Ishrana tokom vezbanja

boris0230:
Za stajanje neznam, mada ne verujem. Nije poenta koliko stojis vec sta jesh. Trcanjem poboljsavas gustinu kostiju.

Evo text za secer;

"It is turned straight to fat by the liver and will suck nutrients out of your body as it’s being processed. It causes your bones and teeth to lose strength and is implicated in most of the health problems people have."
ma bre zezala sam se u smislu kad dugo stoje vremenski:lol:
 
Evo jedan zanimljiv text za secer;

Many people believe that sugar is only bad for you when ingested in enormous amounts, when actually "normal" amounts are damaging to the body.

Here is a partial list of physical conditions caused or exacerbated by sugar in the diet.

-overweight
-heart disease

--raised blood triglycerides
--sticky blood platelets
duodenal ulcers
--increased stomach acidity
-hypoglycemia
-diabetes
-hyperactivity
-kidney enlargement
-liver enlargement
-increase in uric acid in blood
-cancer
-hindered breakdown of dietary protein
-cavities
--calcium leached from teeth

weakened immune system
PMS
yeast overgrowth
dependency

Refined sugar consumption is often at the root of these lesser physical symptoms:
-intense sleepiness not caused by lack of sleep
-muscle fatigue
-lethargy
-pallor
-coated tongue and persistent thirstiness
-bad breath
-heartburn/sour stomach
-excessive and/or foul-smelling intestinal gas
-flu-like symptoms
--upset stomach
--body ache
--feeling run-down

Ovo sam uzeo sa sajta;
http://www.livrite.com/sugar1.htm

Da prevedem drugu recenicu (mozda nisam bas tacno ali what the hell)

"Mnogo ljudi veruju da je secer los kada se konzumira u vecim kolicinama, kad aktuelno "normalne kolicine su stetne za telo"

Sad, pola bolesti nisam razumeo. . . kad bi neko strucniji preveo to ;)
 
Evo o kojim secerima je rec :)

Sugar is a sweet, crystalline carbohydrate typically extracted from sugar cane and sugar beets. It is a non-nutritive empty calorie that robs the body of vitamins and minerals. (znaci krade iz tela nutricije i vitamine da bi se preradio).
Refined sugars have many different names, such as granulated (table)
sugar (obican secer - iz secerne repe)
powdered sugar (secer u prahu)
brown sugar
corn syrup (wtf?)
dextrose (jer moguce da je i dekstroza rafinisana?)
raw sugar
turbinado sugar
and malt.

Rafinisan secer je saharoza. Znaci kad kupujete slatkise ili ostale namirnice, prvo pogledajte sastojke, ako sadrzi saharozu. . . prijatan obrok :twisted:
 
Sad, nadam se da nisam nekog oneraspolozio. Ne ubedjujem nikog da ne jede secer.
Samo sam napisao info o seceru.
Ako neko pita ovo "Pa i med ima secer, jer ga to cini losim?"
Med potice iz prirode, i njegov secer dolazi sa vitaminima i enzimima koje priroda obezbedjuje. Nije presao nikakvi proces grejanja i lako se vari.
Ovaj secer (saharoza) sadrzi prazne kalorije.
 
ja sam bila zavisna od cokolade, i pila kafu sa secerom i mlijekom, i caj sa medom, i kolace, sladolede, vocne jogurte, ma tamanila....uspjehom sam smatrala kad jednom u mjesec dana NE pojedem slatko uz kafu
i toliko sam se nafiksala negativnostima o seceru i jednostavno odlucila da prestanem (naravno da nije lako i ja sam to jednostavno zvala zavisnoscu).
kao sto sam jednom rekla u kafu stavljam saharin (koristim 2 saharina na dan) i jedem voce....to je secer koji ja koristim.....i sto ga manje jedem - manje mi se trazi...jedino nakon sporta pojedem kasicicu meda .....
samo stisnite petlju i odlucite se...i ne moze se prestati preko noci...u pocetku sam zderala saharine, pravila limunade sa 5 saharina da ubijem zelju za slatkim.....ali....moze se....
 
koliko ti je bilo potrebno da se skines?i ja to zovem zavisnoscu jer jeste!!!nocas sam sanjala kako jedem neku debelu tablu cokolade sa celim lesnicima pa ti vidi kako je u mojoj podsvesti!meni za sada ide ok ali tek je cetvrti dana tako da necu da prognoziram...pokusala sam da jedem voce pre rucka ali sam ipak morala i posle jer moj organizam trazi slatko posle slanog posto ja u sustini ne volim taj slan ukus u ustima.kad sam kod kuce ok mogu da operem zube ali kad sam na poslu...znam da postoje zvake ali nisam neki konzument zvaka sem toga one imaju te vestacke secere takodje
 
Zavisnost je veoma mocna stvar. Ako na vreme izgradis dobru zavisnost mocices svasta da uradis od sebe. Takodje, zavisnost moze da upropasti coveka. Sad u cemu je uopste poenta ovoga?

Napisao sam text o seceru i da je los (I to veoma). Kad ga osoba procita i kad razmisli o tome zakljuci da je lose po njemu. Znaci kad razmisli o posledicama, bolestima onda u sebi dozivi neki sok motivacije da aktuelno ne jede secer. Sad ne dobijaju svi taj "sok motivacije".
Mogu da se kladim da je neko posle ovog texta uneo saharozu (sram ga bilo).
Hocu da kazem, kad covek ima zelju da jede cokoladu on samo misli na to - da pojede tu prokletu stvar.
Rekao sam vec jednom, secer se ranije nije koristio u ovolikim kolicinama.
Primetio sam da stariji ljudi uopste ne jedu slatkise kao omladinci. Zato jedu hleba, sad nemoj da mislite da je hleb nesto drugo od ovoga. Hleb je isto sr*nje.
 
borise ono sto mi smeta u tvojim postovima jer sto ti ne kapiras da ja ne zelim da budem advanced sportista...ti prosto zahtevas ovde savrsenstvo,a ja to ne zelim.
sta bih ja volela da zivim?da vezbam tri puta 45 minuta nedeljno,da pojedem parce torte jednom u dve nedelje i da volim malo vise zelenise umesto pomfrita.to je sve.
svesna sam stetnosti secera ali nece te ubiti ako za novu godinu rodjendan i 29. novembar:lol: pojedes po parce torte i popijes koje pivo veruj mi.ja nisam spartanka da spavam na daskama.u najboljem slucaju umrecu za 40 god isto kao i ti...i da li cu u tom poslednjem momentu pomisliti da je bilo vredno zrtvovati se toooliko?ne verujem
 
kako bre neki ljudi ne vole slatko???imala sam jednu drugaricu koja je bila baaas zgodna(ok lepe noge i zgodnu goozu duguje teretani) i ona za dorucak litar kafe i cigare,za rucak gricne neku salatu,eventualno nesto suhomesnato.a za veceru napuni tanjir i to doobro svime redom al posle za desert cigara.slatkise je jela mozda dva puta godisnje
ja tako ne bih mogla
kad sam pokusala onu atkinsonovu dijetu cinilo mi se da cu da istrulim od mesa a bez slatkisa,tako mi sve bilo gadno:lol:
ps mami ko je na tvojoj fotografiji u profilu?
 
@hani,
trudim se da ne ubedjujem nikog mojim postovima. Jednostavno pruzam korisne informacije o kome ces moci da se odlucis. Ako se odlucis da jedes secer tvoja stvar (p.s. i dalje te volim i postujem :) ).

Drevne Spartanke su uzivale u svojoj slobodi kao i u svom zivotu. Bile su poznate po svojoj lepoti i zdravlju.

Od 24 sata ja 2 sata rasporedim za trening (nekad i 1 sat). I odbacujem da jedem slatko. U svakom slucaju to je za mene uzivanje, ne zrtvovanje.

@mammy, mojne da lagis ja mislim da si to ti :)
 
boris0230:
@hani,
trudim se da ne ubedjujem nikog mojim postovima. Jednostavno pruzam korisne informacije o kome ces moci da se odlucis. Ako se odlucis da jedes secer tvoja stvar (p.s. i dalje te volim i postujem :) ).

Drevne Spartanke su uzivale u svojoj slobodi kao i u svom zivotu. Bile su poznate po svojoj lepoti i zdravlju.

Od 24 sata ja 2 sata rasporedim za trening (nekad i 1 sat). I odbacujem da jedem slatko. U svakom slucaju to je za mene uzivanje, ne zrtvovanje.

@mammy, mojne da lagis ja mislim da si to ti :)
e pa borise 2h vezbanja na 24h dana e to mora da se potvrdi jednom leeepom fotografijom ;)
ps ok je jesto nam dajes savete i pricas kako treba(i hvala za korisne info) ali malko se opusti ,mi smo rekreativci ;)
 

Back
Top