Filmovi o avijaciji

Tamo_Neki

Početnik
Poruka
32
Dragi forumasi,
dosta toga u poslednje vreme skidam sa neta (emule itd.).
Skinuo sam dosta filmova o avijaciji, dokumentarnih, moderni i avioni iz drugog svetskog rata. Zanima me dali ima neki dobar igrani film o avijaciji, borbama u vaduhu i slicno i ako ima njegov tacan naslov da mogu da ga skinem.
Posebno volim WW2 avijaciju pa ako ima neki igrani film o tome, posebno onaj u kome ima lepo uradjenih scena borbe u vazduhu.
Puno vas pozdravljam.
 
Voleo bih kada bih mogao da dodjem do domacih ostvarenja...

DALEKO JE NEBO
PRVA PARTIZANSKA ESKADRILA

To su remek dela domace kinematografije i nije mi jasno kako ih niko nema.... Bas bih voleo da ih pogledam...

U ovom drugo je unisteno vise aviona nego u svim nasim ratovima zajedno... ali nema veze... imalo se, moglo se:)
 
maligaleb:
Voleo bih kada bih mogao da dodjem do domacih ostvarenja...

DALEKO JE NEBO
PRVA PARTIZANSKA ESKADRILA

To su remek dela domace kinematografije i nije mi jasno kako ih niko nema.... Bas bih voleo da ih pogledam...

U ovom drugo je unisteno vise aviona nego u svim nasim ratovima zajedno... ali nema veze... imalo se, moglo se:)

Probacu da skinem sa neta, ako ima dacu ti, bicemo u kontaktu.
 
Ja imam filmove o ruskim avionima:mig-19,mig-21,mig-23,mig-25,mig-29 reklamne filmove o Su-27/35/37 reklamni spot striži akro grupe i filmove o helikopterima naročito Ka-50/52 i Ka-60.Može razmena ako ste iz Bg-a.
 
Backfire:
Ja imam filmove o ruskim avionima:mig-19,mig-21,mig-23,mig-25,mig-29 reklamne filmove o Su-27/35/37 reklamni spot striži akro grupe i filmove o helikopterima naročito Ka-50/52 i Ka-60.Može razmena ako ste iz Bg-a.

To je ok, imam i ja dosta dokumentarnih filmova, uglavnom ove migove i suhoje imam sve, imam i dosta o avionima iz drugog svetskog rata. Mogu ovi sa helikopterima.
Iz Beograda sam.
Pozdrav.
 
Ja bih ti preporucio Tuskeege airmen, noviji film o prvoj eskadrili crnaca, experimentalnom programu avijacije SAD 1943 god. i formiranju prve eskadrile crnaca. Film je novijeg datuma i obiluje scenama vazdusnih borbi, pogotovo borbi izmedju b-17 i 109-ki iznad Evrope. Vredi pogledati. Ja ga imam pa ako zelis mogu ti poslati.
 
nkvd:
Ja bih ti preporucio Tuskeege airmen, noviji film o prvoj eskadrili crnaca, experimentalnom programu avijacije SAD 1943 god. i formiranju prve eskadrile crnaca. Film je novijeg datuma i obiluje scenama vazdusnih borbi, pogotovo borbi izmedju b-17 i 109-ki iznad Evrope. Vredi pogledati. Ja ga imam pa ako zelis mogu ti poslati.

Hvala puno,
pogledao sam na netu i film mi deluje OK. Stavio sam da se skida i nadam se da cu ga skinuti relativno brzo. Ako bude problem obraticu ti se da mi das film. Necu da te cimam bez potrebe.
Hvala u svakom slucaju.
Pozdrav
 
Cini mi se da taj film nije bas verodostojan. Ako se ne varam, prva crnacka eskadrila u USAF je bila bombarderska, a u filmu voze Mustange. Jeste da ima lepe efekte, ali ja licno ne volim kada Holivud prekraja istoriju da bi napravio spektakl.
 
Pjer_Nis:
Cini mi se da taj film nije bas verodostojan. Ako se ne varam, prva crnacka eskadrila u USAF je bila bombarderska, a u filmu voze Mustange. Jeste da ima lepe efekte, ali ja licno ne volim kada Holivud prekraja istoriju da bi napravio spektakl.

U pravu si sto se toga tice. I ja volim verodostojne filove, ne volim Holivud. Ako je tako ne verujem da ce mi se bas dopasti. Slicno je sa Perl Harburom, holivudski spektakl, ljubavna drama i sve ostale bljuzge. To mrzim. Sa druge strane stariji film na istu tematiku Tora Tora je stvarno dobar i radjen po istorijskim faktima. Sta ces, Holivud je nesreca opsta.
Pozdrav
 
Prica o Tuskegee-u je mnogo starija od '43 godine. BTW, obuka crnih pilota je tamo pocela negde januara 1941. godine i film je, koliko znam, potpuno autentican.

Od filmova preporucujem "Twelve O'clock High"
 
Ja imam Bitku za Britaniju, onaj stari, iz '60-tih, ali je lepo uradjen.

Pozdrav svim forumasima. Ja takodje trazim film BITKA ZA BRITANIJU ali dosad ga nisam pronasao u slobodnoj prodaji na DVD. Kako doci do tog ostvarenja, gledao sam ga jos dok sam bio klinac i ostao mi je u lepom secanju?! Nislija sam i imam PARTIZANSKU ESKADRILU ,mozada mozemo da se trampimo!
 

Back
Top