Zahtevam Zakon

Jeste li za obavezu prehrambenih radnji da imaju punkt za otkup reciklaže?


  • Ukupno glasova
    25
  • Anketa je zatvorena .

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Zahtevam donošenje zakona o obavezi postojanja otkupa reciklaže ; papira ,staklene i plastične ambalaže u svim prehrambenim objektima kvadrature veće od neke vrednosti....


P.S. Imamo odakle da pokupimo iskustva, recimo Hrvatska....


Broj glasova: 0001
 
Mislim da kod nas prvo nivo osnovnih usluga treba dici na neki minimum prihvatljivog standarda.....a ovde i kad TI nesto platis ponasaju se ko da su ti ucinili uslugu......socijalisticki mentalitet.
 
Pro:
Otkup,obrazovanje dece, nekome egzistencija, čistiji grad,odgovrniji odnos prema društvu,lančana reakcija..............i još neke prednosti kojima ne bih davio narod..........

Pogoduje brže preobraženje srpskog mentaliteta, čak i poništenju apatije.....
 
Tuzni_patak:
Zahtevam donošenje zakona o obavezi postojanja otkupa reciklaže ; papira ,staklene i plastične ambalaže u svim prehrambenim objektima kvadrature veće od neke vrednosti....


P.S. Imamo odakle da pokupimo iskustva, recimo Hrvatska....


Broj glasova: 0001

drugi glas ZA
 
A gde bi se nalazili ti punktovi ako ne mogu da se smeste pored radnje. Mislim da nije ba$ higijenski da neko unosi plastiku, staklo i papir u samu radnju! U kulturnim zemljama (a i kod nas postoje prvi pomaci) postoje posebni kontejneri za sve gore $to si naveo tako da bolje da stave kontejnere nego punktove po prodavnicama!
 
ma dal si lud...znash li shta bi to napravilo?...nestali bi svi mali prehrambeni trgovci...ostali bi samo hipermarketi...mislim lepo je reciklazha...al nema potrebe da napravimo potroshachki pakao...polako...bitje i kod nas reciklazhe...za 50tak godina...
 
da ne govorimo da postoje delovi nashe zemlje bez telefona...bez asfalta...ma bez ichega...a ti bi da se ulazhe kesh u reciklazhu?...nije u pitanju samo punkt kako ga ti nazva...mislim ok lepo je to al nije problem u tome...problem je svest ljudi...pravili su kao one kontejnere za staklo no to kod nas nije zazhivelo...mozhda negde jeste al ja nisam vido...jednostavno treba da se ulazhe u edukaciju ljudi...osnovna shkola nije dovoljna...sada odrastaju klinci koji imaju neke ekologije...treba matore vaspitavati kroz medije...al jock...kome treba ekoloshka svest...kad je mnogo lakshe praviti imbecile medijima koji zhive kako im se kazhe...a oni koji bi i reagovali il neshto promenili...jednostavno ne mogu da zhive od te neke borbe...a to za reciklazhu to je poduhvat o chijoj ceni nema svrhe raspravljati...mi ne mozhemo da napravimo auto put a zamisli svaki grad da ima punktove i ljude koji sa tim shljakaju...ekologija je zanemariva...s obzirom sa chime nas mentalno truju...
 
ja sum za to das pothitno donese neki amdanmdnam das nedonese otaj nakaradni zakon.jel će da uguši nas male preduzetnike.očeg će mo mi leba d jedemo pitam ja vas
neg vi lepo razdvojite ono štoj za resiklažu pa metnite naporedo kontinjera.tudi artija ovdi staklo
ima već koće d odnese
 
Najbolje je da se uvede kaucija za svaku kupljenu flasu necega platis 20-30 dindzi vise i tek kada je vratis natrag dobijes i lovu nazad...Ne da ljudi vise ne bi bacali po ulicama staklo i konzerve vec bi sakupljali kao sto rade ovde i zamenjivali za novac.
 
E ta ti je dobra :lol:

U mom komsiluku podelili zelene i plave plasticne kante, jedna je za otpad koji moze da se reciklira a druga za ovaj sto ne moze.
Ali na kraju ulice imaju neke zgrade i posto njima ne moze tako sa kantama ostavili su im kontejnere na starom mestu a mi svi i dalje sav otpad trpamo u te kontejnere. Sta ces navika je cudo :lol:
 
Pričao mi je jedan lik kako je to rešeno u jednom gradu negde u Engleskoj (izvinite zbog nepreciznosti lokacije).
Smeće odvoze privatnici i dosta skupo naplaćuju svoje usluge, ali obezbede svakom domaćinstvu nekoliko kanti - po jednu za plastiku, staklo, papir, pomije itd. Radnici koji nose smeće procenjuju da li korisnik koristi kante po pravilu i koliko se njihov otpad može reciklirati. Ukoliko korisnik koristi kante kako treba, dobija popust koji ide čak dotle da, ukoliko je otpada dosta i dobar je za reciklažu, "Čistoća" korisniku plaća neku sumu umesto da naplaćuje usluge.
Svako ko baca smeće tako donosi odluku - da li će da plaća, ili da bude plaćen. A ljudi su svugde isti, vole pare, tako da sistem vrlo dobro funkcioniše.
 
Zahtevam da septicke jame budu vodonepropusne, da se ne zagadjuju obliznji bunari.
Hm, skoro mi pricao zet, kako je na SVOM delu recne obale navatao tipa dok mu je kipovao smece.
Znachi, treba ga po dzepu sa 6 cifara.
Pazi govedo sta zna. Pa takvima bi sleper govana pred kucu.
 

Back
Top