Koridor 10

King 7

Iskusan
Poruka
5.443
Jedan deo Srpske " inteligencije " smatra da je Mladic kriv za ekonomske neprilike u Srbiji a posebno njen odnos prema svetskoj zajednici - odnosno - EU, smatrajuci da je ukidanje viza kruna domace politike kao sto je otvaranje svih mogucih svetskih banaka i trgovinskih centara pri tom amaterski ne primecujuci jedan sasvim nebitan podatak: autoput koji je trebao proci kroz Srbiju povezujuci jug Evrope odnosno Grcku sa ostalim delom kontinenta ide kroz Rumuniju i Bugarsku, tacnije - obilazi nas u velikom luku. Ocito, nasli su racunicu u tom potezu, jeftinije im je, sigurnije pa cak i lakse da nas obidju. Koliko mi tim potezom gubimo? Koliko smo rizicni za bilo kakav posao, nepouzdani i nezreli pa makar za jedan autoput? Da li ova vlada posle ovakvog poraza ( i jos mnogo kapitalnih za sobom ) sme dalje da funkcionise?

http://www.ekonomist.co.yu/magazin/em167/sic/sic4.htm
 
Velika glupost sa koridorom.
naime, transport koji zaobilazi Srbiju daleko je skuplji i neracionalniji.
Ja sam veoma srecan ako je vest tacna. naime, dosta nam je da sve svetske dzade i sokaci prolaze kroz nasa dvorista. Svedska i Svajcarska nisu 150 godina ratovale ne zato sto su neutralne vec zato sto nijedna glavna saobracajnica ne prelazi preko njihove teritorije.
Hitler nas je napau samo sto nismo dozvolili prolazak njegovima za Grcku. Da je tada bilo koridora preko Rumunije i Bugarske, ne bi nas trazio, niti bi bilo rata niti NDH niti pokolja.
Sto dalje od nas! Zasto da oni grade svoje auto puteve da posle salju divizije da ih stite?
Ako budemo hteli da idemo u evropu, prikljucicemo se na te auto puteve, ako ne,. bas nas briga. Nama je najvaznije da vise nemoramo svekih 50 godina da gubimo 50% populacije u ratovima.
 
@ King 7

citat sa linka:
Potpuno je jasno da država taj novacnema. Ipak, ističe Timotijević, radovi na Koridoru 10 nisu stali, niti će da stanu. Izgradnja koja je u toku finansira se iz budžeta, ili je kreditiraju sami izvođači. Tačnije, iz budžeta je ove godine za izgradnju i rehabilitaciju puteva kroz Srbiju izdvojeno oko sedam milijardi dinara, dok zaduženja prema građevinskim firmama koja će se izmirivati sledeće godine iznose oko tri milijarde dinara. Rehabilitacija i rekonstrukcija postojećeg autoputa trenutno se “pokriva” i sa 110 miliona evra dobijenih kroz zajmove Evropske banke za obnovu i razvoj i Evropske investicione banke.

Не разумем како си другачије од овога закључио ?
 
eremita:
@ King 7



Не разумем како си другачије од овога закључио ?
To gore prica Timotijevic, treba citati ceo tekst u kojem se inace ne pominje definitivno odustajanje od naseg dela puta i okretanje Rumuniji i Bugarskoj vec samo neki nastali " problemi " .
 
Alekasandar2:
Velika glupost sa koridorom.
naime, transport koji zaobilazi Srbiju daleko je skuplji i neracionalniji.
Ja sam veoma srecan ako je vest tacna. naime, dosta nam je da sve svetske dzade i sokaci prolaze kroz nasa dvorista. Svedska i Svajcarska nisu 150 godina ratovale ne zato sto su neutralne vec zato sto nijedna glavna saobracajnica ne prelazi preko njihove teritorije.
Hitler nas je napau samo sto nismo dozvolili prolazak njegovima za Grcku. Da je tada bilo koridora preko Rumunije i Bugarske, ne bi nas trazio, niti bi bilo rata niti NDH niti pokolja.
Sto dalje od nas! Zasto da oni grade svoje auto puteve da posle salju divizije da ih stite?
Ako budemo hteli da idemo u evropu, prikljucicemo se na te auto puteve, ako ne,. bas nas briga. Nama je najvaznije da vise nemoramo svekih 50 godina da gubimo 50% populacije u ratovima.
Znaci, uskoro postajemo Svajcarska. Nemamo auto - puteve ali zato imamo isto toliko banaka. Prosla su vremena strateskih prelazaka preko Balkana. Nije rec o tome.
 
King 7:
To gore prica Timotijevic, treba citati ceo tekst u kojem se inace ne pominje definitivno odustajanje od naseg dela puta i okretanje Rumuniji i Bugarskoj vec samo neki nastali " problemi " .

...не знам.....али стварно нисам запазио оно што си навео у теми ДА СРБИЈУ КОРИДОР 10 ЗАОБИЛАЗИ У ВЕЛИКОМ ЛУКУ ???
 
Zato sto znam da je tako, ako gresim priznacu javno. Koridor se ceka u Srbiji vec 5 godina i to je jako mnogo. Ovde neko uzima novac, tali se, trazi procente. Nikakav problem ne bi postojao da se takav put vec odavno zavrsio da je normalno vreme. Za tolike godine se dize mnogo sta a ako 5 godina nije mogao auto - put onda verovatno nece nikada. A zasto mislis da nas koridor ne zaobilazi?
 
King 7:
Zato sto znam da je tako, ako gresim priznacu javno. Koridor se ceka u Srbiji vec 5 godina i to je jako mnogo. Ovde neko uzima novac, tali se, trazi procente. Nikakav problem ne bi postojao da se takav put vec odavno zavrsio da je normalno vreme. Za tolike godine se dize mnogo sta a ako 5 godina nije mogao auto - put onda verovatno nece nikada. A zasto mislis da nas koridor ne zaobilazi?

ma zaobilaze nas zato sto imaju dva izbora: il' platiti bezobrazno visoku putarinu za relativno los poluautoput ili se besplatno akati preko Iriskog venca reskirajuci da u svakoj drugoj - trecoj krivini "pokupe" nekog nesrecnika koji im se nađe na putu, dok kapitalac "krade" kilometre autoputeva da asfaltira sela po Pomoravlju :-(
 
snis:
ma zaobilaze nas zato sto imaju dva izbora: il' platiti bezobrazno visoku putarinu za relativno los poluautoput ili se besplatno akati preko Iriskog venca reskirajuci da u svakoj drugoj - trecoj krivini "pokupe" nekog nesrecnika koji im se nađe na putu, dok kapitalac "krade" kilometre autoputeva da asfaltira sela po Pomoravlju :-(
Ne znam da li je krao kilometre ali se prica da je maznuo 1 cm. asfalta kada je renoviran put Beograd - Ljig, mislim. Sto se tice rupa, one su izvor zarade putarima jer mora nesto da se krpi unedogled pa posle - prepokrivanje. Sve u svemu kada se sabere, lakse im je da obidju.
 
King 7:
Ne znam da li je krao kilometre ali se prica da je maznuo 1 cm. asfalta kada je renoviran put Beograd - Ljig, mislim. Sto se tice rupa, one su izvor zarade putarima jer mora nesto da se krpi unedogled pa posle - prepokrivanje. Sve u svemu kada se sabere, lakse im je da obidju.


ma govorim ti o predizbornoj kampanji po selima oko Smedereva za lokalne izbore (smenivase valjda preCednika opstine) pa on u Raci (valjda - mrzi me da trazim) onako rece seljacima kako im je selo kaljavo, al' da glasaju njegovog kandidata pa ce ukrasti par kilometara autoputa i asfaltirati celo selo :-( seljacina..
 

Back
Top