Knights of Honor

Meni je jednom sreća bila +42(to jest -42% da će se pojaviti buna). Treba da ti je Kingdom Power na 5, Da dobijaš mnogo ratova i odmah ubijaš rebele čim se pojave. Ako si sa nekom državom u ratu, a nisi sa njom ratovao duže vreme ili sklopi mir ili završi rat uništavanjem te države na bio koji način. Ako to ne radiš onda ti piše ono "people are weary on all ongoing wars" i gubiš 20% "sreće"(kreće od 1% i što si duže u ratu raste do 20%)
Možeš delimično da utičeš(delimično, jer ako imaš samo jedno dete, nije isto ako imaš šestoro dece) još tako što ćeš svoje brojne sinove i kćeri poženiti i poudavati, jednog/jednu po jednog/jednu, i tako ćeš duže vreme ima sreću veću 25%(15% za Kingdom Power i 10% za venčanja).
Neka religija provincija bude ista kao i u državi, smanjuj takse(izbegavaj War tax), i gradi građevine koje imaju bonus u toj sreći(Winery, Stonemason, Inn/Hostel, Cathedrall,.....)
 
Nostalgiju smanjuješ klerikom, tako što propagiraš kulturu(trebaju ti knjige za to, koliko velika nostalgija toliko stotina knjiga-10 nostalgija, 1000 knjiga). Za Kingdom Power trebaju ti zlato i piety(ne znam prevod), i što veće kraljevstvo ili što više provincija sa drugačijom religijom treba ti više i zlata i piety-a. Ako odbiješ poziv za rat od kraljevstva sa kojim si u alijansi, opada Kingdom Power i po 3-4, pa čak i 5, može i više ali jako, jako retko(meni je sa +4 palo na -2!!!!).Ako sa nekim prekineš sve odnose(break agreements) opet opada ali za 4 maksimalno. Takođe opada ako svom vazalu daš slobodu.
Može da opadne kod muslimanskih država kad se pozove džihad, kod katolika kad se odbije poziv na krštaški rat( pride te mogu i isključiti iz crkve, pa te svi katolici mrko gledaju). Kod pravoslavaca ne znam tačno još nisam provalio( možda kad proglasiš nezavisnost od Vizantije ali to uzmi sa rezervom). Kod pagana nemam pojma.
 
meni su sve preko 30

1. ne smes imati Tax collectro
2. preobratiti sve u tvoju veru
3. moras da imas izgradjene sve gradjevine koje povecavaju happiness
4. kingdom advantages

ma u prevodu ako ispravno igras igricu sreca je preko 30 u svim provincijama .... :)
 
Devil`s_Advocate:
Dobro ljudi hvala vam, provalio sam shta sve mozhe onaj Cleric....ali poshto sam totalno ispizdio od rebela najvjerovatnije cu koristiti shifru 'bsnorebels' ili prestati da igram..

e *******... kako sad igras sa sifrom... to nije bre normalno.... onda kupi onu igricu obucite Barby i neces imati potrebe za sifre....

Kingdom Power je najbitnija stvar u igri... uvek mora biti na 5....

a saveze i paktove o nenapadanju NIKAD NI SA KIM ne potpisuj... to ti samo smeta... mislim ti mozes imati dobre odnose i bez saveza.... jedino u pocetku potpisuj trgovacke ugovore jer trgovci su bitni na pocetku za prihod... a posle ni to nemoj da potpisujes kako bi mogao da objavis rat kome hoces....

u tom slucaju ako objavis rat nekom s kim nemas nikakav ugovor a opet imas izvanredne odnose KP pada samo za 1 dakle na 4 i to odmah popravis.... vratis na 5 i pichis...
 
Ne znam da li je neko rekao ali ako nije evo ja cu...
Imas odredjene provincije u kojima mozes graditi "velike crkve"(kako ih ja zovem) i kada to sagradis u toj provinciji problema 100% neces imati jer po neki put ode na -45(manje vise)...I gradi sto vise biblioteka,hotela i tako tih gluposti!!!
 

Back
Top