STA DA RADIM-OZBILJNO PITAM

Tamo_Neki

Početnik
Poruka
32
Cao dobronamerni forumashi!!!
Elektroinzenjer sam po struci, radim u solidnoj firmi, takoreci drzavnoj, plata je solidna ali ne moze da zadovolji egzistencijalni momenat. Mislim da sam za ove tri godine izvukao maksimum i sad mi se sve smucilo, bio sam na par obuka u inostranstvu i tako.
Medjuljudski odnosi su losi i ja vec zudim za promenom u zivotu. Nisam ozenjen, nemam vezanost za bilo koga i mogu da idem bilo gde i bilo kad samo da radim posao u svojoj struci. Iskreno, zgadila mi se Srbija, posebno Beograd, ne mogu vise da trpim sveopstu isfoliranost.
Eto dragi moji, trazim vase iskreno misljenje o tome, sta da radim i gde da idem i kako da postupam. Svaki vas ozbiljan i dobronameran savet ozbiljno cu razmotriti. Unapred vam puno hvala na bilo kakvoj pomoci. Ko zna, mozda mi bas vi pomognete.
Puno pozdrava svima.
 
Tebi se zgadilo sve? I Srbija i nase jadno i napaceno drustvo i ostalo???
Znam ljude sa mnogo manje razloga koji su sebe lisili zivota, pa mi nije jasno sta ti cekas....
Srendas da si elektro qurcev inz, da imas solidnu platu i opet kukas...nadji bre zensku ili zenu, ako nisi to u stanju onda ozeni prostitutku...bi bre hepi..
ma takvim maminim mazame vredi samo strik, metak ili ostali nacini eliminacije kukavica...
Ovo ti ja onako drugarski, od srca i dobronamerno....
 
Sal:
Tebi se zgadilo sve? I Srbija i nase jadno i napaceno drustvo i ostalo???
Znam ljude sa mnogo manje razloga koji su sebe lisili zivota, pa mi nije jasno sta ti cekas....
Srendas da si elektro qurcev inz, da imas solidnu platu i opet kukas...nadji bre zensku ili zenu, ako nisi to u stanju onda ozeni prostitutku...bi bre hepi..
ma takvim maminim mazame vredi samo strik, metak ili ostali nacini eliminacije kukavica...
Ovo ti ja onako drugarski, od srca i dobronamerno....

Lepo sam naglasio da ne zelim takve likove kao ti na ovoj temi. Najlepse te molim da me mimoidjes, deli na drugim temama svoje savete. Upravo zbog takvih kao sto si ti i odlazim odavde.
Zbogom i nemoj mi vise pisati ne zelim da ti odgovaram vise.
 
E ja sam ovde i patriota i borac isve sto ti vaginalni skote nikada neces biti...Nezaposlen, sa dvoje dece i jos podstanar...I uzivam svaki momenat u zivotu...
A ti pacenice...lisi sebe zivota, bre...budalo
PS...Post ti je prekopiran i bice u mojoj grpi glavna zajebncja sledece sedmice
XAXAXAXAXA...grohotom ti se pateticni luzeru smejemo...svi...
Stvarno si nam ulepsao dan...XAXAXAXAXA
 
Sal:
E ja sam ovde i patriota i borac isve sto ti vaginalni skote nikada neces biti...Nezaposlen, sa dvoje dece i jos podstanar...I uzivam svaki momenat u zivotu...
A ti pacenice...lisi sebe zivota, bre...budalo
PS...Post ti je prekopiran i bice u mojoj grpi glavna zajebncja sledece sedmice
XAXAXAXAXA...grohotom ti se pateticni luzeru smejemo...svi...
Stvarno si nam ulepsao dan...XAXAXAXAXA

Brate, meni je tebe stvarno iskreno zao.
Zelim ti sve najbolje u zivotu i da dodjes sebi.
Ipak, nema svrhe da se na meni lecis, nisam ni svestenik ni psihijatar da ti pomognem.
Molim te najlepse, skloni mi se sa teme.
Pozdrav.
 
btw. sto bre ti nisi elekto qurcev inzenjer??? nego si podstanar u nekoj rupi, sa zenom sa papilotnama na glavi u kucnoj haljini i sa kutlacom u ruci.. mene to ne zanima.. da mi deca piste-vriste, paliii ja sam mlad i perspektivan.. da si citao, ucio, slusao muziku, lakse bi ti bilo u zivotu.. nego si zeldi koga je vreme pregazilo i ostao samo ulicarski jezik..
 
Hvala ti na lepim (mada sumnjam iskrenim) zeljama...Samo dokazuje da si lepo vaspitan covek
Mozda jesam preterao, ali tvoj post me tako iznenadio, dao mi nadu da bas ja nisam onaj zadnji depresivac ovde, jebte..
Sorry clovece, ne zameri mi...Ali bolje da si to od mene popio nego od drugih...
Pogresno si se postavi, clovece....
Zivis zivot koji ovde vecina prizeljkuje, i jos se zalis...shvatas???
Meni uistinu ne treba ni svestenik (krsten sam), ni psihijatar (digli ruke od mene :):) )
Nego ti ovde lepo iznesi sta te uistinu muci, a ne okolo, pa da ti se ljudi obrate sa savetima...
Ako mislis da je ova Serbija papanska i nekultura i nepismena i ostalo...slazem se donekle...
ja koji sam odrastao do svoje 15-te god na zapadu...kazem to smo sto jesmo i trudim se da se ponosim time...
Eto, toliko od mene, necu ti vise dosadjivati, nego dobronamerno...prosurfuj malo po forumu...citaj, vidi...mozda ti se i vrne osmeh na lice..
Opet sorry, i poz...
 
Tamo_Neki:
btw. sto bre ti nisi elekto qurcev inzenjer??? nego si podstanar u nekoj rupi, sa zenom sa papilotnama na glavi u kucnoj haljini i sa kutlacom u ruci.. mene to ne zanima.. da mi deca piste-vriste, paliii ja sam mlad i perspektivan.. da si citao, ucio, slusao muziku, lakse bi ti bilo u zivotu.. nego si zeldi koga je vreme pregazilo i ostao samo ulicarski jezik..

Ama poceo sam u Sarajevu, prvu god masinstva, jbte...Pa rat i barikade i trogodisnje ludilo...
Ubilo mi zelju za dalje...A sto se tice moje zene...Ne hvalim se i ne srdam..Dan danas se okrecu zavidni za njom...A moja dva sina...Ma jbes sve faksove...
 
Sal:
Ama poceo sam u Sarajevu, prvu god masinstva, jbte...Pa rat i barikade i trogodisnje ludilo...
Ubilo mi zelju za dalje...A sto se tice moje zene...Ne hvalim se i ne srdam..Dan danas se okrecu zavidni za njom...A moja dva sina...Ma jbes sve faksove...

Nemoj da mi pricas rat i ostalo, mogao si da zavrsis da si hteo.
Tri godine sam imao u domu cimera iz Sarajeva. Kakve je sve on muke imao, otac mu je ostao u Sarajevu a majka i sestra kod strica u Bg u krajnjoj bedi. i opet je zavrsio na vreme ETF kao strava student.
Tvojoj deci zelim sve najbolje, a tudje zene ne gledam.
 
I jos nesto, nisam od onih anacionalnih tipova koji preziru svoj narod i streme ka zapadu besomucno. Nazalost, srbi umesto da budu ono sto im je Bog dao postali su predgradje zapada, koji je priznajem truo ali ipak je bolje od predgradja.
I tamo imam Srpsku, Rusku, grcku crkvu i mogu da budem odan u dusi pravim vrednostima.
Ne mogu ovde vise da gledam sveopstu farsu i foliranje.
Ovi politicari su sve izdali, totalni su bednici, sve su lestvice izokrenute.
I jos nesto, ne mislim da je naci zensku resenje, postoje dublje i lepse stvari u zivotu, naci zensku moze se svugde.
Eto ,to je to.
 
@tamo neki...
Nisi ni svestan koliko te razumem. Ja sam našla izlaz u sopstvenom privatnom poslu. Skupila sam petlju i sad već šacujem kombinaciju za još jedan privatan posao (ozbiljan naravno). I dalje radim u ovoj odvratnoj instituciji, u odvratnom gradu, sa odvratnim ljudima, ali sa daleko manje elana i predanosti kao ranije. Više sam orjentisana ka svom poslu, gde se tačno zna zašto i kako, jer jedino tako umem da funkcionišem. U jednom momentu sam razmatrala i pitanje inostranstva, ali kad vidim svoju rodbinu, prijatelje i poznanike koji su se odlučili na taj korak...ne, hvala. Ali ako tebi prija, što da ne? Mada, ljudi tvojih kvalifikacija, su u principu, vrlo traženi i uglavnom dobro plaćeni, tako da ti je moj savet da smestiš sebe negde gde ćeš biti ispunjen i zadovoljan. Na kraju krajeva, što bi sebe lišio prilike da uživaš u plodovima svog obrazovanja. Ušuškan u državne jasle, teško da ćeš to uspeti. Samo ćeš zatupeti, ništa drugo. Sve najbolje.
 
w.witch:
E pa ovo se retko vidja....posle takvih rafala-pomirenje...
Steta sto nema vise takvih ljudi ...mozda bih lakse skoknula do Sarajeva...
A sto se tematike tice,mislim da je sa tvojom strukom,resenje -Kanada.

Hvala puno, samo meni treba neka konkretna informacija ili konkretno uputsvo gde da krenem da tragam, cisto da se ne bih vrteo u krug ako neko vec ima konkretna iskustva.
Pozdrav,
Nenad
 
Ako bas hoces da chatujemo, ok...neka i neko drugi zucne...
Sve si dobro rekao, ali trebao si odmah...
I nisam mogao da zavrsavam, jer sam bio u ratu, nagledo se i popio shita toliko da se dan danas oporavljam od toga (tako mi drugi vele)
I thanx za zelje mojim klincima, a za zenu...pa nisam na tebe konkretno mislio, nego sam hteo istaknuti svoj ponos i svrhu mog bitisanja, jbte...
Jer sloboda, izbor kao samostalna jedinka, odlucivanje samo za sebe, ne bi opstalo kao takvo da nema alternative...koju naravno samoodricanjem zaradi drugih stvari (iste te alternative) sam sebi stvaras...
Jer sta ce ti sva razvijena intelektualna svest ako ne sluzi drugima ?? Da ne podelis to s nekim, jbte...Slazem se da zensku mozes svugde naci (i ja to povremeno, samo psssst o tome)
ali buraz partnera, zivotnog saputnika i prijatelja...bogme jako tesko...tu se moras sloziti samnom ??
A da...Srbi nisu postali predgradje zapada...nego su nas napravili takvima (ko ili sta, da ne diskutujemo, mislim bezveze je)
Srpske, grcke i ruske crkve ne postoje...postoji samo vera, hriscanska ili alternativna i verovanje u jednog boga, coveka i njegovo okruzenje..kroz recimo moj nacin koji je pravoslavni...
Farse i foliranja sto ne samo ti gledas, pa sta da ti kazem...gledaj ih iz drugog aspekta, jbga...Sto bi rekli nasi "udri brigu na veselje" ili sto bi ja rekao...ma jbim mater prokletu...
A da, ne zivim prijatelju u bedi, placam stan 200evrona, kuckam ti ovo na Laptopu, konektovanog na broadbandu wirelesnom i zena mi umesto viklera nosi neke umetke klince palce, ono ne kontam se u to, ali znam da kosta bruka...Sve zahvaljujuci mom net-biznisu i online radu maltene 12h dnevno...
A na birou se vodim kao godinama nezaposlen...XEXEXE.
Eto, nalaprdah se ja ono pravo
 
Pa, nije meni jasno da li ti još važeš odluku ili tražiš preporuke? Moje mišljenje je da je bolje ići sa partnerom vani, znam neke koje je dotukao režim posao - naveče kuća, a tamo čarape i čaše stoje gdje su bile i ujutro :lol: Ako razmišljaš o trajnom preseljenju plan mora biti dugoročan. U većini zemalja (gdje se traže naši ljudi) i nije baš neki keš. Ja sam imao neku ponudu za Nigeriju, ali opasno je poprilično, a ni pare nisu bog zna šta, pa sam odustao.
 
Teško je reći - skandinavske zemlje otpadaju, Kina je interesantna, ali mislim da su prevelike kulturne razlike - u islamske zemlje ja ne bih (cuga,cigare) tako da ostaje Australija, Novi Zeland, kanada, Amerika i možda J. Amerika, bar kako ja kontam. jes da je daleko,ali...
 
Tamo_Neki:
Hvala puno, samo meni treba neka konkretna informacija ili konkretno uputsvo gde da krenem da tragam, cisto da se ne bih vrteo u krug ako neko vec ima konkretna iskustva.
Pozdrav,
Nenad

Australija
http://www.immi.gov.au/ -sluzbeni sajt vlade (deo za imigraciju)
s obzirom na tvoju stuku ganjaj "skilled visa" opciju

http://www.migrationexpert.com/content/immigration_australia.asp - sjajan sajt, na kome mozes da se testiras i vidis kolike su ti sanse. Sredjeniji i pregledniji od prethodnog, koji je pravi "sluzbenicko-birokratski"

http://www.liveinaustralia.com/


Canada:

http://www.immigrationexpert.com/ slicno omon prvom za AU


zasto AU i Canada? trazi se tvoja struka, znatno lakse se asimilirati nego u EU (gde si uvek auslender), jezik verovatno vec znas (s obzirom na tvoju struku). Da se razumemo, ako imas sanse za EU svakako ih iskoristi, i EU je sjajna "za pocetak", bolje da sto pre negde odes, pa ako ti se ne svidi (losa asimilacija, veliki porezi na zaradu...) odatle ces lakse u AU ili Kanadu ako ti se ide dalje.

Ako znas nekog ko je otisao preko, kontaktiraj ih na mail - sta te kosta, valjda ce neko da odgovori... Kontaktiraj ih gde god da su otisli, svaka info je dobrodosla.

Oni sajtovi koje sam naveo, plus vikend googlanja, i mozes naci dosta pouzdanih informacija. One ti daju osnovu za dalje istrazivanje. Naravno, ne moze sve preko neta, ali je to zaista veliki izvor svekolikih korisnih informacija ako znas na pravi nacin da ga koristis. Naleteo sam i na knjigu "Kako otici i snaci se u inostranstvu", od Mileta Davidovica, koja osim podataka za gomilu drzava, nudi i neku uopstenu pricu o emigraciji (vredi procitati). Stice se utisak da je knjiga nastala upravo kombinacijom google+nekoliko prijatelja preko (mislim da je autor tako nesto i sam rekao).

I naravno, javi sta se desava i kako napredujes - cisto da znamo... ;)

Srecno!
 
Hvala puno na informacijama, mislim da bih ipak za pocetak radije pokusao sa EU, nekako mi je to ipak prihvatljivije i to sa varijantom da nadjem konkretnu firmu u kojoj bi se bavio slicnim poslom kao i ovde. Imam vec neki background sto se struke tice tako da mogu i na to da racunam samo koliko znam jako je velika recesija za posao, posebno u mojoj struci, to je IT. To je problem.
 
Tamo_Neki:
Hvala puno, samo meni treba neka konkretna informacija ili konkretno uputsvo gde da krenem da tragam, cisto da se ne bih vrteo u krug ako neko vec ima konkretna iskustva.
Pozdrav,
Nenad

evo sta je meni javila prijateljica za Kanadu-ona je u januaru krenula sa procesom i ovih dana treba da dobije vizu:
prijava po osobi je 550 kanadskih $, to se placa odmah kada apliciras, posle, kad je proces gotov, lekarski pregled je 175evra, a kasnije pred ulazak u zemlju placa se taxa za ulazak od 1380evra. To su ti fiksni troskovi koje bi imala i da ides direktno preko ambasade. Pregledi i taksa za ulazak su po osobi, a aplikacija je zbirno posto konkurisete zajedno, ali jos cu ti to proveriti.
Ako ides preko agencije, oni uzimaju oko 1850 evra za svoje usluge, ali to placas u tri rate. I ratu kad se prijavljujes, II kad ti stigne dopis iz Beca da si u procesu i III kad je sve gotovo.
Najbolje ti je da zakazes u agenciji to je 20evra....
 
zl357:
evo sta je meni javila prijateljica za Kanadu-ona je u januaru krenula sa procesom i ovih dana treba da dobije vizu:
prijava po osobi je 550 kanadskih $, to se placa odmah kada apliciras, posle, kad je proces gotov, lekarski pregled je 175evra, a kasnije pred ulazak u zemlju placa se taxa za ulazak od 1380evra. To su ti fiksni troskovi koje bi imala i da ides direktno preko ambasade. Pregledi i taksa za ulazak su po osobi, a aplikacija je zbirno posto konkurisete zajedno, ali jos cu ti to proveriti.
Ako ides preko agencije, oni uzimaju oko 1850 evra za svoje usluge, ali to placas u tri rate. I ratu kad se prijavljujes, II kad ti stigne dopis iz Beca da si u procesu i III kad je sve gotovo.
Najbolje ti je da zakazes u agenciji to je 20evra....

Hvala puno,
samo interesuje me dali ima posle mogucnosti da nadjes posao tamo, tj. dali ti taj program olaksava pronalazenje posla tamo. i kolike su sanse da se dobije to, da se ne ispucas sa lovom a ono nista, to me zanima.
Pozdrav svima.
 

Back
Top