Telepatija i telekineza

Telepatija i telekineza su kako je to lepo objasnio light, potpuno nemoguce.

Ali...

Postoji mogucnost nekakve vrste prosirene empatije, odnosno primanja ne tudjih misli vec osecanja i opsteg stanja duha i tela.

Ovo govorim na osnovu licnog iskustva i nekih cudnih stvari koje su mi se desile, a za koje nisam uspeo da pronadjem racionalno objasnjenje, a da ne ulazim u teme kao su Kirlijanova aura, cakre i slicno...

Ovo je jedan od tih dogadjaja.
Pre nekih desetak godina dok sam nocu spremao ispit na radiju se vrteo talk show sa nekim esperom, vidovnjakom sta li je...trajalo je to par sati.
I u neko gluvo doba oko 4-5 ujutru otvore liniju za pozive slusalaca da covek ustanovi zdravstveno stanje sagovornika na daljinu.
Ja onako ugnjavljen od ucenja, iz zezanja pozovem i dobijem ih.
Posle par recenica razgovora covek mi momentalno kaze - vi imate probleme sa desnim kolenom.

Ostao sam zabezeknut jer jesam par meseci pre toga povredio koleno i imao sam muke sa tom povredom.

Mislim da je rekao glava ili stomak ili neko takvo opste telesne stanje otpisao bih ga kao sarlatana, ali koleno nije bas nesto sto se moze tek tako napamet ubosti.

Zapisao sam negde njegovo ime i znam da se tip nigde nije reklamirao u stilu Kleopatre i slicnih likova.

Desile su mi se i druge cudne stvari sa slicnom tematikom, ali je ova najpreciznija za opis.
 
Uh, Sal, davno sam čitao da su Rusi baš mnogo radili na telepatiji, ali ništa nisu uspeli.Imali su eksperiment sa kvočkom i njenim piletom koga su ubijali i posmatrali da li će koka da nešto oseti, ali ćorak, ništa.
I o navodnim eksperimentima sa kosmonautima koji su, kao, trebali da ostvare telepatski kontakt sa nekim na zemlji mnogo se pričalo, ali izgleda da nije nikad ostvaren.
Ma pronađite onu knjigu i pročitajte, odučiće vas od ovakvih misli.
Kirlijanova aura me davno mnogo interesovala i pomno sam pratio šta je pisano o tome, naročito u Galaksiji.Tada su zaključili da je to "hladna emisija elektrona", ako sam dobro zapamtio.Dakle ništa neobično ni van zvanične nauke.Danas se, mislim, koristi za rano otkrivanje nekih bolesti, ali valjda još uvek kao eksperiment.
 
Ma ne insistiram ono, boli me za telepatiju (vredelo bi je znati), ali experimenti sa nadarenim ljudima, kao onaj americki...Tip u podmornici i pise redosledom odgovore na pitanja koji su na obali zapecaceni...ili obratno, ne mogu se setiti..Kada su uporedili, vilice im do poda popadale...
 
Sal, uopste nisam ubedjen da su telepatija i empatija ista stvar.
Empatija uopste nije ESP termin, to jednostavno oznacava sposobnost
saosecanja sa drugim osobama.
U nedostatku boljeg termina ja kazem empatija, ali mislim kada se to desava na daljinu bez prethodnog znanja o situaciji.

Telepatija ako je ima bi se morala svesti na elektromagnetizam jer je misao elekricni impuls, a na sta bi smo mogli svesti empatiju.
Koja je merna jedinica za osecanja ?

Ja sam racionalan tip i ako postoji validno naucno objasnjenje za nesto ja cu ga prvi prihvatiti i pravo da ti kazem da mi se nisu licno desavale prilicno cudne stvari ne bi ni postovao u ovoj temi.

Kao sto sam spomenuo i druge cudne stvari su mi se desile na temu daljinske empatije.
Slucajevi u kojima sam ja bio i `prijemnik` i to samo prema jednoj osobi koja je dosta daleko odavde.
Nista to nije bilo senzacionalno, jednostavno smo upucivali jedno drugome poruke, mail, pozive koji su se do detalja poklapali sa situacijama u kojima smo, a da nista o tome nismo znali.
Naravno to se moze odbaciti kao slucajnost, ali kada se desi vise puta nego sto bi sam se trudio da izbrojim, onda malo nagoni na razmisljanje.
Bilo je tu i nekih jos cudnijih desavanja, ali o tome necu posto bi i meni bilo tesko da ih progutam da mi neko prica.

Imam jos 15 minuta net vremena, pa ako naglo nestanem, nemojte se uzbunjivati :-)
 
Oximoron:
Shto se tiche telepatije to mogu na neki nachin da shvatim.Ali telekineza jednostavno nema smisla.Jesam vernik ali ti sv. Neki shto su leteli,u to nishta ne verujem...uostalom,prichamo sa nauchne strane...

Ако јеси верник,онда треба и ово да прихватиш.А ако ћемо с научне стране,телекинеза није могућа,док телепатија,теоретски,јесте.
 
ender71:
Telepatija i telekineza su kako je to lepo objasnio light, potpuno nemoguce.

Ali...

Postoji mogucnost nekakve vrste prosirene empatije, odnosno primanja ne tudjih misli vec osecanja i opsteg stanja duha i tela.

Ovo govorim na osnovu licnog iskustva i nekih cudnih stvari koje su mi se desile, a za koje nisam uspeo da pronadjem racionalno objasnjenje, a da ne ulazim u teme kao su Kirlijanova aura, cakre i slicno...

Ovo je jedan od tih dogadjaja.
Pre nekih desetak godina dok sam nocu spremao ispit na radiju se vrteo talk show sa nekim esperom, vidovnjakom sta li je...trajalo je to par sati.
I u neko gluvo doba oko 4-5 ujutru otvore liniju za pozive slusalaca da covek ustanovi zdravstveno stanje sagovornika na daljinu.
Ja onako ugnjavljen od ucenja, iz zezanja pozovem i dobijem ih.
Posle par recenica razgovora covek mi momentalno kaze - vi imate probleme sa desnim kolenom.

Ostao sam zabezeknut jer jesam par meseci pre toga povredio koleno i imao sam muke sa tom povredom.

Mislim da je rekao glava ili stomak ili neko takvo opste telesne stanje otpisao bih ga kao sarlatana, ali koleno nije bas nesto sto se moze tek tako napamet ubosti.

Zapisao sam negde njegovo ime i znam da se tip nigde nije reklamirao u stilu Kleopatre i slicnih likova.

Desile su mi se i druge cudne stvari sa slicnom tematikom, ali je ova najpreciznija za opis.

ово са научне стране није објашњиво,али са верске јесте :) међутим,баш и није пријатно,па реци ако хоћеш да напишем :)
 
pikax, š'o mi kradeš devojku?
3.gif


modesty100bp1vu.gif
 

Back
Top