Video zapisi sa digitalne kamere pomoc!!

sale12

Obećava
Poruka
99
Snimao sam neke stvari na digitalnom foto aparatu ( Canon A 70) i na kompu hoce da radi tj,da otvori video klip ali kad prebacim na CD nece da otvori u DVD plejeru iako cita Dvd i DVx formate...Cuje se kad pokusam da otvorim da krene samo neko pištanje iako pokazuje da je u avi formatu...Zasto tako i kako da uspem da pustim to sto sam snimao na DVD pleyer u...Unapred hvala...
 
sale12:
Snimao sam neke stvari na digitalnom foto aparatu ( Canon A 70) i na kompu hoce da radi tj,da otvori video klip ali kad prebacim na CD nece da otvori u DVD plejeru iako cita Dvd i DVx formate...Cuje se kad pokusam da otvorim da krene samo neko pištanje iako pokazuje da je u avi formatu...Zasto tako i kako da uspem da pustim to sto sam snimao na DVD pleyer u...Unapred hvala...

imao sam nekih slichnih problema i reshio sam ih sa jednim programom ''ipod movie converter''
http://www.imtoo.com/downloads/ipod-movie-converter.exe

p0z
 
Veoma cesto filmove koji se prave upravo sa canon aparatima mogu da se gledaju iskljucivo preko quick time playera ili rad lajta i ni jedan drugi player ne moze da ih pusti bez obzira sto imaju AVI ekstenziju. Pretpostavljam da je problem ili u komresiji ili u kodecima koje ovi playeri imaju u sebi a drugi nemaju.
 
Ok..razumem al nije meni problem da te snimke gledam preko kompa u Windows media playeru ili preko MV2P programa al pitam kako mogu da to sto sam snimio gledam preko DVD playera( kod televizora..) .Probao sam da prebacim na CD al kad pustim na Playeru i dodjem na opciju AVI ne otvara i samo pisti.Da li je to moguce da se tamo gleda kao sto se gledaju filmovi u DVD ili DVX formatu?
 
verovatno NE jer DVD od kompresija (DIV-X ili neke druge) moze da pusti samo one koje podrzava njegov firmwire i zato DVD player mora kad je stariji da se nosi u servis na zamenu softweara da bi moghao da gleda nove DIV-x-e tako da verovatno software tvog DVD-a ne podrzava kompresiju canon aparata.
Posto i ja imam canon aparat bas cu narezati neki film ovih dana pa pustiti na DVD-u da vidim da li ce moci da se pusti ali iskreno sumnjam.
 
Lepo ti je covek rekao da uzmes neki konverter, posto ti DVD player (kod televizora) ima kodeke koje ima-nesto moze da cita, a nesto ne. Na kompu, uz pomoc nekog konvertera (moze i winavi video converter) prebacis taj klip u AVI ili MPEG, ili DVD format pa probas da vidis da li ce ti tada citati.
 

Back
Top