SIMBOLI

Ježim se kad vidim

  • Kukasti krst

    glasova: 3 11,1%
  • Petokraku

    glasova: 9 33,3%
  • i jedno i drugo

    glasova: 5 18,5%
  • mrtav ladan...

    glasova: 10 37,0%

  • Ukupno glasova
    27
  • Anketa je zatvorena .

HELLGIRL

Primećen član
Poruka
533
Ovde mozete da napisene ponesto o simbolima koji vam nesto znace u zivotu.Kojima ste obelezeni(vidljivo ili samo u vasim mislima).
Zatim,simboli u vidu tetovaza!!!!!!!!!!!!!!!!
Simboli u solji;-).Simboli u snovima...
Dakle:SIMBOLI & NJIHOVA ZNACENJA
 
Obrnuti krst. Simbolizuje odbacanje vere u Isusa. Ovaj simbol se moze videti na vratovima luciferovih vernika. Najcesce se moze videti kod rok pevaca, kao i na njihovim omotima.

Sveto ‘S' . Predstavlja munju koja znaci ‘Destroyer'. To je isprva bilo oruzje Zevsa. Nosi se da bi se imala moc nad drugima. Inace je bio zastitni znak njemackih nacista.

Krst . Krst koji sadrzi u sebi naopako okrenuto znak pitanja. Predstavlja pitanje da li se moze vjerovati bogu. Predstavlja tri princeze: Satan, Belial i Leviathan.

Strsljenov bog . Predstavlja boga vjesticarenja. To je Pan ili Cernunnos. Pravi se tako sto se palace pod pravim uglom podvuce ispod dva srednja opruzena prsta.

666
. Ovo su sve simboli usko povezani sa brojem zvjeri (666). To je inace broj za covjeka po predanju (knjiga otkrovenja 13:18 ). Ako vas bune ova 3f, postoji jednostavnije objasnjenje, a to je: ‘Fight fire with fire'. Slovo F je 6. slovo u engleskoj abecedi, pa stoga FFF-666. Tri ukrstena kruga simbolizuju (mada mnogi o tome jos uvijek polemisu) tri zmije ukrstene koje grizu svoje repove.
 

Prilozi

  • obrnuti_krst.gif
    obrnuti_krst.gif
    1,7 KB · Pregleda: 1.184
  • satansko_s.gif
    satansko_s.gif
    3,2 KB · Pregleda: 1.178
  • satanski_krst.gif
    satanski_krst.gif
    3,9 KB · Pregleda: 1.156
  • strsljenov_bog.gif
    strsljenov_bog.gif
    2,7 KB · Pregleda: 1.162
  • 666.gif
    666.gif
    1,1 KB · Pregleda: 1.146
e al neverovatna fora..ovi shto se lozhe na satanizam..a shta je satanizam?..znash u nekom tamo davnom vremenu crkva je proganjala nevernike...u to vreme je postojalo jako puno religija i verovanja i sve dok hrishtjani nisu konachno preuzeli veliq vetjinu u nashem nekom svetu...e sad oni su proganjali ne znam ni ja koje religije...da bi te regijice prikazali u shto loshijem svetlu te da bi imali osnovu da ih proganjaju...oni su im dodeljivali obelezhja tako je nastao satanizam...dakle crkva rekla "e oni veruju u djavola i zhrtvuju ljude i ne znam shta vetj ne"...i ti imash danas gomile budala spremnih da se lozhe na satanizam ne shvatajutji da se u sushtini lozhe na iste stvari kao i njihova hrishtjanska bratja...prosto da ne zna chovek shta je smeshnije...

simboli...ma nemam pojma dobrisu simboli valjda shto su prosti a puno govore...al opet sr.anje je shto morash unapred znati znachenje da bi rastumachio shta pretstavlja neki simbol to je pomalo bezveze...to je valjda razlika izmedju znakova i simbola?...ako razlika postoji...
 
Daklem, naravno da se ne "lozim" (sto bi rek'o bran Antun) na satanizam....Samo smatram, da kao poshtovalac rock-metal kultre malo doprinesem objasnjenju znacenja ovih simbola koje pola likova tetovirau i gotive a nemaju pojma shta znace...(znam iz iskustva ;) )
Te podele na pravoslavce , katolike , budiste , hinduse , neznam-kakve-sektashe....su totalno kretenske i nepotrebne !
Ako neko ima potrebu da veruje u nesto sto bi mu donelo blagostanje i ne znam sta vec onda neka veruje i ja nemam nista protiv toga (a i ko me pita :) )...
Peace...
 
MarilynManson:
]Ako vas bune ova 3f, postoji jednostavnije objasnjenje, a to je: ‘Fight fire with fire'. Slovo F je 6. slovo u engleskoj abecedi, pa stoga FFF-666. Tri ukrstena kruga simbolizuju (mada mnogi o tome jos uvijek polemisu) tri zmije ukrstene koje grizu svoje repove.
A što baš na engleskom jeziku tražimo podudarnocti i izvlačimo zaključke?
 
MarilynManson:
Daklem, naravno da se ne "lozim" (sto bi rek'o bran Antun) na satanizam....Samo smatram, da kao poshtovalac rock-metal kultre malo doprinesem objasnjenju znacenja ovih simbola koje pola likova tetovirau i gotive a nemaju pojma shta znace...(znam iz iskustva ;) )
Te podele na pravoslavce , katolike , budiste , hinduse , neznam-kakve-sektashe....su totalno kretenske i nepotrebne !
Ako neko ima potrebu da veruje u nesto sto bi mu donelo blagostanje i ne znam sta vec onda neka veruje i ja nemam nista protiv toga (a i ko me pita :) )...
Peace...
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


I ajd sad ti meni objasni sta ti svi simboli imaju sa tvojom visokopostovanom muzikom, kao i sa samim tobom? ham?
 
Ptica kao simbol uzdizanja i teznje visinama (sto se opet tumaci na razlicite nacine i o cemu bi se moglo pisati do u nedogled). U literaturi postoje dve ptice koje su mi posebno drage i za koje najvise vezujem ovu simboliku: "glavni junak" knjige "Galeb Dzonatan Livingston" i albatros iz istoimene Bodlerove pesme.
 
Za mene je naijinteresantniji simbol savremene civilizacije Kip slobode. Ništa ne projektuje Novi vek od 1789. do danas, kao simbol prijalteljstva, jer je Francuska poklonila ovu statuu"građanima Amerike". U Kip slobode može se i ući, osim u deo koji predstavlja krunu na glavi koji je zatvoren za posetioce. Taj ogromni posmatrač predstavlja simbol demokratije u svetu, u zemlji u kojoj stanuje đavo. Koncept ideje bez budućnosti i autarhičnost.
 
MarilynManson:
O.K moras priznati da ipak imaju bar nekakve veze sa mojom "visokopostovanom" muzikom ...;)
Htedoh samo pojasniti njihovo znacenje....Nemoj odma' da se ljutish :(
********************************************************************************************
:confused: *******, ali ti i dalje nisi odgovorio na moje pitanje!
I zaista ne mogu da priznam da ti simboli imaju IPAK neke veze sa "visokopostovanom"... "muzikom", iz prostog razloga sto me nisi svojim odgovorom ubedio u isto. :roll:

ali ja se i dalje ne ljutim...
 

Back
Top