishrana bodibildera. Znaci nema veze sa ovom pricom ovde.

Fruktoza, glukoza, laktoza, su seceri koji dolaze iz PRIRODE i mnogo su lakse varljivi nego secer od cokolade.
Voce ne moze biti PRIRODNA cokolada to je 100 % glupost, ne slazem se sa tim i digao mi se pritisak sad.
Covek uporedjuje cokoladu sa vocem uf ko sve danas pise za casopise.. (bez uvrede ivane..)

Obratite paznju na ovo;

Cokolada za razliku od voca nema nutricija i lepo sam napisao kako deluje na organizam.
Svi znamo da do misicavog, izdefinisanog tela treba disciplina, to ukljucuje ne konzumiranje cokolade. Ali voce nije isto kao cokolada. Ne moze nikad biti.
Cokolada sadrzi SAHAROZU, secer koji je rafinisan.
Jer ovde uopste neko zna sta znaci "rafinisano"
Sa druge strane, imamo voce koje dolazi iz prirode i sadrzi PRIRODAN secer.
Samim tim objasnjava zasto se lakse vari.

Meni se svidja misljenje od @neogeo, kad prica za razum.
Ne treba ti naucnik niti ostala misljenja za ovo, uporedi stvari i videces da nesto nije ok, da neko neshto mucka :)

A ako je vas cilj da izgradite cisto, misicavo i definisano telo, ne smete da jedete cokoladu.
Nije mi jasno ko uopste spominje cokoladu (u njegov text) mislim.. zasto je spomenuo cokoladu jer cokolada nema veze sa vocem.
To su kao nebo i zemlja i secer iz cokolade ne moze biti isti kao secer iz voca. Tu je greska ovog BB.

Ja nisam Olimpijska Atleta, nisam Majstor Borilackih vestina, nisam Yoda od zdravlja. Nisam Bodibilderski sampion, ne takmicim se u "Strong Man" takmicenjima. Nisam ex-Delta ili Navy Seal operativacm niti sam radio u Zandarmeriji i u Crvenim Beretkama. Nisam Guru koji sedi na vrh planine i meditira..
(nisam nista od neceg sto ne tvrdim da jesam)

Ali ovo jesam.. majstor ne-konvencijalnog misljenja, razuma ;)
 
Hvala ti,
Pa imam jedan recept uz koji takodje mozes uzivati ;) (probaj ne kosta te)
Evo kako glasi;

Mleko (po mogucnosti kozije sirovo) + 2 banane + kasikica meda + 1,2 jaja (i zumance i belance) + izmiksaj ga do smrti (dok se ne vide mehurici)
To je osnova, pored toga mozes dodati i jagode (bilo sta od voca), puter od kikirikija...
Ja sam probao i sa jagodom i sa kokosom i sa bananom (uglavnom sa bananom jedem).
I uvek super ispadne.
 
Ne pijem, ustvari..nekad kad kupim u tetrapaku, ali odavno nisam.
Imam kod kuce onu spravu za te vocne sokove..i sl. Extra je. Ali sam je opet vratila mojima. Mogla bi im je sada poruciti, izvrsna je za sejkove..i to. Pravila sam jednom neku "muckalicu" od narandzi + banane :-)
 
Imam..ako mislis na one kao u mesarama?
Ma imam ja tih aparata koliko hoces. Imam i onog secka.. Posebno smo jedno vreme kupovali sa TV shoppa sve i svasta. Ali je to sve kod mojih. Gotovo da je i neotpakovano. Samo tu spravu za meso (salame,suhomesnato..i sl.), ne verujem da bi nam dali. Posebno sto nemam nekog prostora za to ovde. A i brat je jednom posekao (duboko) prst... i od tada..ono kao..nije vam neophodno ...

E da..danas sam popila sokic od paradajza...ali rucno cedjen :-)
 

Back
Top