ANTI BEBI PILULE

Ja nisam primetila da smanjuju libido a pijem ih vec peti mesec...naprotiv,primetim da sam cak i aktivnija po tom pitanju...mozda je to i psihicki malo...ne znam,ali znam da nemam nista protiv kontracepcijskih pilula osim sto goje...:-)
 
Pijem tablete vec nekoliko godina i nista negativni ne mogu da kazem! Nije mi se smanjio libido, nisam se ugojila. Samo sam srecna sto ne moram svakog meseca da razmisljam da li cu dobiti ovog meseca.
 
ne... barem ja nisam primetila... ja sam ih koristila pola godine uz preporuke lekara, ali su me odgovorile od toga drugarice, koje su mi rekle da mogu da izazovu rak... i jedna doktorka koja radi na ultrazvuku ili tako nesto, ovo mi je ispricala njena cekra pa znam odakle tacno potice informacija, kaze da vecina zena kod kojih se otkriju tumori su koristile ranije anti-bebi... meni je to bilo dovoljno...
 
ja sam ih rabila do pre dva meseca, sad pravim pauzu. nisam primetila neke bitne promene (libido u poslednje vreme ionako ne postoji u mom rečniku:lol: ). Inače koristim ih ukupno već 8 godina i super mi odgovaraju
 
Gazdarica:
Pilule izazivaju rak?!!!
Pa dobro ljudi da li vi zaista mislite da bi vam ijedan ljekar preporucio nesto sto izaziva rak????? :shock: :shock: :shock:

Evo ovako... ja mislim da sam već pisala al' ajde :lol:
Ne, ne izazivaju rak, naravno da ne izazivaju ali ono što naši lekari ne rade je sledeće - pre nego što prepišu pilule ženama iz bilo kog razloga (kod mene je bio slučaj sa neredovnim menstruacijama) ne proveravaju status hormona.nego tu svoju odluku baziraju na nekim pretpostavkama oslanjajući se na iskustvo.

Sve smo mi različite - objasniše mi kasnije, različito reagujemo na neke stvari - tako i na te pilulice.

Stvarno nemam ništa protiv njih - ali jesam protivnik uzimanja toga na svoju ruku a i lekare koje ih prepisuju bez prethodne analize hormona bi obesila na Terazijama.

Ja sam do sad bila na dve operacije benignih tumora u grudima koji su nastali neposredno posle uzimanja tih pilula - za koje sam od svog tadašnjeg ginekologa dobila recept. Na Onkologiji su mi objasnili da su promene u gornjem kvadrantu leve dojke kao i u donjem desne nastale verovatno usled poremećaja hormona koje su te pilule prouzrokovale.

Najinteresantnije mi je to što posle svega što sam prošla ja ni dan danas ne znam čak ni svoju krvnu grupu.

Toliko o lekarima :lol:
 
Izvini što pitam,ali kako si išla na operaciju?
Nisi radila analize krvi pre operacije?
Šta bi se desilo da je nešto npr. pošlo naopako i da su ti trebali dati krv?
Šta bi, davali ti nulu jer ne znaju koja si krvna grupa???
Ne znam baš........
Što se tiče antibebi piliula imam pozitivno mišljenje skroz...........i zaista nisam čula još nikoga ko ih/ je koristi/o da je imao neželjene efekte, pa čak ni te čuvene kilograme koji se kao dobijaju.
 
Ma jok, naravno da ne izazivaju rak, nego mnogima ,,tumor'' nije baš najjasnija reč pa je jednače s tim - da znaju šta izaziva pojavu raka, našli bi mu i lek do sad :lol:

Anti bebi pilule mogu čak što više da podstiču trudnoću, ne koriste se samo kao kontraceptivno sredstvo - Znam ženicu koja je u 40. rodila bebu zahvaljujući njima, ranije nije mogla pa su joj upravo one prepisane da bi joj regulisale hormone pa je nakon tearpije uspešno iznela trudnoću do kraja. Sada ima jednu divnu Devojčicu :wink:

Elem, hoću da kažem da mogu da budu korisne koliko i praktične a opasne ukoliko ne vodimo računa - eto :wink:
 
ne smanjuju libido!

Mada, meni su Logest malo uticala na raspolozenje. To je bio jedini side effect. Sad sam na Yasminu, mislim da je skroz ok.

Svakako da ne postoji idealna kontracepcija, i svaka ima svoje mane. Kako neko na nju reaguje zavisi od brojnih individualnih faktora.

Neko je rekao da "ne bi da se igra sa hormonima". Uzimanje pilule na svoju ruku, i bez prethodnih analiza i kasnijih kontrola jeste neodgovorno, ali svako ima svoj izbor i navike. Pa tolike zene ni ovako ne idu kod ginekologa, slabo vode racuna o reproduktivnom zdravlju i i dalje veruju da je najbolji nacin zastite da se "na vreme vadi". Neko ce mozda radije da se igra sa nezeljenom trudnocom. To each his own...
 
Pitanjce - ukoliko dobijes drugog-treceg dana nakon prestanka pijenja table Logesta, pa osmi dan - dan kada kreces sa novom kutijom bude 5-6og dana menstruacije, da li to znaci da ne mozes sa sigurnoscu racunati na njihovo kontracepcijsko dejstvo po prestanku menstruacije?
 
Larra:
ne smanjuju libido!

Mada, meni su Logest malo uticala na raspolozenje. To je bio jedini side effect. Sad sam na Yasminu, mislim da je skroz ok.

Svakako da ne postoji idealna kontracepcija, i svaka ima svoje mane. Kako neko na nju reaguje zavisi od brojnih individualnih faktora.

Neko je rekao da "ne bi da se igra sa hormonima". Uzimanje pilule na svoju ruku, i bez prethodnih analiza i kasnijih kontrola jeste neodgovorno, ali svako ima svoj izbor i navike. Pa tolike zene ni ovako ne idu kod ginekologa, slabo vode racuna o reproduktivnom zdravlju i i dalje veruju da je najbolji nacin zastite da se "na vreme vadi". Neko ce mozda radije da se igra sa nezeljenom trudnocom. To each his own...

slazem se sa tobom. i meni je moj ginekolog prepisao yasmin, tako da ih pijem vec tri meseca. ali mogu da ti kazem da sam dobila jedno tri kile, i bas mi smeta, zato sto sam sportista.
 

Back
Top