Pucanje Dial-Up veze

QuickTime

Početnik
Poruka
40
Imam externi Prolink modem i kad iziđem na Internet puca mi veza (bez neke logike - nije isti vremenski interval). Pokušao sam promijeniti "mašinu" i na nju zakačiti isti modem i događa se isto ili slično??? ZAŠTO? I šta mi je činiti?
 
Da komunikacija nije moguca ne bi ga ni pustio na net...
Mislim da to nije nista novo da puca veza, uglavnom je to Telekomova greska. Lose instalacije, ogavne linije... Primecujem da ljudima u poslednje vreme cesto pucaju veze na modemskim konekcijama...
 
nikodim:
Da komunikacija nije moguca ne bi ga ni pustio na net...
Mislim da to nije nista novo da puca veza, uglavnom je to Telekomova greska. Lose instalacije, ogavne linije... Primecujem da ljudima u poslednje vreme cesto pucaju veze na modemskim konekcijama...
Vidi te poteskoce u komunikacijama nisu konstantne, ukoliko su one aktivne prilikom konektovanja osoba se nece ni uspjeti konektovati, a taj pad u brzini prenosa moze uslijediti u bilo kojem trenutku i ako smo tada na netu, doci ce do diskonekcije jer odrzavanje aktivne konekcije sa veoma slaim performansama nema smisla, e to je razlog diskonektovanja.
 
Sucur:
Vidi te poteskoce u komunikacijama nisu konstantne, ukoliko su one aktivne prilikom konektovanja osoba se nece ni uspjeti konektovati, a taj pad u brzini prenosa moze uslijediti u bilo kojem trenutku i ako smo tada na netu, doci ce do diskonekcije jer odrzavanje aktivne konekcije sa veoma slaim performansama nema smisla, e to je razlog diskonektovanja.


Bez uvrede, dakle nije nista licno... ali ti si se ovde malo izlupetao.
Kada se konektujes na net DHCP ti dodeljuje adresu, isti taj DHCP vezan je za jednu bazu podataka koja "skladisti" tvoje podatke i kroz koju prolaze tvoje uplate internet sati. Veza ci ti uglavnom puci zbog zagusenja, dakle, ili je ISP stavio tonu korisnika na mali broj ulaznih linija koje je zakupio od Telekoma, ili je infrastruktura preko koje prelazis da bi stigao do servera losa... A to sto je konekcija losa, kako kazes, pa nema svrhe biti na netu te se zbog toga prekida veza... Pogledaj jednu zanimljivu temu gde su ljudi pisali o tome i ostvljali printscreen-ove statusa svojih konekcija, pa da vidis one od svega 2kbps. Ima li smisla odrzavati takvu konekciju? Po ovoj teoriji... verovatno nema, ali korisnik nije bio diskonektovan... razumes...
 
nikodim:
Bez uvrede, dakle nije nista licno... ali ti si se ovde malo izlupetao.
Kada se konektujes na net DHCP ti dodeljuje adresu, isti taj DHCP vezan je za jednu bazu podataka koja "skladisti" tvoje podatke i kroz koju prolaze tvoje uplate internet sati. Veza ci ti uglavnom puci zbog zagusenja, dakle, ili je ISP stavio tonu korisnika na mali broj ulaznih linija koje je zakupio od Telekoma, ili je infrastruktura preko koje prelazis da bi stigao do servera losa... A to sto je konekcija losa, kako kazes, pa nema svrhe biti na netu te se zbog toga prekida veza... Pogledaj jednu zanimljivu temu gde su ljudi pisali o tome i ostvljali printscreen-ove statusa svojih konekcija, pa da vidis one od svega 2kbps. Ima li smisla odrzavati takvu konekciju? Po ovoj teoriji... verovatno nema, ali korisnik nije bio diskonektovan... razumes...
Pa sta sam ja drugacije rekao ? Vec da dolazi do problema u brzini (koja je dalje prouzrokovana zagusenjem kao sto i ti kazes) i jednostavno ISP moze da ti stavi automatski disconnect, ako brzina konekcije nije zadovoljavajuca, samo procitaj dva puta prije nego sto ponovo postujes ono sto sam i ja rekao.
A nemora da bude i automatski diskonekt od provajdera, moze i samim zagusenjem (padom brzine) da dodje do gubitka veze sa serverom.
 
Moze ISP sve... samo se postavlja pitanje kom ISP-u je u interesu da te skine sa neta... Ti si tu da bi trosio vreme, zar nije poenta u tome, bas njih briga koliko je tebi protok, mislis da neko to kontrolise, tj. da postoji osoba zaduzena za monitoring mreze (sto se korisnika tice, naravno)...
 
nikodim:
Moze ISP sve... samo se postavlja pitanje kom ISP-u je u interesu da te skine sa neta... Ti si tu da bi trosio vreme, zar nije poenta u tome, bas njih briga koliko je tebi protok, mislis da neko to kontrolise, tj. da postoji osoba zaduzena za monitoring mreze (sto se korisnika tice, naravno)...
Slazem se, al' kazem da je to jedna od sasvim mogucih solucija, a druga je cisto zagusenje i gubitak veze.
 
nikodim:
Ne mogu se setiti sada koji provajder je u pitanju (neki austrijski), mesecne pretplata za kablovskih 8mbps, samo 65E... ovde za te pare jedva 512kbps...
Eh daleko su oni od nas, ja recimo nemam nista sem dial-up, dakle nikakvu infrastrukturu za bilo sta drugo, sem njega i naravno satelita koji je naravno odmah iskljucen kao solucija.
 
To bi bilo dobro... samo kada bi jos bilo moguce...

Prijatelj, koji je pre par nedelja bio u Becu kod rodjaka, kaze da taj njegov rodjak ima 8mbps, za nekih 60-ak eura. Takav link koriste mnogi ISP-ovi u Srbiji... a ne jedan korisnik or svoje kuce. Taj ISP, gledao sam na netu, ima zakupljen link od 50tbps... sto je za mene potpuno neshvatljivo.
 

Back
Top